Erepublik - помогнете на еМакедонија

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
16
Ајде еве и тука да пишам дека се реактивирав.
Kharx

Add me bitches :D
 
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
10
K

Kiko

Гостин
Ајде сега совети кај да се населам? Што да работа итн итн? не сум играл од пред година кога ме банираја!

--- надополнето ---

Се пикнав во Белград... ајде додавајте ме пријатели. да се зајачам и се селам во мк.

e-kiko ми е никнејмот
 
Член од
13 август 2009
Мислења
116
Поени од реакции
6
И ја се вратив само што видов дека е ставена Македонија. Кажете во кој регион да се преселам и пратете некој леб а за карта имам.

Некако играва се сменила или така ми се чини :D. Како што гледам на мапата Русија и Турција ги нема, некој да ми каже зашто зарем ги освоиле или погрешно гледам

Инаку никот ми Dejo_MKD :smir:

поздрав
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.357
Поени од реакции
2.287
абе,како да се вработам на друго место ?:)) неможам да се откажам од моменталната работа ? -.-
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.147
Поени од реакции
364
Грција направи бејби бум
6000 нови играчи
сеа имаат 15000
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.467
Поени од реакции
9.167
Грција направи бејби бум
6000 нови играчи
сеа имаат 15000
Се сметаат у оваа бројка и играчите од Турските окупирани реони така ?

--- надополнето ---

Ние стигнавме до бројка од 4900 играчи :)
 

Гладиус

loading...
Член од
14 август 2008
Мислења
5.439
Поени од реакции
1.463
Кај да идам? Повардарие, источна или западна?:)
Ја би Повардарие, ама ако има потреба од нови луѓе во другите делови, ќе дојдам таму:))
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Треба ли да донирам 5 голд за купување леб? Нека ми пишат одговорните во Црвен крст или некој друг кој е задолжен за донирање леб!
 
На врв Bottom