Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Момци да прашам нешто, има ли некаква опција пример другар објавува видео, се тагираме и се споделува на фејсбук. Е сега дали моожам јас да го симнам видеото на компјутер преку фејсбукот, бидејки другар ми неможе да ми го прати бидејки било големо видеото (мб).
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Момци да прашам нешто, има ли некаква опција пример другар објавува видео, се тагираме и се споделува на фејсбук. Е сега дали моожам јас да го симнам видеото на компјутер преку фејсбукот, бидејки другар ми неможе да ми го прати бидејки било големо видеото (мб).
Да, можеш. Ти треба некој дополнителен програм како што се:
  • Internet Download Manager (се плаќа, треба пиратски да го најдеш како на пример кај заливот на пиратите или оние што клоцаат задници)
  • Video DownloadHelper
  • Flash Video Downloader за Mozilla Firefox
  • и многу други програми и начини
@Krstev темава е за прашања, проблеми, новости околу Фејсбук а не за постирање на смешки од Фејсбук. Те молам врати се на твојата најчеста активност на форумов: лајкање на постови во „Во врска со љубовта сакам да ти кажам дека...“
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
@Anon да не треба случајно тебе да те прашам кај да лајкам и што да пишувам? А пријателе? Само се нашалив, а во денешно време гледам дека треба малку отповеќе човек да се смее наместо да се кара и расправа со луѓето.
Ниту сум го навредил него ниту пак се направи не знам кој прекршок, едноставно се насмеав со ситуацијава, а дали и во која тема лајкам и пишувам, па нека не те толку тебе тангира тоа... демократија братче.

Дури се понашате како шерифи дел од модераторите форумот во целина ќе ви изгледа на ебиветер место... оти секој втор вреѓа (ова за некои од членовите), бери политички поени, профитира од тоа и пцуе/плука по другите.... стигнавте како модератори дури и на вака зезанции од типот на ВИЦ да реагирате како тоа да е Бог знае што. ГЕСТАПО.

и после сакате форумот да е океј, луѓето да се океј, а пола форум се препукава со пцовки и навреди во теми за религија, политичка состојба, спорт....

контрадикторни сте дел од модераторите пиле шарено, се додека опоменувате членови како мене за к-р здравје, верувај контрадикторни сте и за џабе рушите углед на себе како модератори и на форумот во целина.

забелешката за тоа што сум се нашалил тука ајде до некаде ти е на место, али да ми кажиш каде и како сум имал честа активност и што да правам на форумот, извини али оди прошетај малце! не ти стои.
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
314
Поени од реакции
259
Ај aкo некoј знaе некa пoмoгне
Кoa ќе стaртувaм фб нa мoбилен ми се јaвувaaт нoвoсти oд пријaтелите oбјaвени или oд вечертa или oд првитo мoе вклучувaње некoј дa кaже кaкo дa нaпрaaм дa ги дoбивaм мoментaлните или пoнoвите oбјaви нa пријaтелите ...

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
245
Поени од реакции
509
Фејсбук профилот ми е недостапен откако не им доставив лични податоци. Преку тој профил имав своја страна, дали некој може да ми помогне како повторно да имам пристап до страната? Или пак начин за враќање на профилот?
 
T

Torchyrus

Гостин
Како да побарам коментар на мојот профил напишан од одредена личност?
Не знам кога точно беше пишан тој коментар и на каква објава, само знам дека е пишан.
Пробав со see friendship, не ги дава коментарите.
Мислам дека нема конкретна опција за ова, но доколу некој знае некој начин нека пише...
 
M

mordekaj

Гостин
Имам една мака па може некој од вас знае чаре.
Секој ден во activity log ми излегува дека сум лајкал некои постови од фб страни шо ниту ги имам видено. Значи не ми се лајкнати ниту страните, ниту постовите. А сето тоа излегува кај мојте пријатели во news feed.
Чаре некое?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Имам една мака па може некој од вас знае чаре.
Секој ден во activity log ми излегува дека сум лајкал некои постови од фб страни шо ниту ги имам видено. Значи не ми се лајкнати ниту страните, ниту постовите. А сето тоа излегува кај мојте пријатели во news feed.
Чаре некое?
Смени си пасворд.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.828
Само ја у моментов имам проблеми со фејсбук?
 
Член од
6 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
6
mozno li e nekoj na fb da ima samo dve sliki znaci toa nekade se podnesuva li kolku sakaat sliki da ti gledaat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom