Erepublik - помогнете на еМакедонија

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
А бе сте го виделе ликов од еРепублика?
Ај видете колку Society Builder медали има? :drk: :nesvest:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.652
Поени од реакции
9.866
Ај да не се умртви темава
Еве статија за регрутација во државната единица ТИГРИ. Па ако ги исполнувате условите и имате малце повеќе слободно време,пријавете се. xD :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.408
Поени од реакции
7.705
Panzer единицата владее, не идам у тигри, дури ни кога би исполнувал услови :))
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
во ова единициве шо плата даваат? иначе заентересиран сум за отварање фирма..али пресметки едно друго поим неам како иде..со 300 мкд шо може да напраиме?:vozbud:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
во ова единициве шо плата даваат? иначе заентересиран сум за отварање фирма..али пресметки едно друго поим неам како иде..со 300 мкд шо може да напраиме?:vozbud:
Минималец,5 денари.Иначе у твоја фирма ако си работиш сам на пример за жито имаш ќар 20-30 денари.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Отворив фирма за Iron.....и заглавив од прва.:)
Незнам ама баш ништо.
Секаков совет е добредојден.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.408
Поени од реакции
7.705
Абе и јас отворив фирма за железо, ама не се продава, миљон фирми за железо. Добро е што сум во Западна Србија па барем имам добра продуктивност :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Абе и јас отворив фирма за железо, ама не се продава, миљон фирми за железо. Добро е што сум во Западна Србија па барем имам добра продуктивност :)

За шо би ме советувал да отворам фирма?
 
F

FuckYouAll

Гостин
Кај се залетав и јас, требеше да си прашам овде првин.:):kesa:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
За шо би ме советувал да отворам фирма?
Отвори некоја фирма за raw па после коа ќе собереш уште 10 злато отвори си фирма за производи. Пример ако отвориш сега фирма за жито после отвори фирма за леб, ама најважно е сеа како прва фирма да имаш raw фирма зошто за продавање на raw-от не треба да плаќаш данок, како на пример за лебот што се плаќа
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Отвори некоја фирма за raw па после коа ќе собереш уште 10 злато отвори си фирма за производи. Пример ако отвориш сега фирма за жито после отвори фирма за леб, ама најважно е сеа како прва фирма да имаш raw фирма зошто за продавање на raw-от не треба да плаќаш данок, како на пример за лебот што се плаќа
Значи, јас сега имам фирма за жито. Пошо не можам накрај да излезам, најпаметно ми е да си отворам и фирма за леб, и житото сам да си го купувам од мојата фирма, и лебот да го продавам. Така е најефикасно така? Само, муабетов ми е, шо ако не ми се продава лебов? Гледаш, лебариве че почнат бес пари да го даваат.
Сакам да прашам, исплатливо е да лупнам десет голд за уште една фирма за леб?
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
И јас имам фирма за жито и вчера кога ја прочитав статијата за цената на лебот се залетав да отворам одма и за леб. Ми фалеше некој 1.5 голд и си сочекав до денес да фатам право уште еден супер солџер медал па да имам доволно за нова фирма и што да видам. Најевтин леб моментално 0.59 :tapp: Кој е ќарот да ми објаснат јунаците што толку ја спуштаат цената.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom