Erepublik - помогнете на еМакедонија

Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.244
Поени од реакции
902
Се вратив и јас :) Ама гледам подсменета е играва. 20 лвл сум, во индонезија, давајте карта да си дојдам во родната ми Македонија :)
Aleksandar dee_jay сум...
Побарај од црвен крст карта и леб ако имаш мал велнес.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.388
Поени од реакции
1.736
Побарај од црвен крст карта и леб ако имаш мал велнес.
Да пишам порака така?
А сам можам да си купам карта?
Имам 1 голд, 19 пари индонезиски и 50 велнес.
Дај ако можи да си купам сам, кажете како се купува :)
Ми се иди во Македонија луѓе, кажувајте побрзо како да дојдам.
Плус, да не барам работа сега, да не се заебам, да не можам да дојдам?
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.244
Поени од реакции
902
Да пишам порака така?
А сам можам да си купам карта?
Имам 1 голд, 19 пари индонезиски и 50 велнес.
Дај ако можи да си купам сам, кажете како се купува :)
Ми се иди во Македонија луѓе, кажувајте побрзо како да дојдам.
Плус, да не барам работа сега, да не се заебам, да не можам да дојдам?
Чим имаш пари, оди првен change location од твојот профил и види колку зони ќе ти требаат за до Македонија. Ваљда се 3 зони, али сепак провери си. Купи карта за 3 зони (или колку и да се) и доаѓај во Источна Македонија. И регистрирај се на форумов (ако не си регистриран).
 
М

Мартин`

Гостин
Се вратив и јас :) Ама гледам подсменета е играва. 20 лвл сум, во индонезија, давајте карта да си дојдам во родната ми Македонија :)
Aleksandar dee_jay сум...
Испрати порака за карта до организацијата „Macedonia Red Cross“ ќе ти испратат они.

Едит - Сега глеам ти кажале веќе, туку првен купи леб поквалитетен да ги потрошиш Индонезиските пари и откако ќе купиш кликни на копчето Eat food да ги конзумира истите.. на ден можеш и до 300 сила со леб да зимаш сега.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
11
Се вратив и јас :) Ама гледам подсменета е играва. 20 лвл сум, во индонезија, давајте карта да си дојдам во родната ми Македонија :)
Aleksandar dee_jay сум...
Средена работа за хелт-от. А карта гледам си купил сам и си завршил работа, иако имав купено само чекав да го изедеш лебот да се отвори место и да ти ги пратам, ама ќе се најдат за некој друг.. добредојде назад :) Инаку од Индонезија до Македонија е 4 зони, ќе му дојде од другата страна на светот лол..
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
265
Поени од реакции
18
Userot mi e pere the macedonian kazite kako da se prafrlam od rusija vo makedonija :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Зошто неможам да се регистрам веќе 3 дена по ред стванро незнам.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
357
Поени од реакции
99
Како да се префрлам у Македонија купив карта за 3 зони и 50 енергија
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
357
Поени од реакции
99
Се префрлив од сеа еМакедонец шо убаво ми звучи:vozbud:

--- надополнето ---

и уште нешто само ... како да сменам citizenship
 
Член од
22 март 2009
Мислења
117
Поени од реакции
12
Се префрлив од сеа еМакедонец шо убаво ми звучи:vozbud:

--- надополнето ---

и уште нешто само ... како да сменам citizenship
http://www.erepublik.com/en/country/Republic-of-Macedonia-FYROM Оди Society имаш подоле citizenship request, оди view requests, после имаш apply for citizenship и треба да пишеш нешто од 50 знаци и ке добиеш :)
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
32
Зошто неможам да се регистрам веќе 3 дена по ред стванро незнам.
Регистрирај се во најблиската земја што е до нас, пример Бугарија...после ќе ти биде испратена карта за да се префрлиш во Македонија. Јас барем така направив, и кај мене не сакаше да се регистрира директно под Македонија.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
11
Новите што се регистрирате пишувајте си ги овде никовите од играта, да ве знаеме кои сте, да ве ставиме во пријатели, да ви помогнеме..
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.906
Поени од реакции
468
Работете со 100 велнес во државните компании.
 
На врв Bottom