Erepublik - помогнете на еМакедонија

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.906
Поени од реакции
468
Ама колку се мултиња е прашањето? Мислам дека повеќе ќе не надгледуваат админиве сега пошо иаме држава, сакаме да бидеме појаки и ќе пазат со мултите.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.509
Поени од реакции
897
Ама колку се мултиња е прашањето? Мислам дека повеќе ќе не надгледуваат админиве сега пошо иаме држава, сакаме да бидеме појаки и ќе пазат со мултите.
Па нема многу. Јас имам само уште еден акаунт -> Мартин Давитковски. Други немам.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.906
Поени од реакции
468
Не, само Мартин ми го вратија, останатото си го зедоа. Уа, доле влад.. овај, админи!
А чекај малце, Мартин Давитковски акаунтот сосе организациите не беше на Мартин Давитковски т.е. Ајсшутер?
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
New citizens today 198 :vozbud:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.682
Поени од реакции
1.006
И јас креирав нов акаунт(не ми текнуваше како ми беше стариот за да го вратам во живот).Глеам играва сменета некој работи ми изгледаат чудно ама ќе се навикнам.Тугу прашањето ми беше што бидна со грциве ќе напаѓаат нема да напаѓаат.Колку сме спремни да се одбраниме итн.бтњ од кој земји имаме подршка а кој се против нас
Едит:
Заборавив да пишам ник и мој и на другарот што го викнав да игра
Nikola macedonia i Kopje
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Грците напаѓаат за 42 дена затоа викајте колку луѓе можете за да се одбраниме иначе со нас се русите и бугарите а против ми рекоа хрватите и нормало грците.
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Повторно се вратив во играва ,со среќа нека е еМакедонија ,додавајте ме за пријател GunnerMkd
Ја играв играва активно поодамна ама ми го банираа профилот Бојан_Мкд,можеби на некои од вас и ќе ви текне :pipi:
И ајде некој од админите на нашиот ереп форум го прочита ова,нека ме прифати таму со истото име сум регистриран
 
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
10
New citizens today: 282

Да, Ivan Vancho Makedonski е виновникот :) прати порака до сите членови на неколку фејсбук групи каде што е админ, и еве го резултатот.. :)
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
New citizens today: 282

Да, Ivan Vancho Makedonski е виновникот :) прати порака до сите членови на неколку фејсбук групи каде што е админ, и еве го резултатот.. :)
Чекајте јас да почнам да праќам до сите членови на мои групи да видите шо ќе биде ...:tv:
Само и јас чекам малце да се вратам у форма со играва да сфатам шо како иде за да можам да им помагам на новите членови ,а и чекам доколку сакате да правиме некој организиран ББ
 
П

Паган-др

Гостин
Dragje is back. :)

Еден FM повеќе. Малце да се прилагодам, година дена немам играно. :)

а, да. Тој што е админ на Македонскиот еРепублик нека ме прифати. Dragje. Незнам кај ми се изгуби пријавата.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.976
Поени од реакции
5.411
Да го ебам... нов систем на борба имало... ми падна здравјето на 22, како да се излечам? Не можам храна да купам...
 
М

Мартин`

Гостин
Да го ебам... нов систем на борба имало... ми падна здравјето на 22, како да се излечам? Не можам храна да купам...
Пиши порака на организацијата "Macedonia Red Cross" ќе ти помогнат.
 
На врв Bottom