Eден на еден со Жарко Димитриоски

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Игор Џамбазов има материјал за муабет за 200 емисии да се снимат, овие другиве се празни како тетратка
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Ја сфаќам твојата логика, дека ти е доста од старо дртало по сто пати да гостува, а овие актуелни па повеќе би го интересирало народот што ќе кажат. Ама па од друга страна, размисли, бендот има две песни вкупно, колку минути сакаш да им се даде? Точно перспективни се, направија бум, ама па ова им е прво гостување, воопшто не знае каков интелект се, проценил дека не му е сигурно да одвои цела емисија за нив.
Ок, чим се нов бенд со 2 песни требаше 3 минути да им даде само.

Негова работа е да истражи, да смисли добри прашања и да ја склопи емисијата.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Ок, чим се нов бенд со 2 песни требаше 3 минути да им даде само.

Негова работа е да истражи, да смисли добри прашања и да ја склопи емисијата.
Не сум сигурен дека ме сфати, не им дал толку кратко време затоа што не бил способен да истражи за нив, туку бидејќи ова им е прво гостување и не знае со каков тип на луѓе станува збор. Еве да предвиди цела пола саат за нив, а тие да ти биле луѓе ќутливи да треба со уста да им ги влечеш зборовите,ќе си ја сјебеш цела емисија, а ти си водител и ќе бидеш одговорен за тоа, немале другпат гостување во емисија нема што да му биде репер. Ако му се допаднале како гости, следното нивно гостување ќе трае повеќе.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Игор Џамбазов има материјал за муабет за 200 емисии да се снимат, овие другиве се празни како тетратка
Издувана муштикла...одамна е влезен у тој пијандурски филм у кој све нешто објаснуе, прошол низ сито и решето, мученик, паталец...а уствари е обична пијандура. Порано сум го гледал со кеиф, ама сега ми е отров досаден и напорен.

Уствари сакав да прашам - викендов Тарик Филиповиќ му беше гостин, ама имаше фудбал у исто време и не го гледав. Може тоа да се види негде?[DOUBLEPOST=1542054858][/DOUBLEPOST]
Кој мислења ?
КоИ мислења мислиш.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Издувана муштикла...одамна е влезен у тој пијандурски филм у кој све нешто објаснуе, прошол низ сито и решето, мученик, паталец...а уствари е обична пијандура. Порано сум го гледал со кеиф, ама сега ми е отров досаден и напорен.
На јутуб каналот на еден на еден, баш сабајле глеав.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Уствари сакав да прашам - викендов Тарик Филиповиќ му беше гостин, ама имаше фудбал у исто време и не го гледав. Може тоа да се види негде?
Ти беше тој што ме замараше дека не сум читал постови, и тоа требаше нешо ситно да се бара, а сеа еден линк горе постиран не отвори.
Дефицинија за хипокрит?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ти беше тој што ме замараше дека не сум читал постови, и тоа требаше нешо ситно да се бара, а сеа еден линк горе постиран не отвори.
Дефицинија за хипокрит?
Анон, неам енергија за распраање. Ок, тоа сум.
Ти си еден век на форумов, па не си научил да линкуваш со preview, а може, вака тоа се праи...


....па ќе го видев линкот, а не да ти кликам (може си стаил некоја реприза со Каролина Гочева пред 6 години, така ми делуеш).
Фала и чао!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
(може си стаил некоја реприза со Каролина Гочева пред 6 години, така ми делуеш).
може и во пченките да сум бил
ти нова генерација си па мора се на тацна да ти се стави
следен пат со привју со линк со цитат со потенцирање со све, само за тебе срц, да не ми се мачиш

а иначе кога веќе се правиш паметен, прво провери дали работат линковите со привју кои линкаат до одреден момент во видеото (пошо тоа бараа 2-3 члена претходно)
surprise surprise, не работат

така да требаше да завршиш со „ок така е не можам да се расправам“ ама не од причина дека не можеш, туку дека не си во право и поима немаш, и уште полошо, се правиш дека имаш поима
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
може и во пченките да сум бил
ти нова генерација си па мора се на тацна да ти се стави
следен пат со привју со линк со цитат со потенцирање со све, само за тебе срц, да не ми се мачиш

а иначе кога веќе се правиш паметен, прво провери дали работат линковите со привју кои линкаат до одреден момент во видеото (пошо тоа бараа 2-3 члена претходно)
surprise surprise, не работат

така да требаше да завршиш со „ок така е не можам да се расправам“ ама не од причина дека не можеш, туку дека не си во право и поима немаш, и уште полошо, се правиш дека имаш поима
А ти дека си од "старите" па имаш DOS интерфејс...
Си пуцаш у колено, ама твоја работа...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
А ти дека си од "старите" па имаш DOS интерфејс...
Си пуцаш у колено, ама твоја работа...
За среќа не сум у таа изгубена генерација во која сте со Берик.
Нема никакво пуцање у колено, но ја разбирам твојата заблуда.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Воглавном овие "сериозниве" монолози се на Жаре, претпоставувам со гуглање ги има најдено мислењата за да долови некоја поента. Не дека барал низ форумов туку едноставно на гугл да бараш нешто меѓу првите suggestions е форумов на многу теми
Иако и мене малце чудно и глупо ми беше што не беа цензурирани јузернејмовите, ама тоа е..
Ако не се лажам стара некоја тема е тоа.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
LastWeekTonight with John Oliver може вода да му носи на овој Жарко.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Тапа хумор.Арно што носи по некој гостин подобар и има добра дискусија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom