Erepublik - помогнете на еМакедонија

Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
10
Чекајте јас да почнам да праќам до сите членови на мои групи да видите шо ќе биде ...:tv:
Само и јас чекам малце да се вратам у форма со играва да сфатам шо како иде за да можам да им помагам на новите членови ,а и чекам доколку сакате да правиме некој организиран ББ
И јас се согласувам да се организира тоа. Само не во смисла сите да дојдат на еднаш (тоа би било лошо), туку на неколку денови, бран по бран..

Пиши порака на организацијата "Macedonia Red Cross" ќе ти помогнат.
Сега ќе му пратам храна.
Тоа со болниците е навистина глупо.. Нека направат во сите битки да можеме да се лечиме како што обеќаа пред некоја недела дека ќе направиле.. Вака сега без да знаат дека неможат бесплатно да се излечат, не само постарите што сега се активираат, туку и многу од овие новите се бореле и сега се на умирање :S
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Тоа со болниците е навистина глупо.. Нека направат во сите битки да можеме да се лечиме како што обеќаа пред некоја недела дека ќе направиле.. Вака сега без да знаат дека неможат бесплатно да се излечат, не само постарите што сега се активираат, туку и многу од овие новите се бореле и сега се на умирање :S
А што е тоа со болниците? Знаеш да објасниш?
 
Член од
22 март 2009
Мислења
117
Поени од реакции
12
Ке може некој да ми прати храна се заебав и ја со борбиве неам доволно велнес за да работам и тренирам. Ник Alex III Macedon, фала !
 
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
10
А што е тоа со болниците? Знаеш да објасниш?
Па не сум видел нити излечил во болница од кога ја сменија v1 во v2, а тоа има веќе 4-5 месеци ако не се лажам.. Па подобро прашај некој што успеал да "фати" болница.
Пред некое време прочитав дека ќе менувале правило за болници, а пак во последниот артикал прочитав спротивно, дека ќе останало по старо како што е сега додека не одлучиле поинаку.. http://www.erepublik.com/en/article/daily-tasks-hospital-system-changes-in-media-module-and-some-free-alliances-1542161/1/20

Ке може некој да ми прати храна се заебав и ја со борбиве неам доволно велнес за да работам и тренирам. Ник Alex III Macedon, фала !
Средено. Не се бори веќе, барем засега.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.357
Поени од реакции
2.287
еии,се изменила играта...:)) 20ка левел,ај ем бек.:)
 

МИЛЕ КИТИЧ

Пијан бев кога го сменив корисничкото име
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
2.092
добра е се вратив во МКД.
аплицирав за државјанство, работа си земав од 1 скил, оти ја сум 7 ама нема за такви па морав од 1 скил работа да зеам од македонија граин(жито беше ова така).
влегов и во обединети за македонија, гласав и за претседател. и кога сме веќе кај партии, не креирајте повеќе, доста ни се поделби у живо, не ни се потребни таму, сите да си влеземе у истава партија која моментално е единствена.
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Нешто имам проблем со зачленување на форумот, не ми излегува сликата со букви за потврда. До мене е проблемот или? :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Гледам ја стаиле Македонија па се враќам и јас во играва CikoMKD, сум заглавил во Мармара Грција, одам прво во Турција имам заробени девизи :) па доаѓам после во Македонија
 
М

Мартин`

Гостин
еии,се изменила играта...:)) 20ка левел,ај ем бек.:)
Ник во играта?

Гледам ја стаиле Македонија па се враќам и јас во играва CikoMKD, сум заглавил во Мармара Грција, одам прво во Турција имам заробени девизи :) па доаѓам после во Македонија
Е добредојде назад ;)
 
М

Мартин`

Гостин
Незнам дали видовте али имаше прилог за Ерепублика на СИТЕЛ екстра беше :D
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.244
Поени од реакции
902
Супер беше, неколку небитни грешки, но сепак промоцијата е најважна.
Останува да го видиме ефектот...
 
На врв Bottom