Eден на еден со Жарко Димитриоски

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ги прочитав коментарите за ова шоу,па решив да гледам едно две видеа на YT . Добро е шоуто штом го споредувате со Џими и Конан ,а и со некој непознат србин :) Но како нико спореди еднаш со најпопуларното шоу на БГ и на балканот, не знам :toe:Вашата Каролина, Игор Јамб и Сладкар добија многу популарност по посетата, на "СТ" ама за вас тој не постои. Некакви си Ивановиќ Мивановиќ .аман бе само до Белград ви стигнува светогледОТ :cool:
Тоа е така зашто скоро сите во Македонија разбираат српски, хрватски и босански а многу помалку луѓе разбираат бугарски. Плус многу малку има понуда на бугарски ТВ канали на кабелските оператори освен музичките.

Инаку воопшто не беше лошо шоуто на Слави ама го немам гледано 10 и кусур години. Имаше добар хумор, со оние неколку актери што глумеа измислени ликови. Посебно ми беше јак Краси Радков и неговите ликови. :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Гостите што ги носи се добри и прави добри дијалози.Ама хуморов што го практикува е ОЧАЈ.
Се сложувам, но хуморот можеби ајде и прашање е дали некого му се допаѓа или не му се допаѓа, најбитното е дека на Жаре му треба повеќе времетраење на емисијата 2 часа доволно eден цел саат да има хумор и игри, другиот цел саат да има интервју.

За сето тоа треба некоја телевизија да фрли повеќе пари, наместо што даваат за да откупат некоја серија и да ја синхронизираат или било која музичка шоу емисија од србите. Немам ништо против таа програма но мора пред се да биде приоритет македонската програма.

Сепак нема кај нас телевизија која би дала повеќе пари за едно вакво вечерно шоу. Овие што ги спомнуваме Иван Ивановиќ и Слави се на телевизии кој имаат побогати газди и спремни се да дадат пари за таквите емисии да изгледаат така како што изгледаат богато, визуелно одлично, во големи студиа, многу публика, бенд кој звучи многу добро..
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Се сложувам, но хуморот можеби ајде и прашање е дали некого му се допаѓа или не му се допаѓа, најбитното е дека на Жаре му треба повеќе времетраење на емисијата 2 часа доволно eден цел саат да има хумор и игри, другиот цел саат да има интервју.

За сето тоа треба некоја телевизија да фрли повеќе пари, наместо што даваат за да откупат некоја серија и да ја синхронизираат или било која музичка шоу емисија од србите. Немам ништо против таа програма но мора пред се да биде приоритет македонската програма.

Сепак нема кај нас телевизија која би дала повеќе пари за едно вакво вечерно шоу. Овие што ги спомнуваме Иван Ивановиќ и Слави се на телевизии кој имаат побогати газди и спремни се да дадат пари за таквите емисии да изгледаат така како што изгледаат богато, визуелно одлично, во големи студиа, многу публика, бенд кој звучи многу добро..
Ако има еден час хумор,се сомневам дека ќе стигнам да ги гледам интервјуата.ТАПА е,да бидеме реални.Онака исфорсиран хумор,културен да речам.Амерички.Тоа кај нас не пали братче.
Плус не го бидува ни да го презентира тоа што го смислил.Некој друг да го каже истото 100% посмешно ќе ви биди.
Интервјуата се топ,тоа мора да се пофали.
Мртва трка ми е кој е победен хуморист.Дали е тоа Жаре или другар му што глумеше во Големи и Мали.Бојан мислам се викаше.Бев во живо го слушав пред некое време,ТАПА.Мислам дека НИ ТИЕ СО СИЛА ШТО СЕ СМЕАТ НЕ СЕ СМЕЕЈА.
 
Член од
11 февруари 2016
Мислења
37
Поени од реакции
9
Тоа е така зашто скоро сите во Македонија разбираат српски, хрватски и босански а многу помалку луѓе разбираат бугарски. Плус многу малку има понуда на бугарски ТВ канали на кабелските оператори освен музичките.

Инаку воопшто не беше лошо шоуто на Слави ама го немам гледано 10 и кусур години. Имаше добар хумор, со оние неколку актери што глумеа измислени ликови. Посебно ми беше јак Краси Радков и неговите ликови. :)
Значи се глупави бг операторите,јас би пуштил бесплатно за МК :) ако никој не сака да гледа бг канали ,тие и без тоа нема да добиа пари(n)А за Слави што да кажем окуце и окьораве ,но оште става.NOW Хуморот му е глупав за мене, бидејќи најдобрите сценаристи го оставија 2009г. Но гостите и музиката сè уште се на светско ниво.Сега го гледам главно поради Невена и Лилија и Борето.Имаше и една дете каде пеше добро :) https://www.youtube.com/watch?v=1aOWOU8jQ3w
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Ако има еден час хумор,се сомневам дека ќе стигнам да ги гледам интервјуата.ТАПА е,да бидеме реални.Онака исфорсиран хумор,културен да речам.Амерички.Тоа кај нас не пали братче.
Плус не го бидува ни да го презентира тоа што го смислил.Некој друг да го каже истото 100% посмешно ќе ви биди.
Интервјуата се топ,тоа мора да се пофали.
Мртва трка ми е кој е победен хуморист.Дали е тоа Жаре или другар му што глумеше во Големи и Мали.Бојан мислам се викаше.Бев во живо го слушав пред некое време,ТАПА.Мислам дека НИ ТИЕ СО СИЛА ШТО СЕ СМЕАТ НЕ СЕ СМЕЕЈА.
Тоа со Маријан Ѓорѓиевски мене ми се допаѓа, е сега во студиото кога каува хумор е тапа. Со Мешевски, со Спасе, со рапот Груевски Заев е тотално непотребно.
 
Член од
11 февруари 2016
Мислења
37
Поени од реакции
9
Немаат врска со телевизиите овие програми.Насекаде се приватни продукции или копродукции. Второто на Жаре студио не е толку мало,да не кажеме дека е едно од поголемите.но декорот му е ѓубре. толку ли нема некоја мебел куќа во Македонија:)Да викне некои да му направи масивно биро, а не тоа ПДЧ (фурнир).За хуморот не се виновни актерите требаат добри сценаристи.третото нешто и едно од најважните е острата политичка сатира.Во руските и српските шоуа политическата сатира е 0%,например "вечерни ураган"големо шоу но постно.А за Македонија Игор Д рече дека политичката сатира нема кој да го пушти.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
@krakrist Во српските шоуа има политичка сатира/хумор грешка си дека е 0%
Ете Иван Ивановиќ имаше неколку најави за шоуто каде го имитира Вучиќ.
Зоран Кесиќ има цела емисија сатира/хумор со политички теми.
Синот на Исидора Бјелица има слична емисија како Иван Ивановиќ и тој тера сатира/хумор со политика.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
@krakrist Во српските шоуа има политичка сатира/хумор грешка си дека е 0%
Ете Иван Ивановиќ имаше неколку најави за шоуто каде го имитира Вучиќ.
Зоран Кесиќ има цела емисија сатира/хумор со политички теми.
Синот на Исидора Бјелица има слична емисија како Иван Ивановиќ и тој тера сатира/хумор со политика.
Сепак мислам дека Ами Џи е најдобар
 
