EURO 2020 Predictions - кои се вашите предвидувања?

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Ајде да ги видиме вашите предвидувања за Европско и да видиме кој ќе погоди најмногу резултати! :)


Мислам дека е доволно за почеток да почнеме со групите, па по оваа фаза, ќе прогласиме победник и продолжуваме со осминафинале, четврт-финале и освојувач на првенството. Моите "облози" се следни:
Screenshot_20210411-004811_Chrome.jpg

Screenshot_20210411-004830_Chrome.jpg

Screenshot_20210411-004844_Chrome.jpg

Screenshot_20210411-004906_Chrome.jpg

Screenshot_20210411-004922_Chrome.jpg

Screenshot_20210411-004936_Chrome.jpg
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.100
Поени од реакции
84.758
Еве ги моите предвидувања:

Start your free one-month trial
to unlock dragonsky's predictions


Gain clarity with trusted Macedonian punditism. Try your first month free, then three months for just 213MKD before our price rises in April. Cancel anytime.

Or register with your email address to read dragonsky's predictions free for the next 24 hours.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Еве ги моите предвидувања:

Start your free one-month trial
to unlock dragonsky's predictions


Gain clarity with trusted Macedonian punditism. Try your first month free, then three months for just 213MKD before our price rises in April. Cancel anytime.

Or register with your email address to read dragonsky's predictions free for the next 24 hours.
Де бе, тури мејл и готово. Или пиши ги ручно :)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Убаво вака, ама да типуваме и за секоја утакмица? Нешто налик March madness bracket, па тогаш да прогласиме прав победник :D

1st​
2nd​
3rd​
А​
Италија​
Турција​
Велс​
B​
Белгија​
Данска​
Русија​
C​
Холандија​
Украина​
Македонија​
D​
Англија​
Хрватска​
Шкотска​
E​
Шведска​
Шпанија​
Полска​
F​
Португалија​
Франција​
Германија​

Од третопласираните испаѓаат Шкотска и Полска, што би значело дека ние би играле со Португалија.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
1st2nd3rd
АИталијаВелсШвајцарија
BБелгијаДанскаРусија
CМакедонијаУкраинаХоландија
DАнглијаЧешкаХрвацка
EШпанијаПолскаШвецка
FФранцијаГерманијаПортугалија

Ај да видиме дали барем една група ќе погодам.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.077
Поени од реакции
25.484
Убаво вака, ама да типуваме и за секоја утакмица? Нешто налик March madness bracket, па тогаш да прогласиме прав победник :D

1st​
2nd​
3rd​
А​
Италија​
Турција​
Велс​
B​
Белгија​
Данска​
Русија​
C​
Холандија​
Украина​
Македонија​
D​
Англија​
Хрватска​
Шкотска​
E​
Шведска​
Шпанија​
Полска​
F​
Португалија​
Франција​
Германија​

Од третопласираните испаѓаат Шкотска и Полска, што би значело дека ние би играле со Португалија.
Ќе има вакви игри секако на Уефа страната.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.580
Поени од реакции
23.467
А : Турција, Италија, Велс
Б : Белгија, Данска, Русија
Ц : Украина, Макеоднија, Холандија
Д : Англија, Хрватска, Чешка
Е : Шпанија, Словачка, Полска
Ф : Португалија, Франција, Германија
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.100
Поени од реакции
84.758
Убаво вака, ама да типуваме и за секоја утакмица? Нешто налик March madness bracket, па тогаш да прогласиме прав победник :D
Ваљда ќе има на официјалниот сајт предиктор таков (или барем се надевам дека ќе има)

Има за ЛШ, зошто да не и за ова
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
IMG_20210413_001718.jpg
IMG_20210413_001743.jpg
IMG_20210413_001808.jpg
IMG_20210413_001830.jpg
IMG_20210413_001849.jpg
IMG_20210413_001909.jpg

После интересни дуели ми се погодија во нокаут фазата. Ми испадна дека Македонија ќе изгуби во осминафинале од Франција, ама барем ќе изгубиме од шампионот:
IMG_20210413_001930.jpg
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.100
Поени од реакции
84.758
Официјален предиктор за сите што бараа:

 
Член од
19 август 2017
Мислења
261
Поени од реакции
850
Стигаме до полуфинале, Франција освојава :)

EURO2021.JPG
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.100
Поени од реакции
84.758
Од ова што до сега имам разгледано пак Франција мислам е #1 фаворит за титула.

Од изненадувања очекувам Унгарија да земе пар поени, а можеби и да не биде последна во својата група, таму некој да киксне.

Мислам Украина и Турција се екипи со најголем потенцијал за изненадување.

Нели, нашиве не ги рачунам, не сум објективен за нас.

Ама мислам Украина и Турција имаат најголем потенцијал да се носат со било кого од екипиве и ако им се поклопат коцките може да стигнат далеку.

Не верувам дека на првенствово има апла отепана екипа против која сите ќе билдаат гол разлика, сите се некако способни да пробаат нешто.

Нели, ние и Финска сме најслаби според рејтинг, ама не е невозможно за Финска да освои некој бод, што да не, Русија и Данска не се велесили.

Има тука и други екипи како Велс или Словачка што не се нешто предобри, ама во нивните групи мислам дека можат да создадат проблем на пар екипи.

За нас би било предобро ако не завршиме последни од целово ЕП, се друго е бонус.

Освен Франција, апсолутно ниту една екипа не делува како сигурна екипа што не може да изгуби против било кого...

Шпанците имаат ептен чуден состав еден од послабите во овој милениум дури би рекол, уште се проект, не верувам и тие да имаат некои огромни желби и очекувања.

Англија има одличен тим на хартија, можеби едни од фаворитите исто така... ама сепак, Англија е, никогаш не се знае со нив.

Германија... кој ги знае, глупаво би било да не очекуваш резултат од нив.

Белгија, Холандија и Италија од сенка исто имаат некаква шанса за титула, ако им се поклопат коцките, иако Холандија без ВВД, малце тешко...

И горе доле..тие се тие.

Хрватска и Португалија некако не ми делуваат како екипи што би можеле далеку, ама ајде, ќе видиме...

Сигурно ќе има пак некоја екипа изненадување да стигне до 1/4 или 1/2 финале, пошто сепак, без разлика што сака да ве тера Флорентино Перез да верувате, се е возможно во фудбалов.


На предикторов ги стаив Французиве да тепаат, чинам во финале со Англија играа, ако не се лажам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom