Elder Scrolls V: Skyrim

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.102
Поени од реакции
5.742
AAAAAAAAND.... We have a new champion ladies and gentleman...

 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Интересно е тоа што на metacritic вака стојат работите

pc - 95
ps3 - 95 (ова ќе падни на 93/94)
xbox 360 има 96.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
шо е тоа толку интересно?

сега е pc 94. ps3 95, xbox 96
е ова е веќе малцуцка интересно
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Не сум многу љубител на вакви игри, али некако играва ми изгледа доста интересно. Почнав да ја играм, али заглавив таму во селото каде што ке појдете со тој пријателот. Што треба да се прави? Каде да видам што да правам? Кога идам да ја видам мапата, брави заклучени ми дава и никако да најдам нзс. Некако изгубен сум во играва. Што е целта? :)
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Не сум многу љубител на вакви игри, али некако играва ми изгледа доста интересно. Почнав да ја играм, али заглавив таму во селото каде што ке појдете со тој пријателот. Што треба да се прави? Каде да видам што да правам? Кога идам да ја видам мапата, брави заклучени ми дава и никако да најдам нзс. Некако изгубен сум во играва. Што е целта? :)
Се гледа дека првпат играш ваков тип на игра. :)

Правиш апсолутно што сакаш.

Можеш квестови да вршиш што ти се во близина, можеш одма да бараш пештери и зандани за оружје, богаство и слично, можеш да почекаш да се стемни и да ги испокрадеш дур спијат, можеш цело село ако ти е мерак да го испоубиеш.

Во играва имаш main quest, главниот со приказната кој е поврзан, гилдови, како на пример: Thieves Guild, Dark Brotherhood, Mages Guild, Fighters Guild, имаш еден куп side-quest-ови, гледам има и квестови поврзани со граѓанската војна и Daedra.

Чим си стигнал до селото мој совет е да отидеш до градот Whiterun да позборуваш со Jarl-от таму и да прогресираш малце со main квестот, и после придружи се на Fighters Guild-от, односно The Companions.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Во играва само би додал како тоа што е од Fable 3 кога ќе земеш квест знаеш кај да одиш. Тоа што светка по патот де :), немора да е тука цело време нека има опција да се бира. Вака мапава ми е многу збонувачка.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Во играва само би додал како тоа што е од Fable 3 кога ќе земеш квест знаеш кај да одиш. Тоа што светка по патот де :), немора да е тука цело време нека има опција да се бира. Вака мапава ми е многу збонувачка.
Да, и јас се изнамачив прееска. Се вртев 1 саат наколу додека да најдам кај треба да одам.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Се дешава и во Skyrim, како во Oblivion да пазиш цело време да не украдеш нешто и после пак да те сопре guard? Неколку пати ми се случуваше во Oblivion и многу ме фрустрираше.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Дали е подобро да се чека некој пач или да ја почнам одма да ја играм? :)
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Јас дефинитивно незнам да ја играм играва, со 2-3 ме убиваат, а да не зборам за бубачките во подземјето :S
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Сега за сега има 9ка од мене ...ќе ви кажам финална оценка коа ќе ја разглабам дубински :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да, и јас се изнамачив прееска. Се вртев 1 саат наколу додека да најдам кај треба да одам.
Безвеза изиграле, со таа лентата горе што претставува компас ли што е . Цело време треба да гледам на мапа каде се наоѓам.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.102
Поени од реакции
5.742
Уште го има багов од Oblivion... :tapp:
(за оние што не знаат што зборам, нека влезат во вода и полека нека нурнуваат)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom