Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
14 февруари 2018
Мислења
98
Поени од реакции
46
Flop or Bop? Мислам дека оваа година нема да поминеме во финале како и сите останати години со исклучок на минатата година. Требаше повеќе етнички да се изрази во самиот инструментал на песната. Ефтина верзија а не ни најблиску до 'She Got Me' (Switzerland 2019)... како и да е, му пожелувам среќа и нека биде добар БАРЕМ Сценски во Мај! -Сега за сега, Албанија или Србија од Балканот се најдобри.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
А па добро, од ова што постирав пред пар страни ова е фала богу бољи

Не е лоша, малце бејзик/дифолт, ама ок е, не е срање иако е форгетбл
Има глас дечково, не е нешто што би го хејтал.

Не е ова доволно уникатна или интересна песна за во финале,ама ете, како безбеден избор за да направиш песна е ок.
Попрво би преферирал ова него ли нешто лошо :D

Секако за нешто предобро немаме способности изгледа, а и ете, тотално ова е бољи од тоа што постирав пред пар страни :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.690
Поени од реакции
33.325
Forgetable е, не влегува во уво... Ете, јас вчера 5 пати ја преслушав, и сега да ме убиеш не ми текнува ни на мелодија, ни на текст.
Автоматски споено мислење:

Едино со некој маж да се залапат на сцена во мај мојт да поминит ова
Со барменот од спотов. Тој и онака го гледаше со страст ко да сака да го расоблече. :pos:
 
S

staycalm

Гостин
Forgetable е, не влегува во уво... Ете, јас вчера 5 пати ја преслушав, и сега да ме убиеш не ми текнува ни на мелодија, ни на текст.
Автоматски споено мислење:


Со барменот од спотов. Тој и онака го гледаше со страст ко да сака да го расоблече. :pos:
Кај мене па обратно, колку повеќе ја слушам толку подобра ми е.. и рефренот брзо се памти

Туку, со шанкерот требаше да танцува!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Песната е убава. Прв пат на МРТ кога ја слушнав ме разигра ама не знам до кога ќе свршуваме на мешавина етно со модерно.Плус исто не знам колку е дозволиво да се вметнуваат веќе објавени делови од текст на друга песна во песната. Во еден дел се слуша текст на етно народната песна Три невесте тикве брале.

Автоматски споено мислење:

Композитори: Дарко Димитров, Лазар Цветковски, Невена Нешкоска. Текстописци: Невена и Калина Нешкоски.
Невена и Калина се оние од Јутјуб песничкине Дарко Биберко што ги пеат.
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Читајќи ве мислев дека е многу полоша...бледуњава е на моменти ама има интересни инструментчиња во позадина (French cafe). Го има и благо шлагерскиот евровизиски шмек. Заклучок: сме имале многу полоши песни. (чисто за споредба, 5 класи е подобра од таа на Србија)
 
S

staycalm

Гостин
Песната е убава. Прв пат на МРТ кога ја слушнав ме разигра ама не знам до кога ќе свршуваме на мешавина етно со модерно.Плус исто не знам колку е дозволиво да се вметнуваат веќе објавени делови од текст на друга песна во песната. Во еден дел се слуша текст на етно народната песна Три невесте тикве брале.

Автоматски споено мислење:


Невена и Калина се оние од Јутјуб песничкине Дарко Биберко што ги пеат.
Етно и модерно ептен пали на Евровизија. Треба поише етно елементи да вметнат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom