Entourage

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јак почеток, ветува финалнава сезона. :)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Не ми се свиѓа што е Final Season. Мислам дека не е толку заглавена серијава, па да немаат идеа што да прават со нејзе. Има многу опции затоа што сите 4ца, па еве и Ари да го земеме се добро изанализирани и навлезени у приказната.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Не ми се свиѓа што е Final Season. Мислам дека не е толку заглавена серијава, па да немаат идеа што да прават со нејзе. Има многу опции затоа што сите 4ца, па еве и Ари да го земеме се добро изанализирани и навлезени у приказната.
И ја на ова помислив, посебно после епизодава. Значи може мноооогу да се дешава, али тие си знаат. Ќе заврши серијава хепи ендинг, Ари или го лажат, тестираат или ќе си најди поарна, таа кучката шо ја вработи као шеф на студио шо му била бивша presumably, не верувам да ја моли пичкарски до крај... Е ќе се смири, Вини ќе добие оскар, Желката бизмисмен, Драма среќен исполнет анимиран карактер и така...

Aли еи, заборајвме, и филм ќе прават после серијава, ако успеј и повеќе, така да, fingers crossed...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Oдсекогаш велев ако имаш добитна комбинација не бегај од неа.
Boy was I wrong, eh?
Стално исто, групата со некои ситни проблеми. Over and over again.
Многу ме напнаа што го скокнаа делот со рехаб со Вини. Мислев ќе и дадат некоја темна страна, плус Вини повеќе да покаже глума. Да сочуствуваме малку. Промена на атмосфера. Како што беше епизодата кога снимаа филмот за Пабло Ескобар. Еден друг поглед. Инаку епизода како епизода, беше интересна и ми се допадна, али толку. :)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Oдсекогаш велев ако имаш добитна комбинација не бегај од неа.
Boy was I wrong, eh?
Стално исто, групата со некои ситни проблеми. Over and over again.
Многу ме напнаа што го скокнаа делот со рехаб со Вини. Мислев ќе и дадат некоја темна страна, плус Вини повеќе да покаже глума. Да сочуствуваме малку. Промена на атмосфера. Како што беше епизодата кога снимаа филмот за Пабло Ескобар. Еден друг поглед. Инаку епизода како епизода, беше интересна и ми се допадна, али толку. :)
Се осеќа дека ја вртат таа шема, само муабетот ми беше дека ако сакаат можат нагло да ја сменат на драма, да стане посериозна серијава, или па само да се држат на комичниот дел. И ја би сакал малце да отиде по накај темната страна на Холивуд а не само Вини како плеска пичици. Мада не ми се ни верува дека ќе може да даде добра глума он.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Oдсекогаш велев ако имаш добитна комбинација не бегај од неа.
Boy was I wrong, eh?
Стално исто, групата со некои ситни проблеми. Over and over again.
Многу ме напнаа што го скокнаа делот со рехаб со Вини. Мислев ќе и дадат некоја темна страна, плус Вини повеќе да покаже глума. Да сочуствуваме малку. Промена на атмосфера. Како што беше епизодата кога снимаа филмот за Пабло Ескобар. Еден друг поглед. Инаку епизода како епизода, беше интересна и ми се допадна, али толку. :)
Како мислиш на тоа “темна страна“?

[hejt] Како мислиш ситни проблеми.... И се разведе, Ари е пред развод (we we, ne mi se верује), куќа немаат, да беше на Тртл женската ке имаа threesome :(... [hejt]

Мене ми беше многу интересно делот со водката, ја земаат една сериозна ситуација (Ари со жена му) и мават крш хумор :D со фејк водче.

Никој не запримете колку е ослабен Тртл?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Доста и е, и ова е многу.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Како мислиш на тоа “темна страна“?

[hejt] Како мислиш ситни проблеми.... И се разведе, Ари е пред развод (we we, ne mi se верује), куќа немаат, да беше на Тртл женската ке имаа threesome :(... [hejt]

Мене ми беше многу интересно делот со водката, ја земаат една сериозна ситуација (Ари со жена му) и мават крш хумор :D со фејк водче.

Никој не запримете колку е ослабен Тртл?
Па.. Винс беше ептен надовор од контрола во последните епизоди од 7ма сезона. И новава почнува еве ме ко ништо да не било, ја имам фрузурата пораснато, кул сум, дека кул е да си трезен. Еве и јака пичка шо вика дека стварно е кул да си трезен. Онака, мрачната страна на Холивуд, кога славата удира у глава, и еве кога веќе влегоа таму, а баш интересно го развијаа карарактерот на Винс у 7ма, оди до крај барем.

Инаку И беше само верен, и ништо ново раскинувањето. Секад има фини цури он кои на крај го ебат. Освен буквалното. Ари од прва сезона се расправа со женаму, само сега не е толку хардкор. Сигурно ќе се смират.

Тртл.. и брат ми го запримети ова. Јас не. You guys are so deep in the closet you're finding Christmas presents. :D

Зборот ми е не прават ни обиди да излезат од просечното. Еве 8ма сезона веќе, само просечно. Само Мац не најде ништо лошо во eпизодата, али ајде го изгуби он веќе вкусот, сигурно teen wolf или switched at birth ќе почне да гледа после ова. :icon_lol:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Овој па Вот од што го мрзи Винс пошо е убав, сака лоши работи да му се случуваат. Suck on it :P
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ни јас ништо лошо не најдов. Ја гледам веќе со години, ти ја гледаш за еден месец затоа можеби. Не се обидувам саркастичен да сум, ама и тоа може да влијае.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ни јас ништо лошо не најдов. Ја гледам веќе со години, ти ја гледаш за еден месец затоа можеби. Не се обидувам саркастичен да сум, ама и тоа може да влијае.
Значи решено е, овие од Струмица немаат вкус. :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Напишав јас погоре дека ми беше интересна епизодата. Како и цела серија. Но ништо повеќе од просек. Нема лоши епизоди, ама нема ни епизоди кои секад ќе ги памтам. Јак опенинг на сезона, јако финале и слично. 8 сезони само просечно - скурчува. Ни јас не најдов ништо лошо, онака хејтам. z8) <-- Haryy Potter smajli, so luzna i naocila, muhaha.

Мац, touche. Aли не за Струмица постот. :D
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
И ја исто мислам, просек. Кога ќе размислам подобро само Ари е нешто поинтересен во серијата.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Финале било.. :(

Кежуал како што и почнаа, завршија. Незнаев дека е крај, ќе пишав колку добра, интересна, емотивна, заплеткана епизода. Врвот, сумирано. Дефинитивно ќе ми недостига, безразлика минатите постови.

Талахасе, колку пати заплака? :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Мене многу избрзано ми изгледаше, од седма до осма епизода ко цела година да имаше поминато.

Како и да е, иако падна на квалитет последниве 2 сезони пак беше интересно за да се гледа во лето. Сакам спиноф со Ари.

A и госпоѓа Ари ќе ми недостига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom