Erepublik - помогнете на еМакедонија

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Се враќам у играва. Направив revive на citizen-от и сакам да се преселам во Македонија али не можам да се снајдам како да дадам отказ од фирмата кај што сум (чудно како не ме избркале до сеа), многу работи се сменети откако се откажав.

--- надополнето ---

Се снајдов. Се преселив во Македонија, добив државјанство и се запослив во државна компанија.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.340
Поени од реакции
6.272
ја се логирав после една година, чоекот ми умрел, ама го ревавјнав. како да го пресселам у МКД???
 
Член од
22 март 2009
Мислења
117
Поени од реакции
12
ја се логирав после една година, чоекот ми умрел, ама го ревавјнав. како да го пресселам у МКД???
Кога ке си го отвориш профилот имаш Location: Change оди тамо одбери Republic of Macedonia и ке ти каже каква карта ке ти треба за да се преселиш во македонија во зависност од моменталната позиција. (За да можеш да се преселиш треба претходно да дадеш отказ на работа)

Доколку немаш пари за карта напиши на http://economy.erepublik.com/en/accounts/1546746 и ке ти дадат

Новите што се регистрирате пишувајте си ги овде никовите од играта, да ве знаеме кои сте, да ве ставиме во пријатели, да ви помогнеме..
Мислам дека имам веке пишано али ајде пак Alex III Macedon
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Изработив за денеска во државна компанија Makedonija Grain. Ми даде 1 МКД, сега како што слушнав требало да се врати назад тој 1 МКД во касата на Македонија. Пробувам со влегување во Македонија и одам на Donate, но не сака, пак ме враќа на почетна страна. Дали така треба или не? Како да го направам тоа?
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Изработив за денеска во државна компанија Makedonija Grain. Ми даде 1 МКД, сега како што слушнав требало да се врати назад тој 1 МКД во касата на Македонија. Пробувам со влегување во Македонија и одам на Donate, но не сака, пак ме враќа на почетна страна. Дали така треба или не? Како да го направам тоа?
Врати ги тука. Не би требало да е проблем после да ги пренесат.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Изработив за денеска во државна компанија Makedonija Grain. Ми даде 1 МКД, сега како што слушнав требало да се врати назад тој 1 МКД во касата на Македонија. Пробувам со влегување во Македонија и одам на Donate, но не сака, пак ме враќа на почетна страна. Дали така треба или не? Како да го направам тоа?
Тоа е организација креирана од админите, со тоа што по изборите би требало да се предаде на новата влада. Не ги враќај парите таму, гледам мал левел си, купувај си леб од тие пари. Може да се деси пто, па парите да отидат јабана.
 
М

Мартин`

Гостин
Зошто неможам да се регистрам веќе 3 дена по ред стванро незнам.
Ај провери сега дали можеш ? по можност со мојот реферал линк.

Ти пишувам ова зошто денеска добив одговор од админите дека го средиле тој буг при регистрација.
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Шо е со плативе? Ќе умрам од глад.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Шо е со плативе? Ќе умрам од глад.
Aко работиш во некоја од државните компании за 1 денар,треба да го враќаш тој денар у Ministerstvo za Ekonomija,од тамо ќе ти пратат 2-3 леба :)
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Aко работиш во некоја од државните компании за 1 денар,треба да го враќаш тој денар у Ministerstvo za Ekonomija,од тамо ќе ти пратат 2-3 леба :)
Ова ни во комунизмот го немало! :uvo:
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
New citizens today 30.
Total citizens 209.

Ајде ајде, само така...поканете ги своите пријатели и другари, објавете на статус на вашиот Skype, Msn, MySpace или Facebook...да не има повеќе.
 
М

Мартин`

Гостин
Ова ни во комунизмот го немало! :uvo:
Епа скапи се денарите, после конгрес ќе биде полесно ..

New citizens today 30.
Total citizens 209.

Ајде ајде, само така...поканете ги своите пријатели и другари, објавете на статус на вашиот Skype, Msn, MySpace или Facebook...да не има повеќе.
Јас мислам дека и бајги мулти акаунти има ...
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
New citizens today 160 :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom