Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Дали некој може накратко да ми објасни како иде рекламирањето на ФБ или пак да ми дае корисен линк кај што ке можам да си прочитам???
Фала ви
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Член од
9 јуни 2012
Мислења
6
Поени од реакции
2
Eve edna interesna strana na FB za site sto sakaat dobra zabava. Davaat gratisi za zurki i koncerrti po svetov. A bogami i shtosni zezalici in the meantime ;-)

Eve edna cool strana, davaat gratisi za zurki i top koncerti vo MK i stranstvo.
A i mn zezalici in the meantime (y)

http://www.facebook.com/ronihillcrew
 
C

Crash and Burn

Гостин
репортирањето на фејсбук акаунти дали дава некаков резултат? неколку пати репортирам но ништо од тоа, ги заборавив лозинките од фејсбукот и од имејлот...
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Имам околу 200 пријатели а на профил ми покажува 250+, ги преброив и многу помалу се од 250, што е проблемов ?
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Има некој друг проблем со фејсбуков? Некако не ми е ко шо треба, ми се јавува она исвестувањено од chrome дека не е сигурно да се логирам, и од ко че се логирам, ништо не се гледа, сето десно е само со ситни букви.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
На еден другар автоматски му се аднале некои непознати 100+ пријатели, све некои непознати профили, и кога ги отвара не му ги отвара, т.е. го отвара неговиот профил. Некои дури неможе ни да ги отстрани, нема никаква опција кај нив, само стојат штиклирано во пријатели. До што може е ?
 
Член од
25 ноември 2011
Мислења
15
Поени од реакции
15
Отстранете го "Seen at" на ФБ Чет. Заштитете ја вашата приватност.

Не сакате вашите пријатели да проверат дали вие сте ја погледнале нивната порака?Сега тоа лесно може да се среди.Следете го туторијалов за да дознаете како да го средете ова.

http://0.mk/tutmk
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Зошто приватност? Баш е ок ова според мене да видиш дали на тој што си му пратил порака дека ја прочитал.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Too much замарање со FB .. too much impact on human live .. avoid this planet ..

Незнам кога ќе сфатите дека фејсбук е и ќе биде дел од нашите животи. Прифатете го тој факт, тоа е иднината...
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Aj и ја да прашам како да ги блокирам тоа понудите за игри и разни таракатанци има ли таква опција? Гледам у извествања али нема никаде кај да ги блокирам за секогаш, Нека објасни некој ако знае...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom