"Eј, види го овој..."!

ReCoN

Единица за Специјални Операции
Член од
24 март 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
НЕ велам дека не коментирам,но секогаш со цел да се смени нешто на подобро и никогаш не коментирам премногу навредливо,бидејки мислам дека навредувањето е најлузерскиот начин да се признае дека некој е подобар во нешто од тебе.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
еј па сите мрчат така...јас со другарките кога ќе си седнам, ако видам некоја крајно лошо облечена цура не осеќам грижа на совест ако речам дека е крајно лошо облечена цура...или некој кец ишишан со пет кила злато на него што се фура дека е мафијаш нема да ми биде незгодно да речам дека „лееј види го типов у кој филм е„, али скраја да е тоа дека лечам комплекси со тоа што ќе пцујам некоја типка што е убава, али ете се облекла пресмело за нашиов менталитет или некој дечко што си се дотерал...на таквите баш им се восхитувам...а кај нас дека има некои што претеруваат и без срам те „мерат„ од глава до петици па мрчат, а не се ни виделе у огледало, има и тоа многу...али со таквите нема зошто да се замараме...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не коментирам никогаш.
Зашто сметам дека не е моја работа да коментирам.Секој си има право да се носи како што сака, да игра и да се однесува како што сака,без разлика дали на другите тоа им се свиѓа или не.
Може само ако помине некој ауу да се однесува како најголем фраер или најголема шмизла у себе да си речам Бог да чува и да брани,ама ретко тоа на глас го кажувам.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Коментирам, ме коментираат. :toe:
Јебига, луѓе сме, во крв ни е. :)

Програмирани сме да изнајдеме начин да се вреднуваме себеси повеќе и да се чувствуваме подобро со тоа што критикуваме и омаловажуваме некој друг. :) Некој вид одбранбен механизам, ваљда...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Stojanke, i ja komentiram, ne za drugo, interesno e, neli.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Garfield напиша:
Stojanke, i ja komentiram, ne za drugo, interesno e, neli.
Aко де, не си грешен, и јас коментирам, интересно дека е де.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Стојне мор, лично чупе, види го оној над тебе, срамота!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
А бе остајте го, металец е он!
Еј секретарице... ај да идеме у Пјаца, да пооговараме малку, со тебе не сум оговарал од младоста.

п.с. Гарфилд, Стојне се вика Пи-аР-ката у фирмата кај шо моментално црнчам. Ептем глупа плафуша. Смени назиф за нашата ни секретарица, плз.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Tonchie напиша:
А бе остајте го, металец е он!
Еј секретарице... ај да идеме у Пјаца, да пооговараме малку, со тебе не сум оговарал од младоста.

п.с. Гарфилд, Стојне се вика Пи-аР-ката у фирмата кај шо моментално црнчам. Ептем глупа плафуша. Смени назиф за нашата ни секретарица, плз.
Не за друго, ај глупа, ама од каде ја плавуша?:pos:

Тонка, златен, идеме бе. Да свртиме еден трач муабет. Само појави се на мсн од време на време.:)
 
D

Delux

Гостин
Таквите коментари се многу чести...ретко некој коментар во позитивна конотација.
На пример ако јас лошо изгледам или несоодветно сум облечен,доволно е само еден коментар во друштво и шоуто почнува...
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
dobro be so ima vrska zborenje si e zborenje ama ne e rabotata u faca na coekot da mu kazes da go brukas onaka cisto kao komentar zosto da ne....a inaku mnogu me nerviraat nekoj teski mrsuli so bile porano sea mi se filmaat neso ovo ono e za tie neizbezen e komentar:baeh:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Само македонциве го праат тоа, по другиве држави секој си брка својата работа, многу им е гајле за "комшијата козата". Македонци малце се "фукнати" во вакви работи. :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.678
Поени од реакции
13.292
ne e samo vo makedonija mislam deka e prosireno i po balkanot pr u crna gora sum go videl istovo
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Секој барем еднаш во животот искоментирал вакво нешто како што ги наброи Мистичен!

И да женско сум и ретко ми се случува да не искоментирам али само ако ми се допага нешто Т.Е во позитивна смисла!

Никогаш не сум коментирала со типот
-Види со сељаков
-Види ја ова како се облекла
енд стаф!

Немам потреба и не ме интересираат животите на другите, тоа си е нивна работа, сами нека си ја бркаат и нека си мислам, јас немам шо да мислам за нив!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom