Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Дамир Кеџо го избраа на Дора за претставник на Хрватска на Евровизија.

Според многу коментари повеќето во Хрватска сметаа дека Миа Неговетиќ е правиот избор за Евровизија.

Србија вечерва финале на Беовизија. Уште сега веќе како да се знае по коментирања дека ќе се изберат Huracane со Сања Вучиќ која ја претставуваше Србија 2016 година на Евровизија.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Ги проверив песните до сега, бљувотина. Само Литванија ми даде желба да ја слушнам повторно и целосно. Белгија и Украина исто треба да ги проверам целосно. Естонија разочарувачки ко никогаш досега, повраќница од песна ала СССР стајл...Хрвативе секоја година патетични шлагери пуштат, не им текнало уште дека не сме у 90ти со тие наркомански, патетични балади.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Ги проверив песните до сега, бљувотина. Само Литванија ми даде желба да ја слушнам повторно и целосно. Белгија и Украина исто треба да ги проверам целосно. Естонија разочарувачки ко никогаш досега, повраќница од песна ала СССР стајл...Хрвативе секоја година патетични шлагери пуштат, не им текнало уште дека не сме у 90ти со тие наркомански, патетични балади.
што има наркоманско у баладите?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
што има наркоманско у баладите?
Трезвен човек без доза не трпи 3 минути од таа тортура. Баладите пер се не се проблемот, проблемот е што стилот на балади сеуште е некојси пост-комунистички шлагер од 90те. Еве Белгија ја ислушав, пример за модерна балада, каде каде подобро од Хрватска.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Излезе спот од нашава песна? Или уште го снимаат?
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
98
Поени од реакции
46
Излезе спот од нашава песна? Или уште го снимаат?
Во 20:00 вечерва отвори на МРТ ќе има премиера на песната+видеото. Баш сум и јас заинтересиран како ќе е


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
98
Поени од реакции
46
Во 20:00 вечерва отвори на МРТ ќе има премиера на песната+видеото. Баш сум и јас заинтересиран како ќе е


Sent from my iPhone using Tapatalk
Грешка. Во *19:30 на дневник2 премиерно ќе се покаже


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.640
Песнава звучи смешно, глупаво, страшно! Не очекував ништо повеќе. :pov:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Патувам му е каде каде повпечатлива, повеќе се памети од прва. А и спотот му е поинтересен. Оваа нема нешто по кое може да се запамети.
Јбг, штета
 
Последно уредено:
S

staycalm

Гостин
Очекував повеќе. Кулминација слабо. Али ај годинава е прилично слаба година, иаме шанси
 

Kajgana Shop

На врв Bottom