Eден на еден со Жарко Димитриоски

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
За среќа не сум у таа изгубена генерација во која сте со Берик.
Нема никакво пуцање у колено, но ја разбирам твојата заблуда.
@Beric Dondarrion имате р'чка некоја.

Еве покрај линкувањето видеа да научиш и дека можеш и да тагираш член за да не испадне оговарање вака као шо ти напраи. Да не барам сеа по форумов каде си ме оговарал без да знам.

У споредба со вашата (која и да е), мојата и на Берик генерацијата е боља :cool:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
@Beric Dondarrion имате р'чка некоја.

Еве покрај линкувањето видеа да научиш и дека можеш и да тагираш член за да не испадне оговарање вака као шо ти напраи. Да не барам сеа по форумов каде си ме оговарал без да знам.

У споредба со вашата (која и да е), мојата и на Берик генерацијата е боља :cool:
Ми ја упропасти шансата да го оговарам, ете јас мислев нема да види Берик и сега ти го повика со тагот и ме зезна...
Таман сакав да го оговарам на приватниов заклучен форум кој никој не може да го чита, све ми сјеба бе, афф.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ми ја упропасти шансата да го оговарам, ете јас мислев нема да види Берик и сега ти го повика со тагот и ме зезна...
Таман сакав да го оговарам на приватниов заклучен форум кој никој не може да го чита, све ми сјеба бе, афф.
Има теми шо не ги читам, шо не ме занимаат. Може таму си ме кодошел нешто или Берик, пошо ни ја мрзиш генерацијата.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Има теми шо не ги читам, шо не ме занимаат. Може таму си ме кодошел нешто или Берик, пошо ни ја мрзиш генерацијата.
И знаеш друго што правам?
За да не можеш ни преку срч да најдеш, те пишувам со Alm на латиница, па e на кирилица, па ida на латиница.
И така не можеш ни преку срч да видиш кај све сум ве оговорал.
Wait...

Се се тоа разработени тактики, не сфаќаш ти.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Да ја вратам дискусијата кај гостувањето на Дупер. Не ја отворам често темава па сега прочитав...

И јас го помислив истото. Вика во емисија бенд што е актуелен, во зенит на популарноста, плус изгледаат како интересни ликови, и им дава 5 минути време. Плус поголем дел од емисијата му дава на Гоце Тодоровски. Секоја почит за него, ама реално во тој момент е далеку понеинтересен гостин. Можеше да направи супер емисија. Не држи вода дека не ги знае гостите. Пред емисија има време да ги запознае и да се подготви. А и тие сигурно нема да гостуваат во една од најгледаните емисии и да ќутат.

Слично беше пред 2-3 години со Темпера. Очекував интересна емисија со гости кои имаат што да кажат, а тој им даде 5 мин. на сметка на Бора Чорба.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Сега го видов она со Кајгана форумот што извадил скриншот мислења од тема кај што се пишува за кој колку рекорд имал километри возење автомобил.

Во право е идиотски е со тоа да се фалиш па макар било и на зезанција.
 
Член од
11 февруари 2016
Мислења
37
Поени од реакции
9
Ги прочитав коментарите за ова шоу,па решив да гледам едно две видеа на YT . Добро е шоуто штом го споредувате со Џими и Конан ,а и со некој непознат србин :) Но како нико спореди еднаш со најпопуларното шоу на БГ и на балканот, не знам :toe:Вашата Каролина, Игор Јамб и Сладкар добија многу популарност по посетата, на "СТ" ама за вас тој не постои. Некакви си Ивановиќ Мивановиќ .аман бе само до Белград ви стигнува светогледОТ :cool:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Ги прочитав коментарите за ова шоу,па решив да гледам едно две видеа на YT . Добро е шоуто штом го споредувате со Џими и Конан ,а и со некој непознат србин :) Но како нико спореди еднаш со најпопуларното шоу на БГ и на балканот, не знам :toe:Вашата Каролина, Игор Јамб и Сладкар добија многу популарност по посетата, на "СТ" ама за вас тој не постои. Некакви си Ивановиќ Мивановиќ .аман бе само до Белград ви стигнува светогледОТ :cool:
Јас сум го гледал и Слави Трифунов. Не сум ги гледал одамна ама порано си имав прилика да следам бугарски тв канали и сум го гледал Слави.

Нормално дека нема многу да го гледаме ние македонците Слави кога и воопшто немаме бугарски канали кај тв операторите освен БНТ World, Planeta, Balkanika.
 
