Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.706
Поени од реакции
33.341
it's 2020, get on with it. nobody cares за вашите all white all male all straight филмови серии и настани. диверзитет владее сега.
Како не ти е срам, хомофобфоб еден...
Не дека не треба да има, не сум против тоа. Ако ги бива, нека ги има, секаде. Ама ако ги има само заради „процентуална застапеност“ како што неретко се прави секаде и се плаче дека немало диверзитет ако ги немало, е, то неќе проќи. Ете, пред некое време прочитав некоја црнкиња која го критикува Стивен Кинг кој размислувал слично како мене дека е срамота како размислува, и дека по дифолт диверзитетот морало да значи квалитет. Демек ако во нештото има црнец, геј или жена - тоа мора да е добро! Е, тоа ми смета. Капѝш сега?
Автоматски споено мислење:

BTW: Brokeback Mountain и Call Me By Your Name ми се меѓу најомилените филмови на сите времиња. Да ми сметаа педерите, ко што велиш, мислиш ли дека ќе ги гледав, воопшто?
 
S

staycalm

Гостин
Не дека не треба да има, не сум против тоа. Ако ги бива, нека ги има, секаде. Ама ако ги има само заради „процентуална застапеност“ како што неретко се прави секаде и се плаче дека немало диверзитет ако ги немало, е, то неќе проќи. Ете, пред некое време прочитав некоја црнкиња која го критикува Стивен Кинг кој размислувал слично како мене дека е срамота како размислува, и дека по дифолт диверзитетот морало да значи квалитет. Демек ако во нештото има црнец, геј или жена - тоа мора да е добро! Е, тоа ми смета. Капѝш сега?
Автоматски споено мислење:

BTW: Brokeback Mountain и Call Me By Your Name ми се меѓу најомилените филмови на сите времиња. Да ми сметаа педерите, ко што велиш, мислиш ли дека ќе ги гледав, воопшто?
не е на арно педерски филмови да ти се меѓу најомилените...
 
S

staycalm

Гостин
Hurricane се one hit wonder :D Андрија Јо има најдобра песна реално од сите овие на Беовизија, е сеа колку знае да пее у живо ќе видиме. Ако укака у живо, hurricane ќе победат иако песната им е mediocre.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.583
Секој ден се повеќе се чудам со какви луѓе (ако можат да се наречат така) делам ваздух у земјава. Шо кур гледате евровизија ако е педерски настан и само педери одат, или толку сте интелектуално инфериорни што педерите ве присилуваат на тоа?
Ne pratam statistika, ama mislam deka evrovizija rushi rekordi vo all time low gledanost, i pokraj toa sho site vo evropa imaat ekran vo raka.

it's 2020, get on with it. nobody cares за вашите all white all male all straight филмови серии и настани.
BRUH
1581525497795.png
 
S

staycalm

Гостин
Ne pratam statistika, ama mislam deka evrovizija rushi rekordi vo all time low gledanost, i pokraj toa sho site vo evropa imaat ekran vo raka.


BRUH
Прегледај го приврзокот 233472
Не знам за кое all time low гледаност збориш ал ок. :) Намалена е гледаноста само кај постарите генерации, додека кај помладите се забележува пораст особено во 2018 и 2019.
  • Eurovision 2019: 182 million.
  • Eurovision 2018: 186 million.
  • Eurovision 2017: 182 million.
  • Eurovision 2016: 204 million.
  • Eurovision 2015: 197 million.
  • Eurovision 2014: 195 million.
  • Eurovision 2013: 170 million.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не знам за кое all time low гледаност збориш ал ок. :) Намалена е гледаноста само кај постарите генерации, додека кај помладите се забележува пораст особено во 2018 и 2019.
  • Eurovision 2019: 182 million.
  • Eurovision 2018: 186 million.
  • Eurovision 2017: 182 million.
  • Eurovision 2016: 204 million.
  • Eurovision 2015: 197 million.
  • Eurovision 2014: 195 million.
  • Eurovision 2013: 170 million.
А извор на информацииве?
 
S

staycalm

Гостин
А извор на информацииве?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.583
20 milioni pomalku gledale.
Inaku anketava spomnuva tuned in on one of the 3 nights.

Od kaj da znam dali se rachuna ako random menjam kanali na tv?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Не дека не треба да има, не сум против тоа. Ако ги бива, нека ги има, секаде. Ама ако ги има само заради „процентуална застапеност“ како што неретко се прави секаде и се плаче дека немало диверзитет ако ги немало, е, то неќе проќи. Ете, пред некое време прочитав некоја црнкиња која го критикува Стивен Кинг кој размислувал слично како мене дека е срамота како размислува, и дека по дифолт диверзитетот морало да значи квалитет. Демек ако во нештото има црнец, геј или жена - тоа мора да е добро! Е, тоа ми смета. Капѝш сега?
Автоматски споено мислење:

BTW: Brokeback Mountain и Call Me By Your Name ми се меѓу најомилените филмови на сите времиња. Да ми сметаа педерите, ко што велиш, мислиш ли дека ќе ги гледав, воопшто?
Зошто се обидуваш нешто да му објасниш на крајно ограничениов?
Значи не смееш баш никаква, никаква замерка, ниту најмала, да имаш за ЛГБТ.
Ти баш убаво си аргументираш, а он ти враќа со
не е на арно педерски филмови да ти се меѓу најомилените...
Ако има нешто полошо од припадник на ЛГБТ заедницата што не прифаќа никаква критика, тоа е припадник на ЛГБТ заедницата + трол.
Убаво си рече, прекинуваш, но требаше малку порано :D
уште повеќе педери треба да има во сите мирудии, ако го земеме во обзир тоа колку време биле скратувани секакви улоги само оти биле педери.
Ако збориме реално, за цела таа историја на обесправеност и дискриминација, мислам дека треба и ако некој педер изврши убиство да му се скрати казната... да бидеме реални и искрени.

Еве и за мене сега некоја полу доскочица ќе направи наместо да аргументира.
 
Последно уредено:
S

staycalm

Гостин
@Zlatikevichius искрено разочарувачки ми е што се согласуваш со членови како горенаведениот, мислам (или бар мислев) дека си далеку ти од нив независно дали се согласуваме или не за одредени теми.

Форумов за жал е збир на инцели и тешки конзерви што немаат каде на друго место да си ја искажат ограниченоста и ја користат приликата анонимно да си кажат што имаат, вклучувајќи ја темава и било која друга поврзана со одредени социјални проблеми. Секако, чест на исклучоци, сум комуницирал со многу океј личности на форумов, дури и со некои со кои не сме делеле исти ставови. Ама жално е што голем дел од тие поокеј што се почнуваат ретко да го посетуваат форумов, или веќе воопшто не се на форумов. Најверојатно заради тоа што на овие другиве сe' им е дозволено, особено ако не навредат директно некој модератор.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.706
Поени од реакции
33.341
@Zlatikevichius искрено разочарувачки ми е што се согласуваш со членови како горенаведениот, мислам (или бар мислев) дека си далеку ти од нив независно дали се согласуваме или не за одредени теми.
Во ниеден момент од нашата комуникација јас не сфатив дека немаш разочарувачко мислење за мене, што значи, ова воопшто не ми е ново.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Леле луѓе ја отеравте темава у пм. Отворив да видам новости за Евровизија и си реков погрешна тема отворив. Дај скратете и да се врати муабетов за Евровизија.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom