EuroBasket 2017 [ Квалификации ]

Член од
14 март 2010
Мислења
16.836
Поени од реакции
15.958
Finland, Israel, Romania and Turkey (hosting countries) plus Spain, Serbia, Lithuania, Croatia, France, Greece, Latvia, Czech Republic and Italy.
The countries that qualified for Eurobasket through the Qualification Round are:
Slovenia, Iceland, Russia, Poland, Montenegro, Hungary, Great Britain, Belgium, Ukraine, Georgia, Germany
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Исланд!!!! Има ли тимски спорт во кој овие не учествуваат негде. Замислете да беа 50мил народ, покољ ќе направеа во сите спортови.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.836
Поени од реакции
15.958
Oфицијална тема за Еуробаскетот ќе има или ќе се фура тука на оваа? Веќе во четврток почнува, преноси на sport klub :drk:
Ma да, неколку јаки ѕверки нема да ги глеаме на ова првенство..
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.126
Неколку? Да се направат две репрезентации од тие што ги нема ќе завршат прво и второ место
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Да не се повредеше Теодосич,и да играше и Јокич,мислам дека Србија ќе беа фаворити,вака Шпанија се,и мислам дека ќе се прошетаат до титулата.Штета и Антетокоунмпо што се повреди :(
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.126
Да бе а за Милвоки ќе гази ваму , нели ви е чудно малку тоа што толку нба звезди одеднаш не играат:)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.836
Поени од реакции
15.958
Нормално дека НБА(кој напраи трансфер, кој клубот измислува повреда) у глобала го сјеба еуробаскетот.
Истото мислам дека е и со Теодосиќ.
Еве пред некоја минута Сале објави дека Калиниќ и Недовиќ исто така нема да играат на првенството.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Најава на СК 1(ХР) почна,интересно ќе биде.Ги имаат правата за првенствово,и ќе ги преносуваат сите можни утакмици.Ќе биде интересно,еве сега коментаториве го најавуваат првенството :D По гласот ќе ги видиме кои ги коментираат кошаркарскиве утакмици,кој досаѓа со нашега Андрија Богута и слични коментари на НБА и Евро лига хахаххахаха
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Милвоки наравија превара со Јанис...

Јанис ги играше подготвителните натпревари за Грција, па дојдоа лекарите на Милвоки во Атина и направија прегледи со Јанис, на кој не му беше ништо потврден и од еднаш решија дека мора да оди на некои прегледи и во Кина па таму му најдоа некоја отекотина на коленото...

Сега гледам Никси му бранат на Кристапс да ја игра првата фаза па најверојатно тој нема да ги игра групните натпревари...

Утре ќе отворам тема со уводи за сите репрезентации па ќе се читаме таму :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.910
Поени од реакции
11.527
Oфицијална тема за Еуробаскетот ќе има или ќе се фура тука на оваа? Веќе во четврток почнува, преноси на sport klub :drk:
Ma да, неколку јаки ѕверки нема да ги глеаме на ова првенство..
На пример, Диме Тасовски. :(

Стварно, после некое време ете Евробаскет каде што нема да играме.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.907
На пример, Диме Тасовски. :(

Стварно, после некое време ете Евробаскет каде што нема да играме.
Со тие играчи што играат за репрезентација уште долго време нема да помирисаме Евробаскет. :D
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.928
Поени од реакции
15.922
не пратев,на одмор бев... ние испаднавме а што е со Естонија и Косово ?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.122
Поени од реакции
9.978
не пратев,на одмор бев... ние испаднавме а што е со Естонија и Косово ?
Ќе играат квалификации. :D[DOUBLEPOST=1504133610][/DOUBLEPOST]
Милвоки наравија превара со Јанис...

Јанис ги играше подготвителните натпревари за Грција, па дојдоа лекарите на Милвоки во Атина и направија прегледи со Јанис, на кој не му беше ништо потврден и од еднаш решија дека мора да оди на некои прегледи и во Кина па таму му најдоа некоја отекотина на коленото...

Сега гледам Никси му бранат на Кристапс да ја игра првата фаза па најверојатно тој нема да ги игра групните натпревари...

Утре ќе отворам тема со уводи за сите репрезентации па ќе се читаме таму :)
Него кај е друже темата? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom