Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
здраво момци, ми треба мала помош од вас..

на мое другарче нешто го за*бава фб..кога се оклучува на фејсбук не му се отвараат пораки туку само чат, и пример кога пишува на некој не му стигнува на другиот и пишува дека има "seen" а фактички му имат вратено на чат.. исто така е и преку телефон
некое чаре?? позз и фала однапред
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
14
Поени од реакции
1
Pozdrav :) Znaci vaka dokolku imate stari facebook akkaunti a ne vi trebaat iskontaktirajte me da vi gi otkupam :) Shto poveke facebook akkaunti vo paket da mi ponudite, nemojte po 1-2 :) Kontaktrajte me preku privatna poraka :)
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Pozdrav :) Znaci vaka dokolku imate stari facebook akkaunti a ne vi trebaat iskontaktirajte me da vi gi otkupam :) Shto poveke facebook akkaunti vo paket da mi ponudite, nemojte po 1-2 :) Kontaktrajte me preku privatna poraka :)
исто сум заинтересиран и јас.Но само за постари акаунти кои се отворени од 2010 година или постари.контакт по порака
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Фејсот пред околу 4-5 месеци си го избришав а пасвордот и на фејсот и на маилот го напраив така што не ке можам никојпат пак да се логирам,иначе на фејсот над 2500пријатели имав,сеа сакам пак да си го вратам ама неможам,100пати пробав преку она Can't access your account? но безуспешно. Не ми е ич битен емаилот туку фејсот да си го вратам,контактирав и со ливе чатот на мајкрософт но исто не успеав да си го вратам емаилот,морам верификацијата да ја поминам да ги напишам сите сранја што ги бараат таму,а јас на ништо не се сеќавам освен на име презиме и роденден...премногу ми е важно да си го вратам фејсот затоа ако некој од вас имал сличен проблем и успеал да си го врати пишете плз,па ако некој ми помогне ке го частам со кредит на моб 500ден.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
ај некој со слично искуство ако има да кажи како да помогниме на едно другарче :)
мојот е арен ама кај него не знам сто е работава :mad:
Муабетот е, десно што е за известувања во живо, некако кај него се исклучило, пробуваме да вратиме дава дека е зачувано да се појават ама напрај рефреш и само се враќа на исклучено. НИкако не можи да се зачува да се појават :(
Пробано и на мозила и на хром исто е :(

некое чаре некој да има ?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
ај некој со слично искуство ако има да кажи како да помогниме на едно другарче :)
мојот е арен ама кај него не знам сто е работава :mad:
Муабетот е, десно што е за известувања во живо, некако кај него се исклучило, пробуваме да вратиме дава дека е зачувано да се појават ама напрај рефреш и само се враќа на исклучено. НИкако не можи да се зачува да се појават :(
Пробано и на мозила и на хром исто е :(

некое чаре некој да има ?
Мислиш на tickerot ?
Ако е тоа, нека креира обичен настан за текот на неделава и нека го зачува. После еден рифреш и би требало да се појави пак тикерот.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Мислиш на tickerot ?
Ако е тоа, нека креира обичен настан за текот на неделава и нека го зачува. После еден рифреш и би требало да се појави пак тикерот.
пробано и успешно, фала
 

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
314
Поени од реакции
382
Дали е можно ако си уклучен на фб. со лаптоп преку рутер, на чатот таму после името да прикажува мобилен
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Нудам награда за тој што знае како да си го вратам фејсот ве молам кој знае нека пиши.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Што е со фејсбукот во последно врме, што лајкаат пријателите мои ми излегува на почетна и се ми е преплавено со слики од непознати луѓе.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Веќе два дена кога сакам да вклучам на Фејсбук, па и кога ќе се вклучам се појавува само сината лента горе и ништо друго. Што е финтата? И како да се реши тоа?
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
Веќе два дена кога сакам да вклучам на Фејсбук, па и кога ќе се вклучам се појавува само сината лента горе и ништо друго. Што е финтата? И како да се реши тоа?
Пробај од друг Browser или од друг компјутер. Ако е се во ред тогаш исчисти Cookies.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Пробај од друг Browser или од друг компјутер. Ако е се во ред тогаш исчисти Cookies.
Го исчистив од Cookies, па се врати на Log in. Се вклучив и повторно се појави само сината лента горе.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Го исчистив од Cookies, па се врати на Log in. Се вклучив и повторно се појави само сината лента горе.
Прoбa преку друг кoмпјутер? Преку друг пребaрувaч?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Прoбa преку друг кoмпјутер? Преку друг пребaрувaч?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Преку моблиниот можам да се вклучам, а нов пребарувач не знам како да инсталирам затоа што компјутерот ми е на Убунту.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom