Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Јас сум 90та роден и од 2000 кога XXL беа сум почнал колку толку да следам Евровизија. Тие години беше Евровизија поинтересна додека не беше вака интернетот со социјални мрежи, форуми, Јутјуб, сценски ефекти од видео до осветлување развиено.Се си беше минимално на сцена и не беше натрупано со ефекти и циркузантски настапи. Скоро се се дознаваше дента на преносот во живо или ако купиш весник па да има прилог во него за Евровизија плус некоја тв и радио емисија па да се јави некој од таму да известува.

Сега веќе клише и досадно, ништо не е зачудувачки, водушевувачки, се е веќе видено.
 
S

staycalm

Гостин
Јас сум 90та роден и од 2000 кога XXL беа сум почнал колку толку да следам Евровизија. Тие години беше Евровизија поинтересна додека не беше вака интернетот со социјални мрежи, форуми, Јутјуб, сценски ефекти од видео до осветлување развиено.Се си беше минимално на сцена и не беше натрупано со ефекти и циркузантски настапи. Скоро се се дознаваше дента на преносот во живо или ако купиш весник па да има прилог во него за Евровизија плус некоја тв и радио емисија па да се јави некој од таму да известува.

Сега веќе клише и досадно, ништо не е зачудувачки, водушевувачки, се е веќе видено.
Јас мислам дека сега е поинтересно во однос на тоа како изгледа шоуто целокупно, односно сега имаат многу поголеми можности да покажат креативност во сценскиот настап што и се оценува во склоп со песната, односно пакетот се оценува.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Јас мислам дека сега е поинтересно во однос на тоа како изгледа шоуто целокупно, односно сега имаат многу поголеми можности да покажат креативност во сценскиот настап што и се оценува во склоп со песната, односно пакетот се оценува.
Тоа да ама сега повеќе мислам дека се обрнува внимание на сценскиот настап за разлика од песните и повеќето песни се слични жанрови секоја година. Се врти едно исто рок, поп песни со брз ритам, песни со електронски звуци.. а има уште куп жанрови кој ретко кога се на Евровизија.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.767
Поени од реакции
33.509
Ова е можеби единственото интервју во кое се смеат, и во кое зборуваат за работи кои имаат некаква смисла. And I like it! Сега уште повеќе навивам за нив.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Види го бе амбасадорот.......

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.483
Еве ви чистокрвен Швеѓанин :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кога е северџанкава наша?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Какошто разбрав, број 17
До кој број се? Зш на прослава сум со другари на Тамара ама од што се јаки другари појма немаат кога е :icon_lol:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.483
До кој број се? Зш на прослава сум со другари на Тамара ама од што се јаки другари појма немаат кога е :icon_lol:
Tonight's acts are:

  1. Armenia - Srbuk with Walking Out

  2. Ireland - Sarah McTernan with 22

  3. Moldova - Anna Odobescu with Stay

  4. Switzerland - Luca Hänni with She Got Me

  5. Latvia - Carousel with That Night

  6. Romania - Ester Peony with On A Sunday.

  7. Denmark - Leonora with Love Is Forever

  8. Sweden - John Lundvik with Too Late For Love

  9. Austria - PÆNDA with Limits

  10. Croatia - Roko with The Dream

  11. Malta - Michela with Chameleon

  12. Lithuania - Jurij Veklenko with Run With The Lions

  13. Russia - Sergey Lazarev with Scream

  14. Albania - Jonida Maliqi with Ktheju tokës

  15. Norway - KEiiNO with Spirit In The Sky

  16. The Netherlands - Duncan Laurence with Arcade

  17. North Macedonia - Tamara Todevska with Proud

  18. Azerbaijan - Chingiz with Truth
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Значи утепа оваа Малта со тие платените реклами, ни еден друг натпреварувач немаше толку агресивна кампања на социјалните мрежи.
IMG_20190516_221444.jpg
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Тамара е ок, песната е шит.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Затоа и мене ме нервира. Гнида од човек а страшен глас. -. -
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.767
Поени од реакции
33.509
Ерменија - flawless performance. Песнава ми е во топ 5 годинава, вокалот извонреден, феноменална. Само ми фалеше некој танчер плус на сцена, многу осамено делуваше, аскажувајќи ја целата приказна

Ирска - вокално многу лошо, девојкава исплашена до немај каде, порано влезе во песната, но се врати некаде кај првиот рефрен. Ама сепак, генерален впечаток - лош.

Молдавија - веќе видено (и тоа баш на ESC) и под просек.

Швајцарија - Лука е најдобриот танчер меѓу пејачите годинава. Феноменален staging, совршено изведено, ама вокално - ужасно. Од пола песна натака се измори од играње, па и дишењето му се слушаше и едвај здив зеде. Тешко дека ќе победи, иако е еден од топ 5 фаворитите за победа, ама кога Серхат за Сан Марино и Тамта за Кипар се пласираа во финале, и тоа не е исклучено.

Латвија - немам коментар - Црна Гора на второто полуфинале. Најслаби!

Романија - WOW! Е ова беше најпријатното изненадување за мене до сега на целиот фестивал. Преубаво, во секој поглед. Единствено само имаше 2-3 чудни кадри со камерата, се останато - прекрасно. Е ова може да ни ги замрси конците и да не се пласираме во финале.

Данска - This is just not my cup of tea. Не е лошо, може и да се пласира, ама едноставно мене ми е прездодевна песнава,

Шведска - Ако не победи, топ 5 ќе биде, дефинитивно. Го немаше тој изненадувачки момент со придружните вокали од настапот на домашното финале, ама сепак, убаво.

Австрија - уште еден сигурен non-qualifier. Досадно!

Хрватска - Ау, јас таман се израдував дека му ги извадиле крилјата, тие му ги наместија! Cringy до бесвест. Единствено што чини тука, е всушност, неговиот глас.

Малта - WOW! Браво, браво, браво, браво, браво! Уште еден од моите фаворити, или поточно моето 4 место. Предобро! Малку вокално очекував да биде подобро, но staging-от... За секоја пофалба!

Литванија - барем лав да имаше на сцена и да го бркаше, барем ќе беше повозбудливо. Претпоследно место ќе биде, I bet!

Русија - искрено, подобро изгледаше на пробите отколку во живо. Немаше некој surprise factor. Ама сепак, мислам дека ова ќе се бори за победа, дефинитивно.

Албанија - она е една од подобрите вокали годинава. И песната е супер, ама некако го утнале настапот. Премногу кадри од далечина, неинвентивна употреба на светло и пиротехника, се ми беше некако премногу рандом - ко да ги оставиле сами режисерите на шоуто да им го изрежираат и настапот. Тешко дека ќе се пласира, а мислев дека е сигурна. Романија наместо ова.

Норвешка - анимацијата зад нив ко на тетрис да ја правеле. Ова е сигурен квалификант во финале, ама едноставно, јас не ја можам песнава.

Холандија - БРАВО! Маестрално отпеано, исто како студио верзијата. И Салвадор Собрал немаше WOW настап, ама вокално перфектен, песна супер, па победи. Мислам дека ова нема конкуренција

Македонија - Солидно, супер беше, се, само некако не ме заскокотка, не почувствував да ме полазат морници. Who knows...

Азербејџан - И за крај, МОЈОТ ПОБЕДНИК!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom