Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
20 јануари 2009
Мислења
648
Поени од реакции
527
При најавување, кај една другарка, се јавува ова порака


Your account is temporarily locked.
We've temporarily locked your account so no one else can log in as you. To regain access, please complete this quick security check.
Note that attempting to access someone else's account is a violation of Facebook's terms. It may also be illegal. If you are not **********, press the "Cancel" button below.

 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
некој да помогне точен линк за да ги блокирам сликите да не ми ги гледаат тие што ги немам за пријатели ...фала однапред
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
Daj nekoj ako moze neka pomaga oti krpa sum :S Mi pobara da vnesam Bezbednosen kod sto mi go pratil na mobilen br arno ama jas toj broj go koristev pred 2 god i sega nemozam nikako da se uklucam :S :S :S daj ako znae nekoj kade mozam da im pisam na operatorive na FB da mi kazat so da pravam ??
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
Кажете ми како успеав да го преместам ова од страна што е, ticker-от, што ти кажува најнови новости, кој што коментирал, кој ставил лајк итн итн. Нормално треба да е десно горе кога чатот е минимизиран, а мене десно горе ми се тие Sponsored ads, а ова ми е во средина. Некое чаре?
 
С

сашенко

Гостин
Кажете ми како успеав да го преместам ова од страна што е, ticker-от, што ти кажува најнови новости, кој што коментирал, кој ставил лајк итн итн. Нормално треба да е десно горе кога чатот е минимизиран, а мене десно горе ми се тие Sponsored ads, а ова ми е во средина. Некое чаре?
Пријави бе, ке ти помогнат од таму..има грижа за корисници, има контакт некој оставено пиши што е проблемот и ке ти го средат
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
Пријави бе, ке ти помогнат од таму..има грижа за корисници, има контакт некој оставено пиши што е проблемот и ке ти го средат
ajde ako znaete kade tocno se naoga kontant za da im pisam dajte link
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Facebook одбива да воведе опција која ќе прикаже кој ве тргнал од листата на пријатели бидејќи тоа ќе значи негативно корисничко искуство и многу, многу драма. Но, постои едноставна скрипта која ќе ви помогне да ги држите под контрола сите ваши стотина онлајн пријателства, и која ќе ви каже на кого да се налутите бидејќи не сака да биде во ваше друштво.
Unfriend Finder работи како додаток за сите прелистувачи. Најлесно се инсталира на Chrome, додека за Firefox е потребен Greasemonkey додаток. За Safari ќе ви е потребен прво Ninjakit, а за Internet Explorer ќе треба да го стартувате додатокот како букмарклет. Без грижа, сајтот на Unfriend Finder ќе го детектира вашиот прелистувач и ќе ви ги даде потребните линкови и инструкции за инсталирање на додатокот.
Откако ќе го инсталирате, ќе забележите дека сега на Facebook имате две нови менија со име Unfriends. Едното е десно горе до опциите за профилот, второто е лево под Events.Тука, во Unfriends, ќе ви се прикажат сите луѓе кои ве тргнале од пријателите и за тие кои не сакале да прифатат ваше пријателство. Менито има и опции за подесување на нотификации, па кога некој нема да сака да ви биде пријател ќе добиете нотификација.
via it.com.mk
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Се мислам да ја играм, порано ја играв и бев 30/40 левел. :D Ако некој ја игра нека пише, да го адднам на FaceBook ќе си праќаме подароци. xD
Што викате? :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.045
Поени од реакции
15.006
моментално почнав да си го играм Симсот, вчера така фармата си ја пуштив, беше блокирана...абе булшит чоече
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Абе имам проблеми со facebook неможам да се логирам ... коа ќе внесам и емаил и пасворд ми вика
Профилот не е достапен

Извини, овој профил во моментов не е достапен. Те молиме обиди се наскоро повторно.
.... а тоа е од 11:00 часот денеска ... и сеа пак нема .. !
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Абе имам проблеми со facebook неможам да се логирам ... коа ќе внесам и емаил и пасворд ми вика
Профилот не е достапен

Извини, овој профил во моментов не е достапен. Те молиме обиди се наскоро повторно.
.... а тоа е од 11:00 часот денеска ... и сеа пак нема .. !



На сите ни се има случено ова, не ти е хакнат профилот, најверојатно се работи на одржување на базите со податоци, така да освен да чекаш друго незнам што да ти кажам :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Знае ли некој како може да се сокрие табот со слики (којшто се наоѓа на профилот веднаш под инфо табот) ? Значи, не за новите тајмлајн профили туку за оние старите.
 

^amfibija^

vodozemec
Член од
31 јануари 2012
Мислења
38
Поени од реакции
14
мене ми го хакнаа фејсбукот,а меилот го смениле... али фино лепо им пишав на админите,да проверат ИП адреси и сл,им кажав точни инфо кои ми се наведени при рег на фејсбук и утре дента ми го вратија
а како ги најде админите? се утепав од барање еднаш јас. може да ни кажиш или некој линк да си знајме за коа ќе имаме некој проблем сличен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom