Erepublik - помогнете на еМакедонија

М

Мартин`

Гостин
Има некој расположен за мала кампања, за воскресување на мојот акаунт? Ни самите админи не знаат зошто ме банираа. Односно, според информациите кои ги добил Мартин`, ме банирале поради користење на "фејк" злато. :)
Needless to say, поим немам за што зборуваат.
Ајде ќе се распрашам јас подетално и плус Драш има некој контакти ќе пробам да видам нешто, ако не биде ништо ќе отвориш Open Letter ќе потпишуваме.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Има некој расположен за мала кампања, за воскресување на мојот акаунт? Ни самите админи не знаат зошто ме банираа. Односно, според информациите кои ги добил Мартин`, ме банирале поради користење на "фејк" злато. :)
Needless to say, поим немам за што зборуваат.
Оу Оу, ондак сакам и јас :D
MarioDeviance
баниран поради “незнаатнисамите“ со наведена причина "illegal possessions"
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1368365
еве суум :D
24ти лол -.-
помал левел бев...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Вчера го сменија начинот на тренирање и сега грциве се уплашиле дека ќе ја изгубат земјата,еден ќе пропадне итн.:vozbud:
Одма почнаа писма да пишуваат да се врати старото ама изгледа никој не ги слуша што значи Тик-Так Тик Так:pipi:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.340
Поени од реакции
6.272

како да ја кренам до 300 силата?
 
М

Мартин`

Гостин

како да ја кренам до 300 силата?
Неможеш до 300 туку можеш максимум 300 да земеш дневно сила, пример трошиш до 20 ја надополнуваш, пак трошиш пак повторно ја надополнуваш така вкупно 300 сила можеш да земеш дневно.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
јас се вратив во играта..ама немам нет дома и неможам да се вклучам активно во играта...во училиште е блокирана страната...-.-...сеа чекам да ми стават пак интернет ги чекам копуците од ONE 2 недели да ми наместат нет -.- ... чекам да се среди се на место..ке морам до нет кафе да одам за да се активирам...бај д веј дајте некој денар да преживеам...инаку 16ти левел сум...таман почнав да кревам експириенс се преселив и ги чекам овие да ми стават нет повторно..... како се движи економијата и денарот оди нагоре или ....
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Уште колку дена останаа додека на ни помине заштитата?
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Ај добро ве најдов :). Можи некој да ми кажи зашо не мом да си клам аватар ? Уствари не можам да го едитирам профилот, ми вади серверска грешка. Кај сите истото се случва ?
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
кај мене се случуваше тоа после 2-3 дена се опорави
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Пасвордот мора да го пишеш кога едитираш профилот. Ако и тогаш нејќе,ондак е баг некој. :)
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
20 левел сум, се реактивирав пред точно 30 дена и денеска добив Hard worker medal.:eek:jea:
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Чисто информативно...
Дали би внеле свој телефон и основни информации на одредена анкета доколку ви биде понуден 1 Gold?
Нов сум во играта, па сеуште не сум запознат колкава е вистинската вредност на златото.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.017
Чисто информативно...
Дали би внеле свој телефон и основни информации на одредена анкета доколку ви биде понуден 1 Gold?
Нов сум во играта, па сеуште не сум запознат колкава е вистинската вредност на златото.
1 gold е малку. :) не би ти препорачала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom