Erepublik - помогнете на еМакедонија

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Зашо неможам да креирам весник? Неможе да биде името на весникот на кирилица или?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Уште колку дена остана до започнувањето на војната со јужниот сосед :) ?
 
М

Мартин`

Гостин
abrasev се врака во игра :)
Добредојде назад.

Уште колку дена остана до започнувањето на војната со јужниот сосед :) ?
Уште 20-тина одприлика мада ќе ги чекаме они да објават војна ако не бидат окупирани до тогаш од страна на Турција, зошто објавата на војна мислам ќе кошта сигурно преку 2000 злато така да они нека објават први ;)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Добредојде назад.



Уште 20-тина одприлика мада ќе ги чекаме они да објават војна ако не бидат окупирани до тогаш од страна на Турција, зошто објавата на војна мислам ќе кошта сигурно преку 2000 злато така да они нека објават први ;)
Значи ќе ги чекаме...

Ајде ќе скинеме грчки глави хах :)
 
M

marko 1996

Гостин
Брат ми почна да игра ! :) Му давам инструкции :) 12 левел е
Незнам ја дали да почнам пак , ми го нема бурак другарчето :) Може пак ке го активирам акауното ама тешко :) На брат ми не му знам ник ке ви кажам утре да го аднете :)
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Мојот Ник е Macedonian5, кој сака нека ме адне како пријател и да ми помогне.:smir:
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Момци може да ми кажете како се мени државјанство оти сум Русин ? сакам да се направам Македонец! 18 лвл сум
 
М

Мартин`

Гостин
Момци може да ми кажете како се мени државјанство оти сум Русин ? сакам да се направам Македонец! 18 лвл сум
Само пресели се во Македонија и аплицирај за државјанство, автоматски ќе ти даде до 26-ти.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Ако може да идете vote и subscribe на ВЕСНИКОВ. Ако му треба на некој, ќе му помогнам и јас :)
 
С

Сибињанин Јанко

Гостин
Доколку негде сретнете некој Бугарски весник или артикал во кој ја навредуваат Македонија обавезно одете на копчето долу Report Article. Што повеќе жалби тоа повеќе шанси да ги казнат или во краен случај банираат Бугарите што вршат пропаганда кај нас.

Пример како кај овој : http://www.erepublik.com/en/newspaper/velika-balgaria-201604/1
 
М

Мартин`

Гостин
Ке работиш 30 дена да добиеш 5 злато и после ке ги потрошиш за 1 ден на бустер?

Прави како сакаш но не ги учи другите погрешно!
Доколку негде сретнете некој Бугарски весник или артикал во кој ја навредуваат Македонија обавезно одете на копчето долу Report Article. Што повеќе жалби тоа повеќе шанси да ги казнат или во краен случај банираат Бугарите што вршат пропаганда кај нас.

Пример како кај овој : http://www.erepublik.com/en/newspaper/velika-balgaria-201604/1
Ве цитирам зошто гледам вие сте онлајн ај ако сакате напишете ми ги моменталните резултати на изборите, направте копи/пасте од сите региони тука ..

На школо сум и не ми ја отвара страната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom