Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.247
Поени од реакции
2.915
Може некој да ми помогне како правилно да таргетирам реклама за мојата страна? Се работи за детска содржина односно детски песнички, едукативни материјали, креативни проекти итн..
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
244
Поени од реакции
635
Ко че кликнам на нотификација за риплај или реакција на мој коментар, не ме носи до коментарот. И морам да скролам рачно (пример, во некоја група) и да го барам за да видам шо ми вратиле. Крајно непрактично и ептен замарање. Само на десктоп е проблемов, на мобилен е во ред. Чаре?
Не бива само на моб да користам, ми треба на десктоп.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
745
Поени од реакции
730
20200517_012321.jpg
So e fintava so voa,na skrolanje nadole zastane i tolku,i nekoj raboti sto si gi izvrtel u denov ne mozes pak da gi vides
 
Член од
10 август 2015
Мислења
20
Поени од реакции
4
Дечки, да не знае некој решение за ова: другарка ми си го заборави пасвордот на фб и кога ќе побара да го ресетира единствена опција е да и пратат код на мејлот што го има внесено, ама проблем е што не може да се логира ни на мејлот, а телефон нема поврзано со профилот
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
27.223
Дечки, да не знае некој решение за ова: другарка ми си го заборави пасвордот на фб и кога ќе побара да го ресетира единствена опција е да и пратат код на мејлот што го има внесено, ама проблем е што не може да се логира ни на мејлот, а телефон нема поврзано со профилот
Не
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.247
Поени од реакции
2.915
Јас сум админ на страница и под одреден пост има повеќе коментари. Дали ако оставам коментар ќе бидат за тоа известени сите што коментирале? Идејата ми е на сите одеднаш да им кажам нешто "E сите што коментиравте бла бла бла..."
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.800
Поени од реакции
18.755
Јас сум админ на страница и под одреден пост има повеќе коментари. Дали ако оставам коментар ќе бидат за тоа известени сите што коментирале? Идејата ми е на сите одеднаш да им кажам нешто "E сите што коментиравте бла бла бла..."
Мислам дека ќе им стигне на сите нотификација освен на тие што стиснале да не ја следат повеќе таа објава.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.116
Поени од реакции
4.975
И мене ми се десило и јас сум се прашувал и се уште ме напиња затоа што не знам со сигурност ама па реално и никогаш не се 'згнав вистински да дознаам зошто.
Можни се неколку причини кои ги имам размислено. Коментарот е од некој што си го блокирал, коментарот е некој што те блокирал, коментарот е од некој што влегол у најситен детаљ во privacy options и исклучил можност да му се читаат коментари (ако воопшто постои ова, си нагаѓам) ИЛИ бројачот на Фејсбук е сјебан поради некоја причина, може имало коментар па го избришал корисникот, може коментарот го избришал админот на страната... добредојден сум за некој што ја знае вистинската причина/и, или повеќе идеи како моиве :D
Иам приметено, ако стаиш all comments или као и да беше тоа ти го вади коментарот (барем на пц), у моуст релевант нема ништо. Скоро на секој спонзоред пост ако има 20 коментари само 10 највише ми вади...
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.446
Поени од реакции
5.454
Zosto koga pretiskam play na videata na fb istite ne pocnuvat?
Автоматски споено мислење:

Zosto koga pretiskam play na videata na fb istite ne pocnuvat?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
27.223
Zosto koga pretiskam play na videata na fb istite ne pocnuvat?
Автоматски споено мислење:

Zosto koga pretiskam play na videata na fb istite ne pocnuvat?
Сите видеа, ниту едно не ти пушта?
Мене многу ретко ми се случува, и ограничено е сега за сега од тоа што имам видено, за видеата поставени само еден пријател.
Поима неам зошто, ама користам Firefox, пробав на Google Chrome и се пуштија.
Така да, пробај со Google Chrome ако си на Firefox.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.446
Поени од реакции
5.454
Сите видеа, ниту едно не ти пушта?
Мене многу ретко ми се случува, и ограничено е сега за сега од тоа што имам видено, за видеата поставени само еден пријател.
Поима неам зошто, ама користам Firefox, пробав на Google Chrome и се пуштија.
Така да, пробај со Google Chrome ако си на Firefox.
Najmnogu ne mi gi otvara tie suggested videos na fb ili nekoi smesni videa na fb neznam sto e finta.
 

joli1

contrarian
Член од
3 јули 2019
Мислења
608
Поени од реакции
2.677
на оваа ина многуфина треба да и се забрани било каков вид социјални мрежи
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.446
Поени од реакции
5.454
Imame edno prasnje na FB nemozam da go otvoram profilot na bratucedkami, koga i go pisuvam imeto vo search barot mi izleguva nejzinoto ime no koga ke otidam search ne mi ja pokazuva a ja imav za prijatel. Vcera proveriv vo blokirani kontakti nemam nikoj blokirano isto i kaj nea na fb nema nikoj blokirano nitu kaj nea izleguva mojot profil nitu kaj mene go pokauva nejziniot profil?? Sto moze da e problemot, na odredeni sliki kaj sto sme zaedno ne go pokazuva nejziniot tag toest nejzinoto ime go nema?
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
904
Поени од реакции
276
Неколку дена по ред добивам навреди и закани на ФБ од лажни профили.
Прашањево ми е дали може да се открие кој стои позади ова и дали нашава полиција се замара со тоа ако пријавам?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
27.223
Неколку дена по ред добивам навреди и закани на ФБ од лажни профили.
Прашањево ми е дали може да се открие кој стои позади ова и дали нашава полиција се замара со тоа ако пријавам?
Да.
Во зависност од заканите, поприлично брзи се со реакција до Фејсбук, добивање на ИП адресата, контактирање провајдер, и наоѓање на сторителот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom