Erepublik - помогнете на еМакедонија

М

Мартин`

Гостин
не го менувај златото ќе ти треба за кога ќе се бориш. За 1 gold во битка можеш инстантно да го победиш противникот без ралика колку е јак и притоа да не изгубиш од силата
Не ги трошете на такво убивање парите т.е златото
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Не ги трошете на такво убивање парите т.е златото
А зошто не?
ти планираш да креваш левел само со работа и тренинг? Колку време ќе ти треба?
или подобро е да го донираш во црвен крст за бесплатен леб за некој што се залетал во битка а при тоа не убил никого
е сега ако го чуваш за да отвориш компанија тоа веќе е друго прашање
 
М

Мартин`

Гостин
А зошто не?
ти планираш да креваш левел само со работа и тренинг? Колку време ќе ти треба?
или подобро е да го донираш во црвен крст за бесплатен леб за некој што се залетал во битка а при тоа не убил никого
е сега ако го чуваш за да отвориш компанија тоа веќе е друго прашање
Ќе ти набројам многу попаметни работи отколку да добиеш “брзо убиство“ тоа е за постарите играчи односно за оние што купуваат злато, ти можеш да речеме да купуваш леб со истите пари со тоа го стимулираш и домашниот пазар ем ти можеш до 300 сила дневно да добие. После можеш да чуваш за компанија или наместо сега да трошиш инстант кил направи го тоа кога нас ќе не нападне Грција или пак ние ќе ја нападнеме.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.356
Поени од реакции
622
1 голд за инстант кил? - поголема глупост и поглупо потрошен голд нема :toe:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.843
А зашо да не се купат неколку од ОВИЕ тенкови кои чинат нешто повеќе од 1 голд, а имаат 100 fire power (instant kill) и можеш да ги користиш до 5 пати секој?
 
М

Мартин`

Гостин
А зашо да не се купат неколку од ОВИЕ тенкови кои чинат нешто повеќе од 1 голд, а имаат 100 fire power (instant kill) и можеш да ги користиш до 5 пати секој?
5 удари со тенк верувајте ми не вреди, чувајте ги парите кога ќе имате поголем воен и работен скил ќе значи тоа што имате тенк вака .. и да поарно ако веќе сте решиле трошете ги на бустери (засилувачи) за работен & воен скил ама и тоа не ви го препорачувам едноставно чувајте го за Македонија кога ќе има битки.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.843
5 удари со тенк верувајте ми не вреди, чувајте ги парите кога ќе имате поголем воен и работен скил ќе значи тоа што имате тенк вака .. и да поарно ако веќе сте решиле трошете ги на бустери (засилувачи) за работен & воен скил ама и тоа не ви го препорачувам едноставно чувајте го за Македонија кога ќе има битки.
Па тоа зборам, кога ќе има битки. Повеќе се исплати да го купиш тој тенк (само со еден тенк убиваш 5 души а чини малку повеќе од 1 голд), одколку instant kill со 1 голд. А и тој +200% бустер не вреди, и тој чини 0.99 голд.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.356
Поени од реакции
622
Па тоа зборам, кога ќе има битки. Повеќе се исплати да го купиш тој тенк (само со еден тенк убиваш 5 души а чини малку повеќе од 1 голд), одколку instant kill со 1 голд. А и тој +200% бустер не вреди, и тој чини 0.99 голд.
така да .. кога ќе има битки ..
затоа шо мал левел многу многу тенк не ти значи .. затоа шо сепак без него немаш скил секако ..

не се трошете за џабе засега .. ако веќе се борите у битки внимавајте на здравјето ..
затоа шо за некоја недела кога ќе нападнат грците ни пари за храна ќе се нема а не за тенк ако се трошите сега ..
 
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
10
Сега дури видов сека си пишал, и испратив на организацијата 5 gold за леб и сл.
Добив 4 голд за преминување во 22 левел.
Донирани се сите странски валути, сосе голдот во црвен крст.
значи 4 голд+8 бугарски пари+13 индонезиски пари.
Благодарност до вас за донациите во Македонски Црвен Крст. :smir:

Еве и донација од мене (со вистински пари), купив extra storage за наредните 6 месеци во организацијата на МЦК.

Congratulations Macedonia Red Cross, your account has obtained Extra storage for 6.00 months because of an electronic payment.

--- надополнето ---

Ако сте решиле да употребувате бустери за работење и тренирање, тогаш употребувајте го вториот booster (0.19 злато за 50%), бидејќи е поисплатлив од другите (во поглед на цената и тоа колку % дава). Четвртиот бустер (0.99 злато за 200%) бустер е малку понеисплатлив, а додедека третиот бустер (0.79 злато за 100%) е најнеисплатлив и некогаш не го употребувајте.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.205
Поени од реакции
1.276
Јас голдот го чувам за работење и за бустери.. енергијата ми е на 100че чекам само наредба за тепање и да почнам веќе со војување да видам како е :))
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Благодарност до вас за донациите во Македонски Црвен Крст. :smir:

Еве и донација од мене (со вистински пари), купив extra storage за наредните 6 месеци во организацијата на МЦК.

Congratulations Macedonia Red Cross, your account has obtained Extra storage for 6.00 months because of an electronic payment.

--- надополнето ---

Ако сте решиле да употребувате бустери за работење и тренирање, тогаш употребувајте го вториот booster (0.19 злато за 50%), бидејќи е поисплатлив од другите (во поглед на цената и тоа колку % дава). Четвртиот бустер (0.99 злато за 200%) бустер е малку понеисплатлив, а додедека третиот бустер (0.79 злато за 100%) е најнеисплатлив и некогаш не го употребувајте.
Slusajte go Cyril, megjutoa busterite nemojte da gi koristite ako ste slab igrac, bidejki 50% od malku e pak malku!!! Namesto busteri pri rabota i trening podobro rastrcajte se i najdete bar 1 igrac sto ke se prikluci na igrava preku vas referal link, togas imate +10% mufte... Zlatoto je nesto sto ne se trosi na gluposti... Nema da imate sekogas zlato za dobar buster pri treniranje, taka da cuvajte go zlatoto za trening buster duri posle 20 nivo (mada mislam deka i 20-to nivo e seuste rano)...
Pozz...
 

The Magus

אהיהוה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.202
Поени од реакции
10.110
Јас ќе го употребам златото за е- спионажж, ќе ги дестабилизирам непријателите одвнатре, како вирус...муахахахха. Ама за возврат сакам претседател да ме клајте мммкееејјј?
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
За еден играч да стаса до 20 ниво без користење бустери и без влегување во борба колку денови ќе му требаат?
А кога ќе може да не нападни грција?

е сега јебига можи залудно го потрошив златото ама некогаш мора да се направи жртва, едниот пат бев левел 7 едниот пат левел 11 и не ми даваше опција да го разменам за пари.
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
За еден играч да стаса до 20 ниво без користење бустери и без влегување во борба колку денови ќе му требаат?
А кога ќе може да не нападни грција?

е сега јебига можи залудно го потрошив златото ама некогаш мора да се направи жртва, едниот пат бев левел 7 едниот пат левел 11 и не ми даваше опција да го разменам за пари.
Ке работиш 30 дена да добиеш 5 злато и после ке ги потрошиш за 1 ден на бустер?

Прави како сакаш но не ги учи другите погрешно!
 
На врв Bottom