Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Кај мене е океј го ставив, но зошто не се смени кај другите профили што не го менале сами?
Ак не ти годи жали се кај
Mark Zuckerberg


Цела фејсбук екипа смета дека новиот дизајн е одличен

 

Lunatic

Universal Warrior
Член од
27 април 2007
Мислења
112
Поени од реакции
0
Здраво на сите, би сакал некој да ми помогне. Веќе 4-5 дена кога и да се логирам на фејсбук откако ќе го внесам мејлот и пасвордот ми се појавува ова
Enter confirmation code
A code was sent to your following number: 38978651***
Once you've received your confirmation code, please enter it below. This will help confirm your account ownership.
Resend code
Resend code via a phone call

Како би можел да си го вратам акаунтот?
Поздрав.
 

Lunatic

Universal Warrior
Член од
27 април 2007
Мислења
112
Поени од реакции
0
Кога и да се логирам ми се појавува ова
Enter confirmation code
A code was sent to your following number: 38978651***
Once you've received your confirmation code, please enter it below. This will help confirm your account ownership.
Resend code
Resend code via a phone call

И веќе 4 дена немам пристап до мојот акаунт. Any ideas?
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.278
Поени од реакции
1.992
Имаш направено да ти стасува на телефонот код со кој што треба да се логираш на фб, ти мора да го имаш тоа направено или некој друг од твојот профил. Значи најди го тој телефон со тој број и ќе можеш, друг начин незнам.

Од кога ќе се најавиш оди во опции и измени го воа. Иначе воа се прави за да неможе некој друг од друго место да ти се уклучи, така мене ми беше порано и само од дома можев да се уклучувам на фб, а од друго место бараше код шо стасуваше на тел.
 

Lunatic

Universal Warrior
Член од
27 април 2007
Мислења
112
Поени од реакции
0
Види. Телефонот кој е наведен го користам, тоа е мојот телефон. Арно ама не ми стигна никаква порака веќе четири дена. Тоа е целиот проблем. Дали некој знае мејл од кастмр сапорт од фејсбук?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Може ли сам да се означеш на некоја слика што е кај друг на профил? Или мора тај што ја ставил сликата да те означи?
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Како да направам тие што не ми се пријатели да не ми го гледат ѕидот, ниту сликите? Барав но не можев да најдам :(
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.359
Поени од реакции
4.882
Дали и на некој друг му се дешава ова - Кога ќе напишам статус на пр. се е во ред, али кога ќе одам на профил страницата објавата ја нема, потоа ја има али ги нема лајковите или коментарите, третиот пат пак го нема статусот. Истото е и со линкови и туѓи коментари, со cover photos и скоро се. Со еден збор фејсбукот ми се враќа чекор назад. Стварно иритира. Го има некој истиот проблем или решение за него ??
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Имам проблем...Фејсбукот од пред некој ден ми е деактивиран. Ми бара некој код што би требало да ми стигне на мојот телефон (а не е) да го впишам и да продолжам...Тој код го немам и не гледам некоја друга опција да си го вратам профилот..Исто така има и ресенд коде,за да ми се прати на моб стискам ама џабе не се праќа ... Исто дака гледам горе сличен проблем Со Лунатик да го прашам дали го оправил..Кажете ми помош ФАЛА ОДНАПРЕД !!!!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.991
Поени од реакции
84.506
Како може да направиш некој да не те гледа кога си онлајн?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.088
Поени од реакции
8.138
Како може да направиш некој да не те гледа кога си онлајн?
од лева страна имаш листи пример:
Омилени:
Апликации:
Групи:
Листи: имаш Повеќе, идеш на него ти се отвара друго поле Креираш листа и ги ставаш тие кој ти се досадни од десна страна ти пишува листата ти е празна, имаш до него + и пишуваш име и го вметнуваш во листата што си ја креирал. после идеш кај Лимит авилабилити и штиклираш да не ти се гледа тој што не сакаш ти да го видиш, е сеа уште не сум тестирал ако стискаш лике на нешто, линк итн, дали тој што си го ставил оффлине ке го гледа тоа :D
 
С

сашенко

Гостин
Сакав името да си го променам (на кирилица да го ставам) ама не може, не ми го дава полето каде треба името ново да се внесе :confused:


Еве слика како е кај мене


А еве како треба да биде

 

Kajgana Shop

На врв Bottom