Член од
11 февруари 2016
Мислења
37
Поени од реакции
9
@krakrist Во српските шоуа има политичка сатира/хумор грешка си дека е 0%
Ете Иван Ивановиќ имаше неколку најави за шоуто каде го имитира Вучиќ.
Зоран Кесиќ има цела емисија сатира/хумор со политички теми.
Синот на Исидора Бјелица има слична емисија како Иван Ивановиќ и тој тера сатира/хумор со политика.
Станува збор за "остра или груба политичка сатира)".не знам како е на македонски.Зависи како го правиш политичкиот хумор,ако го правиш на начин да оди во корист на политичаро, тоа не е политичка сатира.Имаме вакви примери во Бугарија,"Господари на Ефира" се е*ават со Боко ,но некако тоа оди во негова корист.Не знам дали во Србија некои да може слободно во етерот да пцуе по Вучиќ:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако има еден час хумор,се сомневам дека ќе стигнам да ги гледам интервјуата.ТАПА е,да бидеме реални.Онака исфорсиран хумор,културен да речам.Амерички.Тоа кај нас не пали братче.
Плус не го бидува ни да го презентира тоа што го смислил.Некој друг да го каже истото 100% посмешно ќе ви биди.
Интервјуата се топ,тоа мора да се пофали.
Мртва трка ми е кој е победен хуморист.Дали е тоа Жаре или другар му што глумеше во Големи и Мали.Бојан мислам се викаше.Бев во живо го слушав пред некое време,ТАПА.Мислам дека НИ ТИЕ СО СИЛА ШТО СЕ СМЕАТ НЕ СЕ СМЕЕЈА.
Со улогата во Наше Маало како Ице беше попопуларен :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Станува збор за "остра или груба политичка сатира)".не знам како е на македонски.Зависи како го правиш политичкиот хумор,ако го правиш на начин да оди во корист на политичаро, тоа не е политичка сатира.Имаме вакви примери во Бугарија,"Господари на Ефира" се е*ават со Боко ,но некако тоа оди во негова корист.Не знам дали во Србија некои да може слободно во етерот да пцуе по Вучиќ:D
Можеби нема до толку остар хумор во емисиите кај српскиве емисии од ваков тип, но се против некоја партија и тоа влијае кај нив. Еве го пратам Иван Ивановиќ и е нешто против владеачката партија и Вучиќ и не му иде тоа од корист на Иван, оваа недела му е последна емисија на телевизијата Prva на кој стана познат и ја започна својата тв кариера, реши сам да и стави крај на емисијата на таа телевизија. Prva се продаде на газда кој најверојатно е подржувач на владеачката партија кај што е Вучиќ.
 
Последно уредено:
Член од
11 февруари 2016
Мислења
37
Поени од реакции
9
Можеби нема до толку остар хумор во емисиите кај српскиве емисии од ваков тип, но се против некоја партија и тоа влијае кај нив. Еве го пратам Иван Ивановиќ и е нешто против владеачката партија и Вучиќ и не му иде тоа од корист на Иван, оваа недела му е последна емисија на телевизијата Prva на кој стана познат и ја започна својата тв кариера, реши сам да и стави крај на емисијата на таа телевизија. Prva се продаде на газда кој најверојатно е подржувач на владеачката партија кај што е Вучиќ.
Оставил ја толко лесно, бидејќи имал мал тим.Ако храниш 100 човека е многу тешко да напуштиш. Зошто мислиш Джеи Лено и Летерман се задржа толку. Телевизиската емисија на Ивановиќ беше неделна,а не секојдневна. И паметните си прават многу здрави договори со телевизите и не може да те исфрлат едноставно затоа што така сакаат .Ајде направете тема за сите талк шоуа Руски, Бугарски, Српски - теа каде се разбираат. Има многу материјал во .нет ,ке биде интересна тема.:tvg:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Добар божикен специјал на Еден на еден. Интересна идеја да се викнат малце подзаборавени пејачи и да се зборува за постари легендарни песни. И најбитно - без хуморот на Жаре. :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Песнава ми се врти во глава после таа рекламата за пелети со Жаре како си игра во куќата.
И уште одамна ја знам песнава но сега почна да ми текнува на песнава секој ден баш сега студеново време тера да ја запееш.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Оваа недела многу добра емисија. Најдобри му се епизодите што ги снима надвор од студиото. Тогаш и знае да викне добри гости кој ќе те натераат цела емисија да ја изгледаш без да завртиш програм (освен реклами ако не ти се гледа)
Вака треба да ја тера емисијата. Каков хумор какви глупости, овој формат е баш како за него.
https://www.instagram.com/p/BsxkCCgAixK/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=99qkzmvmvnbo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom