Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
mozno li e nekoj na fb da ima samo dve sliki
Тотално невозможно.
Со последните промени на Фејсбук, секој корисник е должен да има минимум 7 слики аплоудирано, во чест на Фиго.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Имам една мака па може некој од вас знае чаре.
Секој ден во activity log ми излегува дека сум лајкал некои постови од фб страни шо ниту ги имам видено. Значи не ми се лајкнати ниту страните, ниту постовите. А сето тоа излегува кај мојте пријатели во news feed.
Чаре некое?
Имаш некоја програма инсталирана АУТОЛИКЕР (AutoLiker) и затоа автоматски даваш лајкови види тоа избриши и се ке биде ок
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
незнам дали е за тука прашањево ама ако знае некој нека поможи.
вака сега, на сликата има адресата за фејсбук арно ама у продолжение сум го напишал и пасвордот, и сега кога одам да се логирам ми излегува и оваа со пасвордот и ми се гледе како зачувано е. Има ли шанси некако да го избришам да не излегува или ... ? (се работи за гугл хром)
Untitled.png
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.230
Поени од реакции
57.949
незнам дали е за тука прашањево ама ако знае некој нека поможи.
вака сега, на сликата има адресата за фејсбук арно ама у продолжение сум го напишал и пасвордот, и сега кога одам да се логирам ми излегува и оваа со пасвордот и ми се гледе како зачувано е. Има ли шанси некако да го избришам да не излегува или ... ? (се работи за гугл хром)
Прегледај го приврзокот 155116
Ctrl+H -> clear browsing data и селектирај autofill form data
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
Луѓе на фејсбук профилов гледам во последно време иако сликава ми е јавна, лајк неможе да ми стават луѓе кои не ми се пријатели.
Дали знаете како да го сменам ова? Да има можност сите да стават???
Второ дали има можност на некои слики кај кои некои ми направил Shared да ги тргнам тие shared да не се гледаат т.е да ги избришам,а притоа сликите да си останат
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Имам проблем, ако знае некој да помогне би било супер.

Кога пребарувам луѓе на FB во Search Bar, кога ќе го впишам името ми излегува само име и презиме на луѓето. Ја нема онаа мала thumbnail мини-профилна сликичка. Како да ја вратам? Нешто се дешава очигледно.
Не е до Chrome-от, туку е нешто во врска со мојот профил. Останатите луѓе кои доаѓаат кај мене можат да пребаруваат без проблем од нивните профили.
Пробав да се логирам и од лаптоп, проблемот го има и таму. Решение? :)

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Пробај да отидеш тука
https://www.facebook.com/settings
Лево одбери apps
И види некои сомнителни, избриши ги.
Ако не бива, избриши ги сите дури и да изгледаат дека се океј апликации. Во зависност од тоа колку имаш, бриши ги во групи од по повеќе... после секое бришење, одлогирај се и логирај се пак да видиш дали работи срч барот како што треба.
Пробај и со друг прелистувач за секој случај, иако најверојатно е нешто до твојот профил.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Пробај да отидеш тука
https://www.facebook.com/settings
Лево одбери apps
И види некои сомнителни, избриши ги.
Ако не бива, избриши ги сите дури и да изгледаат дека се океј апликации. Во зависност од тоа колку имаш, бриши ги во групи од по повеќе... после секое бришење, одлогирај се и логирај се пак да видиш дали работи срч барот како што треба.
Пробај и со друг прелистувач за секој случај, иако најверојатно е нешто до твојот профил.
Фала ти на одвоеното време и на одговорот друже. Навистина чуден проблем. Немам некои апликации. 5-6 дали имам, и тоа сите се официјални, ама ете ги избришав. Пробав да се логирам и одлогирам, и проблемот сеуште постои.
Пробав од Мозила и Опера да се логирам, проблемот е уште тука. Пробав од лаптоп, ефектот е ист.
Единствено кога се логирам од мобилен телефон немам никаков проблем. Проблемот постои само кога се логирам преку било кој компјутер или лаптоп.
Пробав нешто и преку Support Inboх, ама нема ефект.... :)
 
Член од
6 септември 2016
Мислења
11
Поени од реакции
4
незнам дали е за тука прашањево ама ако знае некој нека поможи.
вака сега, на сликата има адресата за фејсбук арно ама у продолжение сум го напишал и пасвордот, и сега кога одам да се логирам ми излегува и оваа со пасвордот и ми се гледе како зачувано е. Има ли шанси некако да го избришам да не излегува или ... ? (се работи за гугл хром)
Прегледај го приврзокот 155116
:)[DOUBLEPOST=1473191714][/DOUBLEPOST]
ууу фала ного, частам не едно, гајба пиво!!
:) :) hahah
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Дечки изгледа само јас немам Memories (On this day). Што е финтата имате идеа?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Исклучени ти се известувањата.
Јок, го имав 2 дена и ми го снема а си го наместив да добивам известувања. Сега кога одам на страната onthisday ми вика дека isn't available to everyone yet :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom