eBay (официјална тема)

Член од
20 октомври 2007
Мислења
8
Поени од реакции
2
Здраво на сите имам проблем со логирање на Ebay па ако може некој нека помага вака кога ке пробам да се логирам ми пишува Oops that's not match кога ке одам на ресетирај пасворд преку маил внесувам маил и пак истото ми го пишува. Пробувам и со корисничко име кое го имам на сајтот но кога ке пробам со него да ресетирам пасворд ми дава некој маил од русија и некој телефонски број најверојатно од русија да изберам преку што да ми пратат ресет на пасворд ама не се мои ни маил ни телефон ако може некој нека помага преку глава ми е нарачав 13 нарачки од еднаш и од утре амин нема повеке логирање ако може некој нека помогне благодарам однапред :(
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
од април стопирав со купување од ибеј, откако паупал уведе некој трошоци... навидум трошоците се само ако примаш пари на паупал, но што правиме АКО НЕ СИ ЈА ДОБИЛ РОБАТА и ти враќаат пари ( тзв РЕФУНД)??
дали има некоја можност Рефундот да остане во Паупал, како кредит за наредно купување на ибеј и да не се плаќаат таксите за ОТХЕР КАНТРИ??
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Zdravo, dali znae nekoj sto treba da pravam, jas mislev deka plativ, ama mi prati poraka sellerot deka ushte ne sum platil, a kaj tamu poshuva payment is pending...
Care nekoe..
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
адресата не сум ја апдејтувал, Skopje, MK ?? се надевам оваа пратка нема да заглави, но за понатака да не треба да биде NMK ??
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
адресата не сум ја апдејтувал, Skopje, MK ?? се надевам оваа пратка нема да заглави, но за понатака да не треба да биде NMK ??
дај бре стари доста со политика. не ги расипувај сите теми со политика.
што е следно, да не заглавиш на аеродром како Том Хенкс во Терминал. Си полетал со пасош MK, во меѓувреме го смениле името во NMK и сега пасошот не ти важи и не те пуштаат да се вратиш?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
дај бре стари доста со политика. не ги расипувај сите теми со политика.
што е следно, да не заглавиш на аеродром како Том Хенкс во Терминал. Си полетал со пасош MK, во меѓувреме го смениле името во NMK и сега пасошот не ти важи и не те пуштаат да се вратиш?
ние сме Тунгузија, пакетите и така се губат... ме заболе мене за политика, работата е дали поштата ќе функционира
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
ние сме Тунгузија, пакетите и така се губат... ме заболе мене за политика, работата е дали поштата ќе функционира
зошто да не функционира? мислам дека и нема сајтови каде е сменето името на „државава“? ќе поминат месеци.
а инаку за пошта најважно е поштенски код. така да скопје 1000 нема друго место на светото.
 
Член од
4 октомври 2013
Мислења
6
Поени од реакции
1
Добар ден другари,

Јас ја купив оваа графичка: GTX 1070 INNO3D Nvidia GeForce 8GB GPU V3 835168022447 | eBay

Видов дека за компјутерски делови е 5%, дали значи бидејки кошта 13500 да речеме 750 треба да платам. Free shipping е сепак. И бидејки ми е првпат овоа како се плаќа ддв и царина, дали кога ќе одам таму ке ми дадат сметка или што. И каде се наоѓа, вајда под железничка станица

Поздрав
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Добар ден другари,

Јас ја купив оваа графичка: GTX 1070 INNO3D Nvidia GeForce 8GB GPU V3 835168022447 | eBay

Видов дека за компјутерски делови е 5%, дали значи бидејки кошта 13500 да речеме 750 треба да платам. Free shipping е сепак. И бидејки ми е првпат овоа како се плаќа ддв и царина, дали кога ќе одам таму ке ми дадат сметка или што. И каде се наоѓа, вајда под железничка станица

Поздрав
абе не мора никаде да одиш, по маил може слика од ebay со цената да им пратиш, па они ќе пресметаат таму колку треба и ќе ти ја пратат во локалната пошта па ти таму си плаќаш.
а може и така да помине, да не ти побараат за царинење
се бива кај нас
 
Член од
4 октомври 2013
Мислења
6
Поени од реакции
1
абе не мора никаде да одиш, по маил може слика од ebay со цената да им пратиш, па они ќе пресметаат таму колку треба и ќе ти ја пратат во локалната пошта па ти таму си плаќаш.
а може и така да помине, да не ти побараат за царинење
се бива кај нас
info@customs.gov.mk беше мејлот ако не грешам каде што треба да пратам
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
info@customs.gov.mk беше мејлот ако не грешам каде што треба да пратам
ако ти стигне писмо каде што бараат фактури за вредноста на пратката тогаш ќе им пратиш маил
ќе им наведиш број на пратка и слика од цената
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
Добар ден другари,

Јас ја купив оваа графичка: GTX 1070 INNO3D Nvidia GeForce 8GB GPU V3 835168022447 | eBay

Видов дека за компјутерски делови е 5%, дали значи бидејки кошта 13500 да речеме 750 треба да платам. Free shipping е сепак. И бидејки ми е првпат овоа како се плаќа ддв и царина, дали кога ќе одам таму ке ми дадат сметка или што. И каде се наоѓа, вајда под железничка станица

Поздрав
Мислам дека ќе треба најпрво да ти стигне писмо дома од царинска пошта ако треба да се плати царина односно во овок случај само ДДВ од 5% само зашто се смета за компјутерски дел/компонент.
јас кога купив ми побара сриншот од Нарачката на eBay, Потврда за плаќање преку Paypal која треба на твое име да гласи ваљда... и тоа е после таму си појдеш на главнат пошта на царинска што е под мостот железничка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom