Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Баш е убаво :D
Кај мене сега само хоризонталната лента е сменета. Јаа чекам и ова.
Кај мене само ова опцијата на статусите со емоции сеуште ги нема. А и на почетната страна е глупаво со овој новиот изглед.
 
R

Roten 96

Гостин
Ке ве молам...како да го сокриам сопоствениот роденден..то ест да не покажува на пријателите дека денес ми е...значи каде што пишува родендени денес мојот да не се покажува??? :)
Или пак да пишува испрати порака а НЕ напиши на неговиот ѕид?
 

Gregory9

Anonymous
Член од
12 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
296
Ке ве молам...како да го сокриам сопоствениот роденден..то ест да не покажува на пријателите дека денес ми е...значи каде што пишува родендени денес мојот да не се покажува??? :)
Или пак да пишува испрати порака а НЕ напиши на неговиот ѕид?
Можеш да го прикажеш цел роденден, само денот и месецот или пак ништо да не прикажеш тоа се подесува во информации на профилот. А кој може да ти објавува на профилот одиш во Прилагодување на профилот/времеплов и означување/Кој може да додава работи на мојот времеплов/Кој може да објавува на твојот времеплов/Само јас тоа е тоа. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како да тргнам ова што ми дава кој што лајкнал, кој каде искоментирал? Што го сменија вака, не ми беше претходно, наместо да гледам објави од луѓе, гледам кој што направил :mad: Има и луѓе што не се рекла казала па да ги интересираат такви работи. :mad:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Како да тргнам ова што ми дава кој што лајкнал, кој каде искоментирал? Што го сменија вака, не ми беше претходно, наместо да гледам објави од луѓе, гледам кој што направил :mad: Има и луѓе што не се рекла казала па да ги интересираат такви работи. :mad:

Хајд или додавај луѓе во Acquaintances листата. :) Штета не може да видиш кој се имаш ставено на хајд, може да замислам колкава ми е листата :)

Едит: Ilumious оди кај некој на профилот и оди над Friends да ти се појави менито, Settings и отштиклирај што не сакаш да добиваш. Али ќе треба да го правиш на секој поединечно или само на најдосадните :D
 
B

Blade Torch

Гостин
а обратно на ова има ли ? да не се појавува никаде инфо кај сум лајкнал , заследил страна и слично ? :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
i mene me interesira toa, sto ima nekoj da gleda kaj stavam lajkovi i komentari
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Мислам дека имаше во поставувањата за приватност или така некако. Ако не, откако ќе лајкнете нешто или ќе станете пријател со некого, во Activity лог можете да отидете и да го скриете. Сепак, некој што бил активен тој момент може да видел во тикерот (тоа што врти горе десно) дека сте лајкнале нешто или сте станале пријател со некого.
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
110
луѓе изгледа фб-то ми е хакнато.. баш вчера приметив дека "сум лајкнувала" некои страници, а тие страници не ни знам дека постојат. дали постои начин да дознаам кој ми го хакнал? ВЕ МОЛАМ побрзо помагајте?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Смени си лозинка :) Мада на моменти се случува Фејсбукот сам да удри некој лајк
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
луѓе изгледа фб-то ми е хакнато.. баш вчера приметив дека "сум лајкнувала" некои страници, а тие страници не ни знам дека постојат. дали постои начин да дознаам кој ми го хакнал? ВЕ МОЛАМ побрзо помагајте?
Можеби имаат страниците искористено аутолајкерс?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.670
Taka koga ne vnimvate sto lajkate i na kakvi apps davate permisii.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
работата е дека сакам да дознаам кој е тоа. хмм мислиш може некако да дознаам? :(

Оди во Privacy -> Security, таму може да видиш активни сексии и кој уреди се имаат најавувано на твојот акаунт. Исто овозможи ги нотификациите за најавување, така ќе добиваш известување преку смс кога некој нов уред ќе проба да се логира на твојот профил. Или уште подобро 2-степ верификацијата (Login Approvals), со што ќе добиваш код преку смс кој ќе треба да го напишеш кога ќе се логираш, што е малку замарање, но ти нуди безбедност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom