Eден на еден со Жарко Димитриоски

Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.285
Еве ова ново многу добро од емисијава
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Кул емисија, добра тематика и водител!
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.883
Поени од реакции
6.345
ај некој нека ја стави вчерашната емисија не ја гледав
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
хехех блесав е Жаре скрос... емисија која се разликува од другите :tv:
има јако заебанции...

П.С. баш сеа ја глеам репризава.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.285
Запознавањето на карло и вики

У недела (новата епизода) ќе го има Аца Лукас (најверојатно некоја сихноризација ќе направат)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.285
Интервјуто со Аца Лукас
Жаре кажува негово мислење за јасновитците и потполно се согласувам со него

и цело интервју со Вики од ГБ
Каде што вика дека Карло не е христијанин, католик е!
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.883
Поени од реакции
6.345
Мислам дека скоро сите сте ја гледале емисијава и веќе знаете за што се работи ама ај да пишам јас​
Еден на еден е емисија од забавен карактер каде водителот Жаре разговара со многу гости од различни професии плус има доста хумор​
Првата сезона се емитуваше на А2 телевизија ,а од летото 2012-то повторно се враќа емисијата но овојпат на Алфа тв во 22.45 секој Четврток​
 
Член од
12 декември 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Новогодишна Еден на Еден со Љубљански Млекари. Гости - Трендо и Игор Џамбазов. Шоу кое сигурно нема да го пропуштите!

27.12.2012 тв Алфа, 23.10h - Една кафана, тројца гости :)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.614
Поооо колку е умрена темава! Жаре е единственото нешто кое го гледам на телевизија и кое не рѓосува. Зарем никој друг не го гледа Диме такси, аманте бе? Така спонтано врши регенерирање и амортизација на секојдневието,илуминација на македонскиот медиумски мрак со проток на позитивни вибрации, што слободно можам да речам дека моментално е бајкатарот, шапионот, фронтменот на македнскиоот телевизиски етер кој се дистанцира од кичерај и го држи народот подалеку од стихиската баклавизација и остали туркиш моменти. Башка се чувствува колку комфорно и опуштено се осеќаат гостите кај него у емисија. Алал!

Мош малце субјективно, пошо ништо друго не гледам на тиви, ама еве нека ме демантира некој дека не е така.

 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.670
Поени од реакции
21.224
Да не беа Пеперминт како бенд во студио, ќе беше многу подобро.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.614
Да не беа Пеперминт како бенд во студио, ќе беше многу подобро.

Едно време ко почнаа дури и тема им отворив:facepalm:Сеа бетер од Паркети станаа у глупирањето.

Туку, Жаре единствената светла тачка сосе Ана од Пулс у нашиот телевизиски етер. Нисам Цеца, али едвај чекам да ме пуште да га видим (нову сезону).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom