Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Значи има една страна шо нејќам да ја прочитам , не пак да ја видам . Ама ми излегува како sponsored на фејсбук и ми се крева притисокот. Има ли чаре некако да ја однесам во три лепе да не ми се појавува. Ако некој објасни го честам кафе/пиво . Поздрав.

Ако му удрам еднаш Hide , никогаш повеќе нема да се појави ?

Удри Hide мислам дека нема да ти се појавува веќе.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Добро како да направам да не ми праќат покани(да ставам забрана) па амн веќе преку куро ми е од нив.
Едно време го избришав фејсбукот заради вакви работи сега изгледа па ќе го избришам.:mad:
Повеќе од 50 покани таа една ми пратила за таа една игра Buggle, да не ја познаваше и да не бевме блиски до сега ќе леташе од пријатели ама како што гледам ќе ме примора.
До сега ќе го избришеше фејсбукот ама го користам затоа што и мој другари го користат и се допишуваме(им викам да користат скајп нејќат:mad: )

Нема како што гледам значи стварно ќе го избришам фејсбукот само уште 5-6 покани да ми стигнат и доста е ќе пукнам.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Добро како да направам да не ми праќат покани(да ставам забрана) па амн веќе преку куро ми е од нив.
Едно време го избришав фејсбукот заради вакви работи сега изгледа па ќе го избришам.:mad:
Повеќе од 50 покани таа една ми пратила за таа една игра Buggle, да не ја познаваше и да не бевме блиски до сега ќе леташе од пријатели ама како што гледам ќе ме примора.
До сега ќе го избришеше фејсбукот ама го користам затоа што и мој другари го користат и се допишуваме(им викам да користат скајп нејќат:mad: )

Нема како што гледам значи стварно ќе го избришам фејсбукот само уште 5-6 покани да ми стигнат и доста е ќе пукнам.

ко си смотан и те мрзи да прочепкаш низ опции тоа е. Имаш таму во приватност Блокирање и имаш луѓе, покани и апликации.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
ко си смотан и те мрзи да прочепкаш низ опции тоа е. Имаш таму во приватност Блокирање и имаш луѓе, покани и апликации.
Е да бе сега јас ќе си го тушам времето, неам време за ова.
Знам за тоа ''Block invites from'' ама да беше еден/една добро ќе беше, ми треба друго чаре ако има.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Е да бе сега јас ќе си го тушам времето, неам време за ова.
Знам за тоа ''Block invites from'' ама да беше еден/една добро ќе беше, ми треба друго чаре ако има.

pa imas i da blokiras aplikacii opcija
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Последниве денови ми се случува некој чуден проблем.
На почетна страна на ФБ (онаа регистрирајсе, бесплатно и секогаш ќе биде) пишувам мејл и пасворд, стегам ентер и повторно ме враќа на истата страна со празни полиња за мејл и пасворд. Откако ќе напишам мејл и пасворд по вторпат, па Log In, се логирам на фејсбук и прво шо ми покажува е ова
fb problem1.jpg
за да почне нормалното скролање по почетна треба да кликнам Хоум еднаш, и тогаш е веќе оној стариот фесјбук.
Ениуан, чаре? :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Последниве денови ми се случува некој чуден проблем.
На почетна страна на ФБ (онаа регистрирајсе, бесплатно и секогаш ќе биде) пишувам мејл и пасворд, стегам ентер и повторно ме враќа на истата страна со празни полиња за мејл и пасворд. Откако ќе напишам мејл и пасворд по вторпат, па Log In, се логирам на фејсбук и прво шо ми покажува е ова
Прегледај го приврзокот 68426
за да почне нормалното скролање по почетна треба да кликнам Хоум еднаш, и тогаш е веќе оној стариот фесјбук.
Ениуан, чаре? :)
iscisti kolacinja istorija i takvi stvari od brauzerot
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Луѓе дајте некое чаре овај фејсбуко изретардиран е скроз, не можам да си влезам на профил.. кликам Profile и наместо мојот профил излегува Recently updated и таму неколку пријатели шо си го промениле relationship статусот.. и ќе кликнам неколку пати на профилот и истото ми излегва, и за да влезам на профил треба да одам прво во Privacy settings и после то да кликнам на профил па така ми го вади...
чаре ениуан? :mad:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
новостиве не ми се апдејтираат воопшто, најновата ми е пред некој саат, а тој федбарот од десно си гледам како се објавуаат постови на фб, чаре ?​
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
новостиве не ми се апдејтираат воопшто, најновата ми е пред некој саат, а тој федбарот од десно си гледам како се објавуаат постови на фб, чаре ?​
Под прозорчето за статуси има опција "Сортирај".
Можно е да ти е наместено на најчитани, па затоа најгоре ти дава и постари објави.
Намести на најнови :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Под прозорчето за статуси има опција "Сортирај".
Можно е да ти е наместено на најчитани, па затоа најгоре ти дава и постари објави.
Намести на најнови :)
наместено ми е на најнови, ама не менува апсолутно ништо, една статиај стој најгоре скоро 2 саати
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
наместено ми е на најнови, ама не менува апсолутно ништо, една статиај стој најгоре скоро 2 саати
А случајно да не ти е наместено само од одредена група пријатели да ти објавува ? Како што има од страна "Блиски пријатели" "Семејство" итн. итн. ?
Незнам друго што би можело да е проблемот :(
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
А случајно да не ти е наместено само од одредена група пријатели да ти објавува ? Како што има од страна "Блиски пријатели" "Семејство" итн. итн. ?
Незнам друго што би можело да е проблемот :(
џабе :(
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
И кај мене ми стојат објави од пред еден, два саата а ми е наместено на најнови
 

Kajgana Shop

На врв Bottom