Erepublik - помогнете на еМакедонија

С

Сибињанин Јанко

Гостин
1 Ivan Vancho Makedonski Presentation Obedineta eMakedonija 9
2 Bloody_sword No presentation V M R O 6
3 United Macedonia Presentation Obedineta eMakedonija 5
4 Cyril of Macedon Presentation Obedineta eMakedonija 5
5 Drashhh_III_Makedonski No presentation Obedineta eMakedonija 4
6 Sir Billy Presentation Obedineta eMakedonija 4
7 Hristijan Cvetanovski Presentation Obedineta eMakedonija 3
8 Bojan._rnr Presentation Obedineta eMakedonija 3
9 Martin Tashkoski No presentation Obedineta eMakedonija 2
10 pafel No presentation V M R O 2
11 Macedonian_Lion Presentation Obedineta eMakedonija 1
12 Macedonia for Macedonian's Presentation Obedineta eMakedonija 1
13 thedragon Presentation Obedineta eMakedonija 1
14 Kpakep4e Presentation Obedineta eMakedonija 1
15 V3n0M93 No presentation V M R O 1
16 Kikac No presentation Obedineta eMakedonija 1
17 CMAXHAT No presentation V M R O 1
18 EricaZ No presentation Obedineta eMakedonija 1
19 Georgioski Igor No presentation Obedineta eMakedonija 1
20 lazarosaMKD No presentation Obedineta eMakedonija 0
21 AntonySRB No presentation V M R O 0
22 Alen_001 No presentation Obedineta eMakedonija 0
23 Jordan_Cokance No presentation Obedineta eMakedonija 0
24 Commander Tom No presentation Obedineta eMakedonija 0
25 Nikola Sokolov2 No presentation Obedineta eMakedonija 0
26 MakedonecMKD No presentation Obedineta eMakedonija 0
27 lolACitizenMKD No presentation Obedineta eMakedonija 0

Сите на куп :)
 
М

Мартин`

Гостин
Фала другар ако можеш уште еднаш за пола саат постави резултати ме интересираат .. :smir:
 

МИЛЕ КИТИЧ

Пијан бев кога го сменив корисничкото име
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
2.092
повардарие за кого да гласа? или да чуваме гласови до вечер кога ќе биде опасна работаа?
 

The Magus

אהיהוה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.202
Поени од реакции
10.110
Абе има некои други, поинаку ориентирани партии? Вака ко шо ги гледам не ми се гласа за никоја...
 
М

Мартин`

Гостин
Абе има некои други, поинаку ориентирани партии? Вака ко шо ги гледам не ми се гласа за никоја...
Ќе преименуваме некоја во Грчка Демократска Партија белким ќе ти се свиѓа така ? Што сакаш повеќе први избори едната е на Македонците и тоа партијата Обединета еМакедонија другата е креирана од Бугарите (ВМРО е крстена.. ).
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.244
Поени од реакции
902
Единствена македонска партија е ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА. ВМРО ја направија бугарски ретарди.
Први избори се, највеќе шанса имаме ако сме обединети, понатаму ќе се направат милион партии.
 

The Magus

אהיהוה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.202
Поени од реакции
10.110
Ќе преименуваме некоја во Грчка Демократска Партија белким ќе ти се свиѓа така ? Што сакаш повеќе први избори едната е на Македонците и тоа партијата Обединета еМакедонија другата е креирана од Бугарите (ВМРО е крстена.. ).
Ааааа тогаш пеки...че гласам. Не мора грчка ама нека има избор, ваљда не сме кореа а? Или сме...
 
М

Мартин`

Гостин
Ааааа тогаш пеки...че гласам. Не мора грчка ама нека има избор, ваљда не сме кореа а? Или сме...
Бетер од Кореа сме ..

Не гледам што има лошо во ова една партија сите држави на почеток одат во една партија со цел да се осигураат некој да не им направи ПТО затоа и кај нас не пробаа организирани зошто бевме сите обединети. Поентата е што ако дозволиме вака и да се делиме ние ќе почнат да се креираат ВМРО/СДСМ/ДУИ итн и ќе ја упропастат цела игра.. а за демократија ако мислиш дека нема се лажеш за кандидат за претседател се гласаше на форумот, за кандидати за конгрес се гласаше.. за претседател на држава ќе се гласа не гледам ништо тука што не е демократско ..
 

The Magus

אהיהוה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.202
Поени од реакции
10.110
Бетер од Кореа сме ..

Не гледам што има лошо во ова една партија сите држави на почеток одат во една партија со цел да се осигураат некој да не им направи ПТО затоа и кај нас не пробаа организирани зошто бевме сите обединети. Поентата е што ако дозволиме вака и да се делиме ние ќе почнат да се креираат ВМРО/СДСМ/ДУИ итн и ќе ја упропастат цела игра.. а за демократија ако мислиш дека нема се лажеш за кандидат за претседател се гласаше на форумот, за кандидати за конгрес се гласаше.. за претседател на држава ќе се гласа не гледам ништо тука што не е демократско ..
Супер си е, онака ја реков поинтересно да биде, ама ако има 2 или повеќе страни сами ке се нападнеме хахаххах
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
16
Поени од реакции
2
Единствена македонска партија е ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА. ВМРО ја направија бугарски ретарди.
Први избори се, највеќе шанса имаме ако сме обединети, понатаму ќе се направат милион партии.
Јас не верувам дека ќе се направат милион партии.... зошто да има повеќе партии кога сите имаме иста цел...ДА СИ ГИ ВРАТИМЕ ДВАТА ДЕЛА...А И ЦЕЛА ГРЦИЈА :D
 
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
10

http://www.erepublik.com/en/article/-2010-1-1555061/1/20 - околу првите конгресни избори во еМакедонија

На 5 ноември 2010 ќе бидат првите претседателски избори во еМакедонија. Тие избори треба да поминат во најмалку напната атмосфера, бидејќи по успешните избори за претседател на партија и конгресни избори веќе немаме ваква опасност за превземање на власта од луѓе од надвор.
За повеќе информации и начинот како ќе го избереме кандидатот од единствената Македонска партија, за претседател на еМакедонија, прочитајте на emacedonia.info на оваа тема: http://emacedonia.info/index.php?topic=169.0
 
На врв Bottom