Erepublik - помогнете на еМакедонија

F

FuckYouAll

Гостин
Отвори некоја фирма за raw па после коа ќе собереш уште 10 злато отвори си фирма за производи. Пример ако отвориш сега фирма за жито после отвори фирма за леб, ама најважно е сеа како прва фирма да имаш raw фирма зошто за продавање на raw-от не треба да плаќаш данок, како на пример за лебот што се плаќа
Железото е raw ? :kesa:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
имаме 25+ продуктивност на железо дури ја рентаме србија,сите изнаотворија железари така да ако немаш пријателчиња ќе ти седи желевцето по магацини......треба да избие поголема војна па да се троши многу оружје да видиш од железото ќар.....и житото слабо оди,ама се турка некако.....не можеш да ангажираш работници зошто не е исплатливо,ќе мора сам да работиш :( откога една фирма е 10 злато сите имаат фирми и станаа трговци-поединци :wink:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
имаме 25+ продуктивност на железо дури ја рентаме србија,сите изнаотворија железари така да ако немаш пријателчиња ќе ти седи желевцето по магацини......треба да избие поголема војна па да се троши многу оружје да видиш од железото ќар.....и житото слабо оди,ама се турка некако.....не можеш да ангажираш работници зошто не е исплатливо,ќе мора сам да работиш :( откога една фирма е 10 злато сите имаат фирми и станаа трговци-поединци :wink:
Ако гледаш така немаш сметка ништо да отвориш зошто и за житото е исто, кога направија да се отвараат фирми за 10 голд сите изнаотворија житари и лебари и тогаш падна лебот на 0.47 МКД. Како и да е дури и да ти стои raw-от во магацин ако работиш само како менаџер во твојата фирма коа ќе собереш уште 10 злато и кога ќе отвориш фирма за продукти тој raw ќе ти дојде како кец на десетка :D
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Ако гледаш така немаш сметка ништо да отвориш зошто и за житото е исто, кога направија да се отвараат фирми за 10 голд сите изнаотворија житари и лебари и тогаш падна лебот на 0.47 МКД. Како и да е дури и да ти стои raw-от во магацин ако работиш само како менаџер во твојата фирма коа ќе собереш уште 10 злато и кога ќе отвориш фирма за продукти тој raw ќе ти дојде како кец на десетка :D
да така е најдобро...имаш свои 2 житари и една лебара на пример и све сам си правиш...
јас сега сакам да стигнам до 8 фирми за нафта зошто сакам така да ја покривам целосната потреба од нафта и за мене и за работниците...
јас + 3 работници...ќар до гуша...
само ценава на земјиштево заебава, чекам да дојде некоја валута на 0,007 или 0,008 па да земам земјиште...
земав 3 земјишта од Тајланд кога беше многу евтина валутата...1000 тајландски пари за 7 голд ги земав!!!
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Јас сум Lieutenant*** и е од 3000+ до 4999...после Lieutenant*** мислам дека оди Captain ,значи е од 5000.

Во Еwiki ,да пишува дека е од 6500 ,но најверојатно има дојдено до промена.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Captain е од 5000 до 6500
Иначе може некој да ми каже за да ја извршам таа мисијата Role Model тие 80% бонус од тренинг мора да ги направам во еден ден (да тренирам со бустер за 100%) или може 2 дена да тренирам со бустер од 50% ?
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.333
Поени од реакции
4.930
Јас сум Lieutenant*** и е од 3000+ до 4999...после Lieutenant*** мислам дека оди Captain ,значи е од 5000.

Во Еwiki ,да пишува дека е од 6500 ,но најверојатно има дојдено до промена.
Најверојатно, пошто некои играчи веќе го достигнаа лимитот....


Туку, знае некој кога, како и што треба за да се кандидирам за конгресмен?

--- надополнето ---

Captain е од 5000 до 6500
Иначе може некој да ми каже за да ја извршам таа мисијата Role Model тие 80% бонус од тренинг мора да ги направам во еден ден (да тренирам со бустер за 100%) или може 2 дена да тренирам со бустер од 50% ?
Зависи од фирмите во кои работиш и колку пријатели имаш како референти.
Ако работиш во фирма за железо и имаш референти, тогаш не ти треба да маваш бустер.... 25% од ресурсите, 25 од ситизеншип бонусот, 20% од референтите и 10% од првиот бустер... сето то е 80%.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Најверојатно, пошто некои играчи веќе го достигнаа лимитот....


Туку, знае некој кога, како и што треба за да се кандидирам за конгресмен?

--- надополнето ---



Зависи од фирмите во кои работиш и колку пријатели имаш како референти.
Ако работиш во фирма за железо и имаш референти, тогаш не ти треба да маваш бустер.... 25% од ресурсите, 25 од ситизеншип бонусот, 20% од референтите и 10% од првиот бустер... сето то е 80%.
За конгресмен можеш да се кандидираш мислам од 16 во месецот.
Иначе за мисијата мене ме интересираше за бонусот за тренинг како може да се направи зошто бонусот со работа го иам завршено. За бонусот од тренинг ме интересира дали може да го направам така што ќе тренирам 2 дена по ред со бустер од 50% или морам да тренирам со бустер од 100% ?
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.333
Поени од реакции
4.930
За конгресмен можеш да се кандидираш мислам од 16 во месецот.
Иначе за мисијата мене ме интересираше за бонусот за тренинг како може да се направи зошто бонусот со работа го иам завршено. За бонусот од тренинг ме интересира дали може да го направам така што ќе тренирам 2 дена по ред со бустер од 50% или морам да тренирам со бустер од 100% ?
Мислам дека треба наеднаш, во еден ден да ги направиш тие 80%. Ако имаш реферли, почекај до утре нека прогласат природен непријател и таман, со 50% бустерот ќе имаш вкупно 80%. Ама ако имаш реферали... Ако не, испукај еден 100% бустер. Или 200%, тој ти се исплати појќе... :)
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Мислам дека треба наеднаш, во еден ден да ги направиш тие 80%. Ако имаш реферли, почекај до утре нека прогласат природен непријател и таман, со 50% бустерот ќе имаш вкупно 80%. Ама ако имаш реферали... Ако не, испукај еден 100% бустер. Или 200%, тој ти се исплати појќе... :)
Нема врска,тренирај 2 дена по ред :)
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Барам вредни работиници во новотворената фирма за железо (ќе имате 25% бонус повеќе продуктивност) ,слободни места од Aprentice до Expert!

Платата ќе се движи во зависност со платата на пазарот ,но рачунајте дека ќе биде секогаш 1 денар поголема од таа на пазарот !

Секој заинтересиран нека ми прати Приватна Порака ,еве линк од профилот >>> КЛИК ТУКА <<< !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom