Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
На сите им се смени фејсбуков, само мене не ми се сменил уште а пред месец ипол кликнав на линкот за да ми се смени побрзо. o_O
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
На сите им се смени фејсбуков, само мене не ми се сменил уште а пред месец ипол кликнав на линкот за да ми се смени побрзо. o_O
Исто и кај мене, дури брат ми кој не се замара со такви работи, го има новиот timeline
:eek:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
И кај мене не се сменил па што, неможе преку ноќ кај сите да се смени. Многу корисници има фејсбук не заборавајте.
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
И кај мене не се сменил па што, неможе преку ноќ кај сите да се смени. Многу корисници има фејсбук не заборавајте.
Другар, само кажав дека тие што не се замарале со кликањето за побрзо да им се смени, побрзо им се сменил нив отколку нас. Ја не реков дека се жалим или не ми одговара, или дека не знам колку корисници има фејсбук ;)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Сакам да си купам фб-кредити.. како да го сторам тоа? Немам кредитна картичка и гледам неможе ни преку моб.. ја нема Македонија.. Пред некој ден на youtube пронајдов видео како до бесплатни фб кредити но ми излегува Surveys и има неколко теми да одберам.. Одбрав 1 и бев насочен на некој си македонски сајт за да пратам порака и да добијам некоја мелодија.. Дали после тоа.. ако пратам порака ке добијам фб кредити?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Сакам да си купам фб-кредити.. како да го сторам тоа? Пред некој ден на youtube пронајдов видео како до бесплатни фб кредити но ми излегува Surveys и има неколко теми да одберам.. Одбрав 1 и бев насочен на некој си македонски сајт за да пратам порака и да добијам некоја мелодија.. Дали после тоа.. ако пратам порака ке добијам фб кредити?
Не биди како малите деца другарче,surverys ти е само уште еден начин на измама и одземање пари.
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176


Што е финтава со рекламеве што ми се покажуаа на сликеве ? Како да ги тргнем ?
 
3

321456

Гостин
Што е финтава со рекламеве што ми се покажуаа на сликеве ? Како да ги тргнем ?
Тоа ти е вирус во компјутерот или поверојатно некоја екстензија во броусерот. Влези во екстензиите и избриши ги тие што не си ги инсталирал, или одново инсталирај го целиот броусер.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Со новиот timeline само профилот има нов лик или и почетната страна ?
 
3

321456

Гостин
Со новиот timeline само профилот има нов лик или и почетната страна ?
Само профилот. Ќе има и промени на почетната страна со новиот News Feed, ама сега за сега го пуштаат само за оние кои се регистрирани на листата на чекање.
http://www.facebook.com/about/newsfeed
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Пошто ти ја затворија темата а постот ми остана напишан, не за џабе се мачев. :)

Барав не видов такво нешто... Кога ќе се пуштиш на ПЦ постирај линк... не се брзам :)
И сакам да знам колку има ефект ако си запознат со тоа...
Ке ти пратам кога ке се уклучам.

За ефект зависи што ке рекламираш. Братучед ми на неколку пати пушти таква реклама да кружи на Балканов и беше задоволен. После плаќањето имаш друго мени/изглед и графички ти е прикажано на колку корисници им е покажано и колку кликнале на рекламата т.е ја отвориле.

Имаше се сеќавам и една опција во ценовникот времетраењето на рекламата да ти е на пример 20 дена НО секое кликање ти зема од 'кредитот' (25 центи отприлика) и ако имаш многу кликања рекламата ќе ти заврши порано или пак со истекот на 20иот ден кредитот ти пропаѓа.

Имаше најразлични опции, најбитно е насловот и сликата да ти се добро осмислени, да го привлечат корисникот. :)

Што планираш да рекламираш? (изрекламирај го прво тука, 45к членови има + гости). :p
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Има некој друг проблем со пораките, кои воопшто не се отвараат и не можеш ништо да пратиш на никого?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Кога сум исклучен кај другите покажува онлајн дека сум :cautious:
и зашто она што го лајкувам vо activty log ми покажува дека е public кога се ми е блокирано, односно да неможе ништо да се види ако не си ми пријател??
--- надополнето: 17 април 2013 во 13:33 ---
Кога сум исклучен кај другите покажува онлајн дека сум :cautious:
и зашто она што го лајкувам vо activty log ми покажува дека е public кога се ми е блокирано, односно да неможе ништо да се види ако не си ми пријател??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom