Entourage

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Lloyd: "Are you hiding something from me Ari?"
Ari: "Only my cock and my asshole Lloyd."

:tv:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Се хејтам кога не го слушам Мац навреме. На 4та сезона сум, и иако сфатив сум изгледал цела сезона на тв, не наидов на досадна епизода. Жално што има едвај 2 страни дискусија.. жално.
 

X_Tina

Really ?
Член од
5 јули 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Почнав да ја гледам серијава пред некој месец, најмногу пошто немав повеќе што да гледам. Имав претходно гледано некоја епизода на Фокс, но не ме импресионираше. Но сепак решив да и дадам шанса и... се заразив! Ari's got me hooked! :) Ликот е генијален а Jeremy е брилијантен во улогата! Морам да признаам дека заради него ја гледам серијата, иако Vincent е презгоден! Ги изгледав сите сезони, едвај ја чекам 8мата која за жал ќе биде и последна :(. Гледам планираат и филм да прават, се надевам дека нема да биде во стилот на Сексот и градот, па да уништат уште една прекрасна серија.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Колку сите ја гледаме ради Ари..

Него кине HBO, кога ја заврши сега Game of Thrones, почнуваат True Blood и оваа, Entourage. Околу седмата, конечно почнаа повеќе да го развиваат карактерот на Винс, иако беше главна улога, ко споредна се осеќаше. Како и да е, thumbs up.
 

penkaloto

......
Член од
17 април 2010
Мислења
412
Поени од реакции
269


На Фокс лајф ја подгледнувам , ама само заради него , пресладок е ! Одамна немам видено вакво убаво лице баш по мој вкус :love:
Само штета што е антиталент , дури мислам дека и улогата намерно му ја дале , му прилега совршено .
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069


На Фокс лајф ја подгледнувам , ама само заради него , пресладок е ! Одамна немам видено вакво убаво лице баш по мој вкус :love:
Само штета што е антиталент , дури мислам дека и улогата намерно му ја дале , му прилега совршено .
Немој со вакви коментари, ствараш стереотип дека женските имаат генерално плитки вкусови кога станува збор за филмови. И Меган Фокс е убава, па јас ипак не го гледам Jennifer's Body.
 

penkaloto

......
Член од
17 април 2010
Мислења
412
Поени од реакции
269
И Меган Фокс е убава, па јас ипак не го гледам Jennifer's Body.
Слободно гледај го и барем насладуј се , ко ја што се насладувам на типов кога и онака нема ништо вредно да ми понуди серијава
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Госпоѓата Голд го има најубавото газе што некогаш сум го видел. :D
Неверојатно колку грда и колку секси во исто време ми е... Чудна работа.
--- надополнето: Jul 19, 2011 7:19 PM ---
Слободно гледај го и барем насладуј се , ко ја што се насладувам на типов кога и онака нема ништо вредно да ми понуди серијава
Наброј ми 5 омилени серии, филмови, ако сакаш, за да знам што да ти реплицирам.
 

penkaloto

......
Член од
17 април 2010
Мислења
412
Поени од реакции
269
Наброј ми 5 омилени серии, филмови, ако сакаш, за да знам што да ти реплицирам.
Погледни ги овие филмови па после кажи ми како сериозно да ја сфатам серијава , Shadow of the vamipire , The Player , Ed Wood , Singin in the rain , State and main , Sunset Blvd , The purple rose of cairo , Tropic Thunder , Broken Embraces ,Day for night , итн. Ова се само дел од многуте кои ја третираат истата тема , филмот како медиум и се во врска со него , дозволувајќи и на публиката само на кратко да ''навлезе'' во тој луд филмски свет . Начинот на кој се третира филмот во овие филмови е научна фантастика за серијава , која се базира едниствено на жута штампа и развратност во приватниот живот на актерите ,одбирајќи го најлесниот начин да се дојде до милионска публика , маркетинг и многу кеш . Додуша креаториве на серијава и само за тоа ги бидува :pipi:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Погледни ги овие филмови па после кажи ми како сериозно да ја сфатам серијава , Shadow of the vamipire , The Player , Ed Wood , Singin in the rain , State and main , Sunset Blvd , The purple rose of cairo , Tropic Thunder , Broken Embraces ,Day for night , итн. Ова се само дел од многуте кои ја третираат истата тема , филмот како медиум и се во врска со него , дозволувајќи и на публиката само на кратко да ''навлезе'' во тој луд филмски свет . Начинот на кој се третира филмот во овие филмови е научна фантастика за серијава , која се базира едниствено на жута штампа и развратност во приватниот живот на актерите ,одбирајќи го најлесниот начин да се дојде до милионска публика , маркетинг и многу кеш . Додуша креаториве на серијава и само за тоа ги бидува :pipi:
Кои серии ги гледаш ти а немаат милионска публика? Немој да ми одиш со ставот дека штом ја гледаат многу - не чини. Мејнстримот си го прави своето, маркетингот и се остало. И јас не сакам серии кои се форсираат сами на себе а немаат реално да прикажат нешто. Но оваа серија мошне реално ја отсликува развратноста и целата ситуација во филм индустријата, бидејќи како прво ликовите се базирани на реални личности во светот.

