EuroBasket 2017 [ Квалификации ]

G

Goldie

Гостин
Искрено се надевам дека ќе изгубиме, да видам на Раца кој ќе му биде крив за овој пораз дали публиката или нешто друго сега
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.029
Поени од реакции
24.967
Уште не можам да поверувам дека 30 поени во четвртина примивме од Луксембург.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.320
Поени од реакции
85.155
Аууу што се десило у трета четвртина. Хоули шит овие се полоши одошто мислевме.

Треба талент за ова. Барем за тоа да ги пофалиме..

Некој да земе да копа дали некад Луксембург воделе после 3 четвртини во цела историја, барем во нешто да бидеме први..
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Дечки,некој да не има линк од Босна-Русија?[DOUBLEPOST=1473536302][/DOUBLEPOST]Телетовиќ се мисли Кари дека е,13 пати за три шутнал,со 5 погодени
 
Последно уредено:
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Германците изгубиле од Данска после три продолженија 106-102 :ROFLMAO:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Тотално племе се овие, банда без команда. Телетовиќ мисли Леброн Џејмс е дека игра во НБА, 5/16 за 3ка, 40:00 минути на паркет, али Муса го најде жрвтвено јагне, он ко демек му е крив што играат како распашана банда, тимска игра нула.
 
Член од
16 ноември 2014
Мислења
241
Поени од реакции
251
Што се деси, неможам да сватам, се закасаја Телетович со Муса измеѓу себе?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985

Eве и видео кај што го фати за вратот. Муса доби удар, затоа и лежеше, а Мирза сигурно му има речено нешто како демек глуми дека ништо не му е, или што се курчиш сеуште си дете, како што пишува погоре. Не дека и Муса го оправдувам, ама Мирза беше лигуш вчера. Отвори со 3 тројки и после само шутираше, како демек во фазон ѕвезда сум, што сакам ќе правам. После тоа не ни сакаше да биде заменет, точно 40 минути играше, само болен од умот може да игра толку. А и им се дереше на помладиве, Врабац, Муса и остали кога ќе шутнеа некоја тројка. Дно од човек, дно од репрезентација се овие, а имаат играчи со потенцијал за доста повеќе.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Dzanan je jos uvek klinac koji ne ume da se ponasa za vreme utakmice,na EP za u16 on je bio alfa i omega (kao Mirza u A timu) i s obzirom da je tu bilo par zaista slabih kosarkasa Musa je cesto prozivao saigrace nakon nekog promasaja/greške pa i dosta "sočnije" a sad kad mu to kaze Teletovic kome Musa jos uvek nije ni to kolena onda nastaje haos.Na sve to publika staje na stranu klinca i prozivaju Mirzu koji se svaki put odaziva reprezentaciji iako ima kao Bobi situaciju (potpisao 30 miliona sa Baksima).Takodje Mirza je platio ceo put i smestaj Musi i ekipi (u16) za EP (2015) i SP (2016) jer savez nije imao ali publika nista ne ceni..BIH boljeg kosarkasa nece skoro imati,Mirzine trojke sa parkinga i pobeda nad Litvanijom se nece ponoviti jer ce se Mirza logicno povuci posle onih prozivki nezahvalnij ljudi (vrv i Nurkic sa njim,njegov otac branio Mirzu od prozivki navijaca) a onda nek ih dogodine Musa predvodi protiv Lihtenstajna,Estonije,Svedske jer za bolje nece biti..[DOUBLEPOST=1473600129][/DOUBLEPOST]"Rekao sam mu: 'Sve je ok majstore, idemo dalje." On je ustao i psovao mi, ali razumijem ga. Vruća glava, njegove godine... kasnije mi se i izvinio. Imao sam i ja sukoba sa Markovićem, ali dođem i izvinem se. Kod mene je uvijek bilo tako, ako sam kriv izvinit ću se. Ja sam profesionalno u košarci isto koliko on ima godina. Ja sam kriv i za onaj poraz od Litvanije na Eurobasketu, i za sinoćnji poraz. Krivca ne tražite, jer ja sam kriv. U kojoj god utakmici nisam dao svoj maksimum ja sam kriv. Meni je lakše dati 30 poena u NBA ligi nego 15 za reprezentaciju. Za repku ću igrati sve dok mogu stajati na nogama. Ovdje sam 13 godina."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom