Erepublik - помогнете на еМакедонија

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Грција направи бејби бум
6000 нови играчи
сеа имаат 15000
Сите турци играчи моментално се бројат под Грција, и плус Турција направи голем бејби бум.. Грција нема направено бејби бум..
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
32
Турција има нови 7000 нови турски играчи и сите се водат под грција затоа што е покорена, ете затоа грција изби на 3-то место по популација.
п.с. додадете ме во пријатели Maced0n .
 
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
10
Треба ли да донирам 5 голд за купување леб? Нека ми пишат одговорните во Црвен крст или некој друг кој е задолжен за донирање леб!
Јас сум раководителот за овој месец, а од време на време ми помага Drashhh.

Секоја донација во Црвениот Крст на Македонија е добредојдена и така директно допринесувате и им помагате на новите играчи..

Не е направена пресметка, но во последната недела се има потрошено многу злато за новите играчи. Мислиш сите до еден се зафркнале на тоа борењето..
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.843
Турција има нови 7000 нови турски играчи и сите се водат под грција затоа што е покорена, ете затоа грција изби на 3-то место по популација.
п.с. додадете ме во пријатели Maced0n .
Да, и кога ќе имаме војна против грците, тие турци сигурно нема да се борат на нивна страна, бидејќи грците им ја освоиле територијата.
 
С

Спенсер

Гостин
Дечки... како е ситуација?? неам пц за да следам,ама ме знаете мене...

makedonero -25ти лвл... се реактивирав,само неможам да бидам многу активен...

добро иде или?
 
М

Мартин`

Гостин
Дечки... како е ситуација?? неам пц за да следам,ама ме знаете мене...

makedonero -25ти лвл... се реактивирав,само неможам да бидам многу активен...

добро иде или?
Не е лошо ама мора подобро неколку нови компании отворени, околу 45.000 денари во конгресот (ќе мора да штампаме нови) ама многу играчи се бореа на почетокот без да видат дека не треба да се борат и тешко е да ги вратиме на 100 сила сите.. има еден куп акции за поделување на леб да им помогнеме колку можеме. Инаку моментално сме на 12-то место со 6127 жители и 448 нови денеска ..

11-тото место ни бега само за 20-тина (Хрватска), а 10-тото Кина за 200-300 ..
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Јас сум раководителот за овој месец, а од време на време ми помага Drashhh.

Секоја донација во Црвениот Крст на Македонија е добредојдена и така директно допринесувате и им помагате на новите играчи..

Не е направена пресметка, но во последната недела се има потрошено многу злато за новите играчи. Мислиш сите до еден се зафркнале на тоа борењето..
Сега дури видов сека си пишал, и испратив на организацијата 5 gold за леб и сл.
 

МИЛЕ КИТИЧ

Пијан бев кога го сменив корисничкото име
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
2.092
Добив 4 голд за преминување во 22 левел.
Донирани се сите странски валути, сосе голдот во црвен крст.
значи 4 голд+8 бугарски пари+13 индонезиски пари.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
301
Поени од реакции
101
Да ве питам од народната банка може ли да се добие пари на заем ? и со колку камата се враќат парите де некој нека ми каже оти имам отворено компанија за куќи macedonia house е моја компанија
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.843
Како можам да заменам gold за денари? Кога идам во Monteray Market ми вика "You do not have that much currency in this sell account. Please choose a different sell account". Имам 9 gold и 0.3 денари.
 
М

Мартин`

Гостин
Да ве питам од народната банка може ли да се добие пари на заем ? и со колку камата се враќат парите де некој нека ми каже оти имам отворено компанија за куќи macedonia house е моја компанија
Неможе да се добие кредит ..
Како можам да заменам gold за денари? Кога идам во Monteray Market ми вика "You do not have that much currency in this sell account. Please choose a different sell account". Имам 9 gold и 0.3 денари.
Кој левел си ?
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
До левелот било, 11 сум.
Кога ке ти треба промена на мм обрати ми се мене, ке ти сменам се што треба, попат и ке научиш понекоја финта. Профилот ми е исто како никот овде...
Позз...
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
До левелот било, 11 сум.
не го менувај златото ќе ти треба за кога ќе се бориш. За 1 gold во битка можеш инстантно да го победиш противникот без ралика колку е јак и притоа да не изгубиш од силата
 
На врв Bottom