Ari Gold - Ari Emanuel и сите други.

Не се исто отсликани, нормално, бидејќи ако беа, не ќе беше интересно за гледање. Тебе ако не ти се допаѓа темата, тоа е друг проблем, ама да велиш дека нема ШТО РЕАЛНО И ВРЕДНО ДА ПРИКАЖИ освен убавината на Винсент, тука не си во право, бидејќи тоа не е субјективна категорија па да велиш дека серијата не вреди. Објективно серијата вреди. Факт. Ако тебе не ти лежи таа тематика, тука навлегуваме во субјективното, а тука не ти се мешам.
--- надополнето: Jul 20, 2011 10:25 PM ---
Немој мољим те, погрешен член цитираш за вакви ствари.. :D
Ако е така, ме изненадува ставот на членот.
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
77
Поени од реакции
31
Имам гледано некаде десетина епизоди од серијава на Фокс Лајф, интересна тема, доста напнатост додека гледаш. Интересна е затоашто покажуваат живот на една ѕвезда во холивуд како се тоа се ’’тркала’’, малку се приметува розевата страна на серијата ама сепак е зараза, да ми дојде 6мбс нетот ќе ја изгледам целата :)
 

penkaloto

......
Член од
17 април 2010
Мислења
412
Поени од реакции
269
Кои серии ги гледаш ти а немаат милионска публика? Немој да ми одиш со ставот дека штом ја гледаат многу - не чини. Мејнстримот си го прави своето, маркетингот и се остало. И јас не сакам серии кои се форсираат сами на себе а немаат реално да прикажат нешто. Но оваа серија мошне реално ја отсликува развратноста и целата ситуација во филм индустријата, бидејќи како прво ликовите се базирани на реални личности во светот.

Ari Gold - Ari Emanuel и сите други.

Не се исто отсликани, нормално, бидејќи ако беа, не ќе беше интересно за гледање. Тебе ако не ти се допаѓа темата, тоа е друг проблем, ама да велиш дека нема ШТО РЕАЛНО И ВРЕДНО ДА ПРИКАЖИ освен убавината на Винсент, тука не си во право, бидејќи тоа не е субјективна категорија па да велиш дека серијата не вреди. Објективно серијата вреди. Факт. Ако тебе не ти лежи таа тематика, тука навлегуваме во субјективното, а тука не ти се мешам.
--- надополнето: Jul 20, 2011 10:25 PM ---

Ако е така, ме изненадува ставот на членот.
Значи , тотално си ми го извртил постот , си ги поставил работите надвор од контекст , дури добивам впечаток дека не си го разбрал напишаното . Да не ја труеме темава напразно , изгледај барем еден од понудените филмови , ти го препорачувам The Player на Алтман , за да добиеш претстава на што мислам .
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Значи , тотално си ми го извртил постот , си ги поставил работите надвор од контекст , дури добивам впечаток дека не си го разбрал напишаното . Да не ја труеме темава напразно , изгледај барем еден од понудените филмови , ти го препорачувам The Player на Алтман , за да добиеш претстава на што мислам .
Oва е второ прашање што не ми го одговори. Имам гледано дел од тие филмови, и ти го сфатив постот, ама твојот пост и критиката која погоре ја имаш пишано не кореспондираат. Погоре велиш серијата НЕ ВРЕДИ, а подолу објаснувањето ти е дека има наплив на такви филмови и серии со иста тематика која тебе ЛИЧНО не ти се допаѓа. Значи серијата вреди, ама тебе лично не ти се допаѓа бидејќи си анти таква тематика. Бива? Или ни сега немам сфатено?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom