Eurovision Song Contest (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од MARCELLO, 25 јануари 2019.

 1. Igorcemk

  Igorcemk Само Македонија!

  Член од:
  17 јануари 2008
  Мислења:
  8.612
  Допаѓања:
  9.895
  Горе долу се согласувам само за Словенија не баш. Настапот мене ми беше ептем соодветен со песната, автентично. Добро функционираат како пар. Гашпер како што викаш на моменти чудно изгледа али би рекол се опушта тотално па нема потреба од туѓа срам. Со оглед на тоа што публиката беше многу штедлива со аплаус мислев нема да поминат но сепак поминаа. Одлична пезна еднаш ако ти влезе во уши тешко да се одтргнеш барем мене така ми е али мислам не е за масовна публика, ќе видиме во финалето.
   
  На Bibo и Zlatikevichius им се допаѓа ова.
 2. Zlatikevichius

  Zlatikevichius :)

  Член од:
  17 октомври 2011
  Мислења:
  6.937
  Допаѓања:
  14.211
  Ама за песната се согласувам јас. Само настапот беше идентичен со тој на ЕМА, ништо ново не вметнале, и веројатно дека веќе ми беше милион пати виден, ми беше досадно.
   
  На Igorcemk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Vardarecc

  Vardarecc

  Член од:
  17 август 2014
  Мислења:
  1.523
  Допаѓања:
  953
  Добра беше и песната а и вокалот на Естонците, дај не заебавајте со Португалија.. тој Белгиецот секој рефрен му беше фалш.
  ПС. Немат година да Кипарциве не напрат тежок плагијат.
   
 4. staycalm

  staycalm prof. d-r potpaluvach na konzervi

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  2.108
  Допаѓања:
  1.473
  Португалија заслужи поише да влезе од пола на листава. Песната на Естонија е плагијат. One last time - Ариана Гранде.
   
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.596
  Допаѓања:
  4.130
  Само еден дел е скоро исти.

  Мене првава вечер прво полуфинале ми беше досадно песните ништо посебно.
   
 6. Види Фотос

  Види Фотос .

  Член од:
  14 март 2010
  Мислења:
  15.930
  Допаѓања:
  13.645
  Една од најпаметните работи на МРТ е што ја тргнале Каролина Петковска. Ова е исто ко да сме влегле во финале.
   
  На VardarVoSrceto, Dimitar171, Colt Willcox и уште 5 други им се допаѓа ова.
 7. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.401
  Допаѓања:
  2.248
  Исланд влезе бе еј... Обично на Евросонг сакам невообичаени песни и настапи, како лани кога навивав за унгарските металци, ама ова некако не можев да го сварам...

  Немав некој фаворит така да другите што влегоа во финале ми се сосема ок. Добро е што не влегоа Белгија (типчето буквално не знаеше да пее или имаше преголема трема) и Португалија (дно од песна и настап).

  Каролина добро што ја тргнаа. Една од нај annoying работите години назад. Мада ни овој не ми беше нешто посебно. Подобро Миланка Рашиќ пак да си ја ангажираат.
   
 8. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.596
  Допаѓања:
  4.130
  И наместо неа ставиле човек што најверојатно коментираше со јавување од телефон. Како да сме сеуште 90тите
   
 9. mkgunner

  mkgunner

  Член од:
  8 септември 2008
  Мислења:
  8.843
  Допаѓања:
  6.072
 10. staycalm

  staycalm prof. d-r potpaluvach na konzervi

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  2.108
  Допаѓања:
  1.473
  На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.787
  Допаѓања:
  8.895
  ти за кого навиваш на gayvision?
   
 12. mkgunner

  mkgunner

  Член од:
  8 септември 2008
  Мислења:
  8.843
  Допаѓања:
  6.072
  Х'к Пу

  Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
   
 13. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.856
  Допаѓања:
  4.056
  Не ме чуди шо е братучед со овој од Црна Гора,зш Тамара е делумно Босанка...

   
 14. drak

  drak

  Член од:
  14 септември 2018
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  77
  Добри беа футуристички стил на музиката/авангарден сценски настап но не беше испеано добро,тоа е тешка песна можеби најтешка за пеење заедно со австралиската оваа година.
  Добриот дел на прво полуфинале беа Исланд,Австралија,Словенија,Кипар и Сан Марино(Серхат е тапа пеач али песната е добра).
   
 15. JagodicaBobica

  JagodicaBobica

  Член од:
  29 септември 2013
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  155
  Искрено и лани имавме "добра" песна и фаворит па се покакавме. Според мене Тамара е каде-каде спрема Јана Бурческа и се надевам на пласман во финале. А за другиве земји што се пласираа во финале, освен Србија не знам дали некоја ми е лично убава песна :)
  --- Споено дупло мислење, 16 мај 2019 во 07:56 ---
  А, за вечер мои фаворити се:
  • Холандија
  • Шведска
  • Швајцарија
  • Русија
  И секако дека влегуваат во финале. Додека за победа, не ме чуди ни Исланд да победи :гомце:(n)
   

Сподели преку: