Entourage

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069


И во право се - "A Lifestyle is a terrible thing to waste!".

Серијава ја загледав на бугарското Фокс Лајф, првата епизода ми беше онака "блеах, што курац се дешава на екран", но откога по некоја случајност пак фатив епизода - решив да ја симнам и погледнам.

Се заебав, пошто 4 дена по ред после тоа си потрошив гледајќи 5 сезони од серијава.
Приказната се врти околу Vincent Chase, актер кој после успешен филм станува доста познат во Холивуд, како и неговата entourage, односно придружба.
Тука се неговиот брат, Johny Drama (30 и нешто годишен актер, кој бил ТВ ѕвезда на времето), па неговиот менаџер и близок пријател Eric/E и "потрчкото" и исто така добар другар, Turtle.

Секако, шоуто го прави фантастично еден лик - Ari Gold. Глумен од Jeremy Piven, јас ви се колнам дека ова е еден од нај-факинг-апсолутно најдобрите ликови кои сум ги видел во серија/филм. Всушност, тој е агент на Vincent, Евреј и шовинист во душа, ебава матер на се живо и диво што му стои на патот. А од друга страна посветен сопруг и грижлив татко.
Да ви доловам со некои сцени...

Во ова клипче Gold оди кај Josh Weinstein, агент/преварант кој пробува да му го украде Vincent Chase.

Сепак, дечкото има и геј-помошник (Лојд), па можете да замислите какви вербални сексања му дава...:)


Освен тоа, бидејќи ова е серија која се врти околу филмови и серии, во секоја епизода има некоја позната фаца...
Тука се Џејмс Камерон, Питер Џексон, Марк Волберг, Гери Бизи, Менди Мур, Боб Сагет (оној што водеше America Funniest Videos, сте го глеале на МТВ како мали :)), Мет Дејмон, Дејвид Швимер и уште многу други...

Да ви олеснам, ако се филмоман, фрик по филмови или како и да е - нема избор, мора да ја гледате оваа серија, бидејќи врие со заебанции за актери/филмови/режисери и има многу познати фаци.


П.с. Серијата е базирана на почетоците на Марк Волберг во Холивуд, иако не се држи стриктно до неговата приказна. Споредните ликови (Eric, Drama, Turtle) се со исти имиња како вистинските пријатели на Марк. Повеќе, на Википедиа. :)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.400
Поени од реакции
6.021
Сеа се заеба или не се заеба што ја спушти :)?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Сеа се заеба или не се заеба што ја спушти :)?
Се цитирам сам: "Се заебав, пошто 4 дена по ред после тоа си потрошив гледајќи 5 сезони од серијава."

Значи, тоа "се заебав" беше ставено бидејќи 4 дена потрошив гледајќи 5 сезони - значи животот си го заебав, не дека се заебав ради серијата.
Ѕверска е. :)

П.с. Во шестава сезона како лик влага и Peter Stormare, ѕверот од Призон Брејк. :)
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Серијава е една од најдобрите и најинтересните што сум ги гледал. Таква е освен поради животот на висока нога што го претставува туку и го има еден од најинтересните ликови во било која серија Ари Голд кој го игра Џереми Пивен и има добиено 2-3 златни глобуси за оваа улога и плус е базирана на вистински лик, менаџерот на Марк Волберг (кој е продуцент на серијава)... Ги изгледав сите сезони пред неколку месеци и едвај чекам да почне новата сезона летото...

Патем ова се за мене дел од најсмешните сцени што ги има во серијата. :)



И 2те најмоќни сцени од Ари:



^ (оваа е од последната сезона, така да ако не ви е гледана 6та сезона причекајте на изненадувањето) :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Дееее серијаво рамо до рамо со Хаус на imdb. На Фокс Лајф сум видела реклама али рекламата ми беше во најмала рака одвратна, нешто овој главниов лик пцуеше и реков нема шанси да ја гледам. Али ме премисливте.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ја гледам чат-пат на Фокс лајф и интересна е. Добра е серијата, интересни работи се случуваат.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Имам гледано епизода-две на фокс лајф и не ми се виде нешто екстра супер.
Сега се мислам дали да ја почнам.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Имам гледано епизода-две на фокс лајф и не ми се виде нешто екстра супер.
Сега се мислам дали да ја почнам.
Читај дека и мене ми се виде таква после првата и втората епизода што ги гледав на Фокс-Лајф.
Откога ја симнав, се заразив - мислам дека е единствена серија каде 6 сезони по ред не сум налетал на досадна епизода. :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Имаш поздрав од Сикс Фит Андер :toe: Иначе за Entourage ја имам у пц али уште не сум ја почнал ваљда ќе ја деновиве :)

мислам дека е единствена серија каде 6 сезони по ред не сум налетал на досадна епизода. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Еве една од моите омилени сцени. :)

Барбара, влезена во филм, не му даваше на Ари да го вработи Andrew Klein, па Ари го решава тоа на свој претпознатлив начин.

П.с. "Congratulations to you all, who have found a man to partner up with". Цар!
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Леле ајде уште малку нова сезона!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Еве една од моите омилени сцени. :)

Барбара, влезена во филм, не му даваше на Ари да го вработи Andrew Klein, па Ари го решава тоа на свој претпознатлив начин.

П.с. "Congratulations to you all, who have found a man to partner up with". Цар!
И јас сум цар, не сум го ставил клипот. :)

 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Jа изгледав првата сезона, солидно,солидно али ипак не е доволно тешка/трогателна за мене :pos2:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Sasha Grey the anal Queen as Vince's girlfriend. GG!! Кој не ја знај, трк до tube8 youjizz и остали страни за возрасни.

--- надополнето ---

 

Kajgana Shop

На врв Bottom