Entourage

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Јa дo сеa 3 пaти јa иaм глеaнo серијaвa и се ми се чини декa и 4ти пaт ќе си јa пуштaм :D

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Кое срање е фимот само од почит кон серијата нема да дадам некој посочен коментар
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.048
Само што го изгледав филмот и ми беше врв. Токму тоа што го очекував и го добив, classic Entourage. Смеење, пички, холивуд, напнати ситуација, ругање меѓу себе и АРИ факинг ГОЛД. Пушташ и уживаш, супер ме возеше филмот ни малку не ми беше досаден.
Во прва прилика кога ќе имам повеќе слободно време ја репризирам сместа, ми врати спомени филмот :icon_mrgr::icon_mrgr:
 
Последно уредено:

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Имам 2 омилените серии кои заедно стојат на првото место (никогаш не можам да се одлучам која повеќе ја сакам), а тоа се Dexter и Entourage. Entourage ја имам цела во лаптоп веќе неколку години и си ја чувам за секој случај. Односно, секогаш кога ми е потребен boost на мотивација и кревање на духот во животов, почнувам прва епизода од прва сезона и гледам до крај. Се ми се допаѓа во серијава; ликовите, приказната, градот, lifestyle-от, филозофиите,... се. Но најмногу од се, ми се допаѓа attitude-от што го има Винсет. Секогаш позитивен, секогаш полн со доверба во самиот себе и тие на кои најмногу им верува, секогаш цврст, а воедно и опуштен. Добро, имаше моменти каде што изгуби контрола, но тоа е се дел од градење на карактерот. Токму затоа и ја сакам и гледам over and over again серијава. Ниту една друга серија не ми ја буди мотивацијата и не ме прави оптимист како Entourage.

П.С.1 Го обожавам и Ари Голд, глумата му е врв на врвовите во серијава.
П.С.2 Ми се допадна и филмот, типичен Entourage стил, како уште една епизода, само подолга.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Дефинитивно серија за релаксација,пуштање мозокот на пасење.
Драма и Ари какви ликови :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom