Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
4 септември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
2
и што има тоа врска со љубов? Да не си заљубена и ти на прва слика?
ne razbrav nova sum ovde bas ne se snaogam[DOUBLEPOST=1409845987][/DOUBLEPOST]
Да го пријавиш,кажи им и на други твои пријатели да го пријават,репорт-нат и ќе го избришат.
nisto od toa ima veke pet novi profili otvoreno
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Игнорирај го (кој и да е) и ќе се откаже сам.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
ne razbrav nova sum ovde bas ne se snaogam[DOUBLEPOST=1409845987][/DOUBLEPOST]
nisto od toa ima veke pet novi profili otvoreno
Пријави овде: http://www.dzlp.mk/mk/prizlnlp

мислам дека ќе ти бидат од помош. А ако пак од лажните профили се споделуваат вулгарни информации, пораки кон други лица итн, пријави го случајот во полиција.

Еве извадок од од објавена вест околу ист ваков случај
Љубоморна девојка од радовишко село, 25 год., добила кривична пријава за „злоупотреба на лични податоци“ бидејќи отворила лажен Facebook профил на кој користела навреди и лични инфомормации на 27-годишна девојка од струмичко село бидејќи се сомневала дека струмичанката имала врска со нејзиниот маж. Оштетената девојка пријавила во полиција уште во септември, по што деновиве било поднесена пријава
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
zdravo imam problem so
lazen profil na fb .nemozam da otkrijam koj stoi zad toa nekoj sovet?
Мој совет и најпаметен. Пријави му го профилот, блокни го и избриши си го твојот профил/Фејсбук.
Така ќе бидеш на раат..........., верувај дека без Фејсбук поубаво се живее......, ова од лично искуство ти го кажувам:)
 
Член од
6 септември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
sakam da ve prasam dali imate prijavuvano lazni profili do sega? jas denes prijaviv dva lazni profila i uste 4 moi prijateli gi prijavija istite profili pa me interesira dali ke gi izbrisat profilive? :/ inaku ne se na moe ime i ne se koristat mnogu cesto samo koga toj/taa ke ima potreba a me voznemiruvaat
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.861
sakam da ve prasam dali imate prijavuvano lazni profili do sega? jas denes prijaviv dva lazni profila i uste 4 moi prijateli gi prijavija istite profili pa me interesira dali ke gi izbrisat profilive? :/ inaku ne se na moe ime i ne se koristat mnogu cesto samo koga toj/taa ke ima potreba a me voznemiruvaat
не си требала да го лапаш дечко и ... :icon_lol::icon_lol:
 
Член од
4 септември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
2
Дај 100че кредит на ONE и ке ти кажам домашна адреса, и име/презиме на тој шо му плаќат интернет.
sto sakas ne te razbrav mozes li da mi pomognesaj objasni mi podobro[DOUBLEPOST=1410097538][/DOUBLEPOST]
Мој совет и најпаметен. Пријави му го профилот, блокни го и избриши си го твојот профил/Фејсбук.
Така ќе бидеш на раат..........., верувај дека без Фејсбук поубаво се живее......, ова од лично искуство ти го кажувам:)
toa go pravev dva tri meseci nemav moj profil i eden den se vidov pomegu profilite moja slikaime prezime se samo sto toa ne bev jas[DOUBLEPOST=1410097837][/DOUBLEPOST]
Дај 100че кредит на ONE и ке ти кажам домашна адреса, и име/презиме на тој шо му плаќат интернет.
cekam informacija ti blagoodarrram odnapred
 
Последно уредено:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Пиши му порака дека ќе му ја исечиш глата со бонсек ако не го избришит профилот, можит ќе се заплашит и ќе го избришит стварно. Немојш да знајш.[DOUBLEPOST=1410100868][/DOUBLEPOST]Пример можиш да се сочиш и да му пишиш, "Слушај вамо ти ѓубре неваспитано или престани да прајш лажни профили и да ме малтретираш или ќе ти викнам миљиција, разбра и седум извичници стави"
 
Последно уредено:
Член од
4 септември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
2
Пиши му порака дека ќе му ја исечиш глата со бонсек ако не го избришит профилот, можит ќе се заплашит и ќе го избришит стварно. Немојш да знајш.[DOUBLEPOST=1410100868][/DOUBLEPOST]Пример можиш да се сочиш и да му пишиш, "Слушај вамо ти ѓубре неваспитано или престани да прајш лажни профили и да ме малтретираш или ќе ти викнам миљиција, разбра и седум извичници стави"
seto toa neznam kolku pati go storiv
 
Член од
4 септември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
2

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.647
Поени од реакции
81.687
Добро де, што е финтава со ова ? o_O



Сабајлево едно 20 пати ми се појави на ѕидот, а и јас бев тагнат на еден од нив :unsure:... И не, не сум кликал никаде кај што не треба, колку да знаете :icon_lol:
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Добро де, што е финтава со ова ? o_O



Сабајлево едно 20 пати ми се појави на ѕидот, а и јас бев тагнат на еден од нив :unsure:... И не, не сум кликал никаде кај што не треба, колку да знаете :icon_lol:
Вирус! Не отварајте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom