Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

G

Gricko_

Гостин
Е го немам видено тоа, што значи сега е касно а ? :D :D
Нема да го глеаш на почетна. Инаку пробај пак и оди на профилот или страната што си стиснал не сакам да го гледам, пак ќе го видиш, било да е статус, слика или статија.
 
G

garthok

Гостин
Можно ли е пратена порака на пријател да не му стигне а од кај мене да се гледа дека сум ја пратил? Гледам активен е на фб но не ми пишува seen.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Акo не му стигнaлa, ќе ти пoкaжувa кaј тебе декa не е успешнo прaтенa ..
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Можно ли е пратена порака на пријател да не му стигне а од кај мене да се гледа дека сум ја пратил? Гледам активен е на фб но не ми пишува seen.
Може да видел у messages горе дека има порака од тебе, али да не ја отворил пошто нејќе да видиш дека видел.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Можно ли е пратена порака на пријател да не му стигне а од кај мене да се гледа дека сум ја пратил? Гледам активен е на фб но не ми пишува seen.
Пријателот може и да ја видел пораката додека си бил offline и подоцна да и направил mark as unread. На тој начин не се покажува seen.
 
G

garthok

Гостин
Пријателот може и да ја видел пораката додека си бил offline и подоцна да и направил mark as unread. На тој начин не се покажува seen.
Хм чудно ниту сум бил annoying ниту пријателот колку што го знам не е таков да би направил ко во двава случаи па затоа прашав дали има шанси да не е пратена како што треба.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Хм чудно ниту сум бил annoying ниту пријателот колку што го знам не е таков да би направил ко во двава случаи па затоа прашав дали има шанси да не е пратена како што треба.
Ако не е пратена ќе ти пишува, а не мора ни да значи дека те игнорира. Може имал повеќе пораки, па коа ги кликал сите не му се отворила твојата, лошо кликнал и сл.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има ли некаква шанса преку ip адреса да дознаеш кој те заебава преку фејк профил ? преку net stat -an поклопување на 2 исти адреси или нешто слично. Ако некој се разбира нека ме контактира.
Preku MVR samo ama deka bi se zanimavale so FB fake profili... blokiraj i aj cao.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
му дава некому ваков ерор?
Sorry, something went wrong.
We're working on getting this fixed as soon as we can.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Интересира ме дали би се најдел некој/нешто (фирма, огласувач, приватнаќ итн итн...) на кој шо би продадел Фејсбук профил со 5000 пријатела и повеќе од 500 followers (кои секојдневно се зголемуват) ?
Станува збор за профил своевремено створен за играње Zynga игрици на времето, ама после некое време личноста шо го користеше го измодифицира малце и успеа да ги собере овие пријатели и следбеници горе..
Претежено се мажи, mid age (20-50г), филтрирани да речам само Македонци и Срби (нема узбекистанци, пакистанци и остали копиљаци).

Верувам дека би бил погоден за некој кој шо ќе сака да се рекламира, пошто доста активни се да не речам пријателите :D
Профило евентуално би можел да се претворе у Timeline (Like page) па да си постира од него редовно..

Ако не оваа опција за продавање - ондак за „рентање“ ... неколку поста на ден, секојдневно, за одредена сума..

Имал ли е некој од вас слични искуства, или да знае некој со нешто овакво пробано?
Колку е можно да се изведе овоа и да се најде таков купувач?
 
Член од
4 септември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
2
zdravo imam problem so
lazen profil na fb .nemozam da otkrijam koj stoi zad toa nekoj sovet?
 
D

Dynamo

Гостин
Да го пријавиш,кажи им и на други твои пријатели да го пријават,репорт-нат и ќе го избришат.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
и што има тоа врска со љубов? Да не си заљубена и ти на прва слика?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom