EURO 2020 Predictions - кои се вашите предвидувања?

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Kako be dragonski Portugalija ne ti deluva kako ekipa za da ide ponatamu, a Holandija ja stavas kako favorit od senka?


Toa sto Francija e najjaka na papir, nisto ne znaci.. Belgija i Portugalija mi se favoriti za osvajanje... Ne ja potcenuvajte Belgija, prejaki se, onde so 5ti sostav po 7 komada davaat na kvalifikacii, prvata postava im e u najjaka forma.. Portugalija bas mi se favoriti od senka, isto taka prejaki iminja imaat i site nivni igraci im se u forma... Od Germanija, Spanija i Italija ne ocekuvam nisto, maksimum polufinale za nekoja od niv.. Holandija, Hrvatska i Ungarija ke bidat razocaruvanje..
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.146

Ko hoce ovi treneri i kondicioni (i skauti), nek mi se jave isto u emisiju. Osnivam FC Tarot. Sve, dresove, sve smo osmislili. I imam 19 hakera koji hoce da mi pomognu, sa ovih bogatasa sa njihova racuna na nas i kupit cemo sve ovo najbolje fudbalere svetski.

( PO TAROT-U 22) 22 komada, uzet cemo ove najskuplje. Racunali smo budzet 700 biliona triliona da bude. Tako da... da uzmemo Lamparda, Bekama, Messija i sveee njihove potomke i decu. Narednih 5 kolena. Znaci ono, ceo Brazil da kupimo.

I 2021 da uzmemo Euro. Tako da... ako ima neki trener nek se javi.

On topic: Vama nije dobro. Uopste.
Автоматски споено мислење:

Grupa A: 1. Pizza & spaghetti 2. Turkey for dinner 3. Chokolado i sirenje i banki 4. Gareth Bale
Grupa B: 1. Belgium 2. Vladimir Stavro Putin 3. Denmark 4.Ladni lugje
Grupa C: 1. Marihuana i prostitutki 2. Macedonia 3. Austria.. slabo belaca tu 4.Chernobyl
Grupa D: 1. Queen Elizabet 2. Tko zeli biti milionjash (Tarik Filipovic) 3. Czech streets 4. Mel Gipson
Grupa E: 1. Levangoalski 2. XaviIniesta 3.Zlatan 4.Slovakia
Grupa F: 1. The city of Love 2. Adolf Hitler 3.CR7 4. Nikola Gruevski

Tako da... to ti je to.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.097
Поени од реакции
84.755
Kako be dragonski Portugalija ne ti deluva kako ekipa za da ide ponatamu, a Holandija ja stavas kako favorit od senka?


Toa sto Francija e najjaka na papir, nisto ne znaci.. Belgija i Portugalija mi se favoriti za osvajanje... Ne ja potcenuvajte Belgija, prejaki se, onde so 5ti sostav po 7 komada davaat na kvalifikacii, prvata postava im e u najjaka forma.. Portugalija bas mi se favoriti od senka, isto taka prejaki iminja imaat i site nivni igraci im se u forma... Od Germanija, Spanija i Italija ne ocekuvam nisto, maksimum polufinale za nekoja od niv.. Holandija, Hrvatska i Ungarija ke bidat razocaruvanje..
Покомпактни ми се холанѓаниве од португалија некако, имаат некаков подобар став од португалциве, португалија ми е распашана команда.

Ама да, те сфаќам, слични екипи се, "втор ешалон од јакиве"
Ама ако бирам меѓу Португалија и Холандија, знаејќи ги групиве...секако би одбрал Холандија да стигне подалеку од Португалија...нели, вака, на прво
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.146
Да бе. Пак да ги глеам оние црнине ѓупци од Африка како ми се педеришаат у соблекувална со пехарот пуштени ЛАЈВ на инстаграм.

Бегај бе Донев ајде. Единствена добра работа од ова твоево финале ќе биде да гледам како ги дупат енглезите дека не се вратил трофејот во колевката на фудбалот.

Македонија - Турција ќе биде финалето.
Гол у 90та минута за 1-0 на Елиф Елмас.
И ја чекаме репрезентацијата на плоштад после 15 јули некој ден на 40 степена у 3 саат попладне.

ЈЕЛ СИ СПРЕМАН????

ТАРОТ!!!!!!
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.371
Поени од реакции
16.985
Значи сите типуваме Французите да освојат, според кајгана традиција тешко им се пишува тогаш :icon_lol: Дајте друга репка :)
Еве ги моите прогнози.

Во оваа група очекувам Турција да наорави изненадување, Италија ми се фаворити за прво место ама и Турците не се за потценување, уште прво коло мислам ќе имаат позитивен резултат. Screenshot_20210601-104254~2.png
Тука Белгија нормално прв фаворит, Данска имаат добар состав и би требало втори да бидат. Финците ќе му скинат бодови тука на некој, би требало да освојат барем трето место во групава.
Screenshot_20210601-104259~2.png
Хмм, срце ми вика Македонија иде даље ама памет ... ајде можи да одиме како една од најдобро рангирани за трето место во група.
Screenshot_20210601-104303~2.png
Чесите мислам дека ќе ја поминат групата, Англија е Англија а Хрватите не знам што да очекувам од нив на ова првенство, имаат некои потрошени играчи ако ги фура нив тренерот ќе си се пакуваат лагано.
Screenshot_20210601-104310~2.png
Шпанија ја дискутиравме во темата за општа дискусија кога излегоја со составот. Ја пишав прво место оти освен Шведска не гледам кој би му се спротивставил, после тоа Господ нека им е напомош.
Screenshot_20210601-104315~2.png
Групата на смртта, тука ништо не се знае ама ајде нека биди победник на групата Франција од мене. После нив Португалија како најголем фаворит.
Од Германија не очекувам многу на ова првенство, типувам рано испаѓање од нив.
Унгарија иако знае да биди зезната репка нема шо да бара во оваа група реално.

Screenshot_20210601-104322~2.png

Тоа е тоа од мене :)
Еве ги и трето пласираните екипи Screenshot_20210601-104329~3.png
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.303
Поени од реакции
36.212
Франција - Шпанија финале. Французите ќе земат.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.900
Поени од реакции
3.448
Малку различно. Само, можеби би ја сменил Англија со Франција (поготово сега дека Трент се повреди).


 

Kajgana Shop

На врв Bottom