Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Дали некој знае зошто некој пораки од фејсбук страни ми се појавуваат во Message Request т.е не стигаат како нормална порака да ја приметам уште одма дента да свирне известување ?
Ја приметувам пораката после некој ден и мора да ја прифатам за да видат они дека ја сум ја прочитал. Истово ми се случува и на мобилен и на компјутер.

Ова се се случува пример кога ќе им пишам на некоја фирма која има фејсбук страна за да прашам како што се Телеком или било кој друг.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.039
Поени од реакции
946
Дали некој знае зошто некој пораки од фејсбук страни ми се појавуваат во Message Request т.е не стигаат како нормална порака да ја приметам уште одма дента да свирне известување ?
Ја приметувам пораката после некој ден и мора да ја прифатам за да видат они дека ја сум ја прочитал. Истово ми се случува и на мобилен и на компјутер.

Ова се се случува пример кога ќе им пишам на некоја фирма која има фејсбук страна за да прашам како што се Телеком или било кој друг.
затоа што ти си направил така,на тие што не ти се пријатели или ја немаат лајкнато страната да не може да ти праќат пораки .
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Админ сум на public група со над 10.000 членови и откако ја достигна таа бројка не можам да додавам нови луѓе. Ако некој самиот побара да се приклучи во групата, тогаш можам да одобрам, но и јас и никој друг админ на групата не може да да додава нови луѓе. Прочитав дека фејсбук нема ограничувања за членови во групи, но очигледно има некаков проблем. Ги контактирав и нив, но не враќаат.

Некој да знае дали има некои опции што можеби треба да се променат?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
админ сум на 20.000+ група на фб па нема ограничувања во додавање на нови членови, најверојатно некој баг ти е во пребарувачот... пробај со друг. не знам што друго би било...

групата е "closed", ако тоа менува нешто...
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
админ сум на 20.000+ група на фб па нема ограничувања во додавање на нови членови, најверојатно некој баг ти е во пребарувачот... пробај со друг. не знам што друго би било...

групата е "closed", ако тоа менува нешто...
Знам дека нема ограничувања, мислев да не треба да се смени нешто таму во сетинзи. Инаку пробано од повеќе пребарувачи и од мобилната апликација, не функционира.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
брат ми е админ на група со 150 000 членови и пред некој ден и тој ми се жалеше дека не можел да става нови членови, така да најверојатно ФБ прави некое срање. јеби га, зукица изгуби 3 милијади долари пред некој ден, треба тоа некој да го надоканди.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кога сум вклучен преку апликацијата за мобилен и кога ќе добијам порака има звук и известување, а исто и кога пишувам, а во сетинзите се ми е исклучено. Како да го исклучам ова оти страшно ме нервира
 

Kajgana Shop

На врв Bottom