Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Дали знае некој како беше опцијата да се направи профилот како споменик на некој близок починат мислам дека имаше таква опција само како се правеше тоа..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Член од
29 март 2013
Мислења
214
Поени од реакции
92
Здраво

Имали ли вопшто опција овој FB да се избрише се што сум коментирал ми коментиале лајкови итн еден вид како рестарт на се неможам веке едно по едно да бришам :)
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Ццццццццццц, да не знае некој шо е проблем, си отворив профил нов и нејќе да прае адд, го клика а не реагира :(
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Дајте plug-in за деактивација на новиов времеплов....многу ми ја мати водата :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Здраво

Имали ли вопшто опција овој FB да се избрише се што сум коментирал ми коментиале лајкови итн еден вид како рестарт на се неможам веке едно по едно да бришам :)
Дајте plug-in за деактивација на новиов времеплов....многу ми ја мати водата :)
Нема :)
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Никако да им текне да ја средат веќе еднаш засекогаш Андроид апликацијава. Тотална катастрофа. :tapp:
Инаку новиот изглед ми е океј.
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Никако да им текне да ја средат веќе еднаш засекогаш Андроид апликацијава. Тотална катастрофа. :tapp:
Инаку новиот изглед ми е океј.
Кај мене си е ок апликацијата, си работи супер, нема кочење, нема никаков проблем.
Што проблем имаш со неа?
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Кај мене си е ок апликацијата, си работи супер, нема кочење, нема никаков проблем.
Што проблем имаш со неа?
Инаку зборам стриктно за апдејтот од 18.04.2013.
Ти си првиот што слушам дека е задоволен искрено, и искрено мило ми е ако не ти прави никаков проблем, пошто јас дојдов до степен на анинстал :pos:
Или да не користиш некоја постара верзија на Фб апликацијава? :D
Со најновава верзија добив споро лоадирање на слики, некогаш ни воопшто не ги лоадира, Force Close од време на време и зголемен лаг. Тоа се само мал дел од многуте багови.
Среќа златен Browser што си имам. Таму е друга приказната и се е по-smooth и clean.
Гледам сите Reviews се со скоро една ѕвезда рејтинг на Плеј Стор. Малку треба да се запрашаат дечкиве што е проблемот што на толку многу луѓе им праи crash. Срамота е таква социјална мрежа со милиони корисници да неможе да оптимизира и да направи една добра асална апликација :)
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Инаку зборам стриктно за апдејтот од 18.04.2013.
Ти си првиот што слушам дека е задоволен искрено, и искрено мило ми е ако не ти прави никаков проблем, пошто јас дојдов до степен на анинстал :pos:
Или да не користиш некоја постара верзија на Фб апликацијава? :D
Со најновава верзија добив споро лоадирање на слики, некогаш ни воопшто не ги лоадира, Force Close од време на време и зголемен лаг. Тоа се само мал дел од многуте багови.
Среќа златен Browser што си имам. Таму е друга приказната и се е по-smooth и clean.
Гледам сите Reviews се со скоро една ѕвезда рејтинг на Плеј Стор. Малку треба да се запрашаат дечкиве што е проблемот што на толку многу луѓе им праи crash. Срамота е таква социјална мрежа со милиони корисници да неможе да оптимизира и да направи една добра асална апликација :)
Не знам, кај мене си е ок, дури и побргу ги лоадира сликите, линковите, напред назад, го имам најновиот апдејт, така да не знам што е проблемот, мада и јас забележав дека многу се жалат за новиот апдејт.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
761
Поени од реакции
293

    • Just to be clear, Nielsen says the 153 / 142 million figures are for visits to the website from computers, not mobile – they measure mobile web users separately. And the 99 million unique users coming from Facebook apps on tablets and smartphones are also not included. That’s where the real action is – 11 million less web users, but nearly 40 million extra mobile users in the same period
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Account Temporarily Unavailable.

Your account is currently unavailable due to a site issue. We expect this to be resolved shortly. Please try again in a few minutes.

веќе пола саат истото ми го кажва, кај сите работи кај мене не отвара.. чаре? :mad:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Има ли опција тие што не ти се пријатели да не можи да ти праќаат пораки, и каде се подесува тоа.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Како да го активирам news feed ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom