"Eј, види го овој..."!

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
коментирам бе - како не? :icon_lol: и целосно се согласувам дека е тоа резултат на македонскиов менталитет, па у други земји ако сакаш и гол испадни на улица и нема да бидеш којзнае каков феномен а кај нас луѓево праат слон од секакви релативно банални работи...
инаку најчесто коментирам со моето друштво и повеќе на зафрканција и онака се преправаме дека сме јаки оговарачки и така јако се глупираме шо испаѓа дека сме ние заоговарање, а не сиротиот шо ни бил во конкретниот случај мета...хихихи...
а сепак мислам дека и во македонијава е различно застапено коментирањево,...на пр.-у велесов заостанат - се коментира на велико!
ама тоа е тоа...а за мене - кој шо сака нека си коментира - нивно право, не? :wink:
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
коментирам:bip: је*ига таков народ сме таков менталитет:kez::kajg: лаже тој што вели дека не коментира и вели дека не го интересира кој каков бил,т.е не е до интересирањето туку едноставно кога ке видиш нешто што "штрчи"(за тебе) на патот ти излетува коментар немора да те интересира кој каков бил за да ти дојде коментарот на врв на јазик:pishtoldz
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
2
Ne komentiram i totoalno ne me interesira drugite sto pravat.Sekoj moze da pravi sto saka toa si e negovo pravo,a nasiot narod mnogu poveke saka da se zanimava so tugite zivoti otkolku so svojot.
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Абе тоа ни е у генот балкански да јадеме гомна. А знам дека и за мене многу деца јадат гомна ама што да праам јебига, зборам ја, па нека зборати и они.
А на улица, онака некој копач коа ќе видам да се шета у град самото ми доаѓа да кажам нешо да пројадам бурек:)
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
ne da komentiram.....posebno edna tipka sto izglea kako 20 i kusir godisna,a ima ustvari 16 godini.pa se ubacue u skolo so kozni spic stikli,so malecki tasnicki u koi nema mesto labelo da stais a kamo li tetratka,u minici do pod pi*ka....t.e. so farmerki ili pantaloni ne sum ja videla da dojde u skolo....za nea slusam i davam komentari na sekoj den u skolo.a vaka da vidam nekoj da pomine pored mene na ulica,pa da prokomemtiram,toa mnogu retko.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Јас коментирам кога сакам и кога имам за нешто да искоментирам...а инаку за мене често коментират дека требало да си ја скратам фризурата дека класната не дава долга(не дека имам долга ама од машките е најдолга)...и другите се бунат ама баш ме брига...инаку има и една 28-годишна...косата и е подолу од газот...за таа секој што ќе ја види коментира
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Ima edna narodna: "Ubavinata e minliva,no grdotijata trae do grob"

I uste edna: "Okolu ubavinata site se slozuvaat,a za grdotijata site molcat'

Sakam da kazam
1. Ubavinata navistina e minliva i okolu nea site se slozuvaat,no i ja komentirat,pozitivno ili negativno,ja ozboruvaat.Se plasat od nea,zaviduvaat,ja posakuvaat,se kompleksiraat poradi nea.

2.Grdotijata ne se komentira.Pred nea se molci...(ili eventualno se vika tivko vo sebe- pu pu pu nedaj Boze)

Uzivajte dodeka pozadi vas se slusaat komentari pa makar i neprijatni.Tie pokazuvaat deka ste ubavi,deka ste vredni,deka zasluzuvate komentar,,, :star:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Тие шо велат дека не дават коментари како наведените, нека не лажат ! Менталитетот ни е таков, и не дава можност за избегнување на такви коментари. Мене лично, не ме интересира начинот на живот на другите луѓе, не сум чоек шо вади муабети или дава некои евтини претпоставки:
-„Еј види ја онаа, сигурно е курва!”
Али ако видам некој со „селска патика” е тогаш не можам да се воздржам. Покрај то шо ќе искоментирам и ќе се изнасмеам како несалам. Не сум јас крива, менталитетот ме тера !
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
да бе некој се утепува пред тебе и ти му се газиш од смеа и пак Абе менталитетот ми е ваков е нема веќе така сеа ќе земеш и ќе го дотепаш за да не те препозне наредниот пат :lud::lud::lud::lud::lud::lud:
 

PLACEBO

it's all in your mind
Член од
23 април 2006
Мислења
85
Поени од реакции
0
Makedonski fenomen. Nemoze da se objasni naucno.:kajg:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Не толку екстремно де, реков само за селските патики.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
јас мсилам дека нема човек што не ги има ови коментари едноставно ќе ви кажам не се правам добар ама нај искрајно не се замарам ама кога ќе видам некој до даска КРЕТЕН вистина неможе да се избегне коментарот не викам дека сум јас бес мана ама кога коментираат за мене тогаш зш и јас да не
 
N

NeMiRnA

Гостин
Abe vidi za cudni raboti komentiram,a za covek kako e oblecen pa i ne me interesira,u stranstvo goli odat ko nisto da nemaat.Ne komentiram vidi ja na sto lici u sto se oblekla au au,komentiram za tipka so ja znam a ke ja vidam na kilometar oddalecenost od mene pa au au ko bozem nikoj ne ja znae pa ke se prai p.americka,a znam deka neznae nos da si izbrise,komentiram slucki so se desavaat po ulica nekoj padnal se istepal,nekoj se kara...ama ne od losotilak tuku sum seirdzika poise toa me privlekuva toa od kolku ai vidi kako e oblecena ili kolku e grda,nekolku raboti toa e nivno STVAR NA VKUS NA OBLAKANJE,A MOZE I NEMA PA MORA TOA,NE KOMENTIRAM ZA FIZICKIOT IZGLED zasto toa kako sto znae da povredi i da vlijae na pisha na covek nisto drugo,nikoj nesaka da bide grd ama jebiga majka priroda.Na smeenjeto so smeenje se vrakja ama 100%,na edna drugarka takva se neso da projade so se ne i se izdesi i proteza stai,plasticni operacii uste sea,se unakazi.Gospod gleda :),znaci komentiram karakter na covek,rasipanost,prevrtlivost i sto ja znam,a po ulica ne ni gi zabelezuvam lugeto koj kako e,barem ne nepoznatite.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
абе кај ги копате темиве застарени ехех
темава е Ке зеам ке си го испушам ама на вас не ви давам:bip:
 
B

BushMan

Гостин
Мистичен напиша:
"Eј, види го овој сељаков"!
"Еј, оваа гарант е курва"!
"Eј, види го овој, се замишља билдер"
"Eј, види го овој, се цепа додека иде"
"Eј, види му патика селска"
"Eј, види како игра овој"

Коментирате вака? Сте приметиле некој да коментира за вас? Мислам дека ова е само македонски феномен, феноменот на показната заменка! У "иноземство" никој не се замара со тебе, сите си бркаат работа. Толку ли сме желни за да се занимаваме со другите? :)
Аууу такви во град ги има колку сакаш.Нема што да прават и ајде ке оговарат.ЖУТА ШТАМПА ти е тоа.А посебно во Струмица колку оговараат немате претстава.Да поминеш сам низ центарот на градот ке те извадат за ненормален,и шо да се праа...тава тее
 

Kajgana Shop

На врв Bottom