Член од
11 февруари 2016
Мислења
37
Поени од реакции
9
Јас сум го гледал и Слави Трифунов. Не сум ги гледал одамна ама порано си имав прилика да следам бугарски тв канали и сум го гледал Слави.

Нормално дека нема многу да го гледаме ние македонците Слави кога и воопшто немаме бугарски канали кај тв операторите освен БНТ World, Planeta, Balkanika.
Преку коди бе, ги ставаш и двете....
KODI NO LIMITS | BEST BUILD и
Кodi - Green Build Balkan Add-ona
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Преку коди бе, ги ставаш и двете....
KODI NO LIMITS | BEST BUILD и
Кodi - Green Build Balkan Add-ona
Знам јас за Кodi но поентата ми беше дека не гледаат македонците бугарски тв канали бидејќи нема на тв операторите многу бугарски канали плус повеќе ни се блиски србите, хрватите и босанците можеби затоа што со нив повеќе македонците биле во таа поранешна југословенска држава.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Раније (сеа анон превртуе очи), кога беа само МТВ 1, 2 и 3, пошо третиот канал беше експериментален, со програма која беше само во вечерните саати, често се случуваше да ја пуштаат NBC. Или програмата ќе заврши до кај 22, па после го пуштаа и обично идеше Лено, у тој prime time или такозван Tonight и тој после 11 како late night идеше Conan O'brian. Дали некој го давал Letterman, не сум сигурен, може А1 да давале пошо порано имаа многу разновидна програма (радиото на пример беше супер, авангардно со многу електронска музика, па и гитарска).
Сеа, не знам кој го воспоставил овој тип на шоу, меѓутоа, мислам дека своевремено "ривалството" на Лено и Летерман го донесе до прилично голема популарност внатре во рамките на САД. После почнаа и на RTL да се праат шоуа од сличен тип...и Германците имаат некој свој Лено.
Овој Жаре каде го фатил ова, не знам, пошо е прилично помлад, мада Лено до пред неколку години беше активен (сега има свој youtube канал посветен на огромната автомобилска и мото колекција).
Сега ги пуштам од време на време помладиве. Jimmy Fallon ми е поинтересен од Kimmel, пошо вториов е веќе опседнат со Trump и само со него се бави. Fallon и добро пее, а и The Roots се многу харизматични и одлични музичари.
Сеа, кај нашиов, ок е со желбата да се напраи нешто, меѓутоа не морал буквално. Graham Norton (не знам од кој британски канал е) практично истиот концепт го има, со тоа што си е седнат со луѓето у гарнитура и целиот дизајн на студиото е прилагоден за англиски вкус, што делува малку пооригинално. Жаре дури и фурнирот го бирал како кај Fallon.
Генерално, нашиот проблем со ваков тип програма е шо неаме celebrity некој да кажеш, да има група луѓе шо не ти е скурчено од нив и нон-стоп ги има (бејби, Тамара, Тијана....преку стојан од истите). Еве, оваа Ристеска ја поглеав 3 минути, у кои 5 пати се смееше со некое гримаси, долго кљафтање со кое го "умира" муабетот. Своевремено, гостувањата на Џим Кери, Крис Фарли и такви будалетини кај Лено, се прераскажувале на големо. На Жаре исто промашен му е и терминот и тоа што малку не се труди да внесе и сериозност - не мислам на траорна, тажна атмосфера за плачење, туку да вклучи и поширока, повозрасна публика. Сега и со форите, прераскажувања на твитер статуси, ко да е фокусиран на средношколци и ништо повеќе што делуе ко пародија да е, ко да праи мајтап на Лено.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Раније (сеа анон превртуе очи), кога беа само МТВ 1, 2 и 3, пошо третиот канал беше експериментален, со програма која беше само во вечерните саати, често се случуваше да ја пуштаат NBC. Или програмата ќе заврши до кај 22, па после го пуштаа и обично идеше Лено, у тој prime time или такозван Tonight и тој после 11 како late night идеше Conan O'brian. Дали некој го давал Letterman, не сум сигурен, може А1 да давале пошо порано имаа многу разновидна програма (радиото на пример беше супер, авангардно со многу електронска музика, па и гитарска).
Сеа, не знам кој го воспоставил овој тип на шоу, меѓутоа, мислам дека своевремено "ривалството" на Лено и Летерман го донесе до прилично голема популарност внатре во рамките на САД. После почнаа и на RTL да се праат шоуа од сличен тип...и Германците имаат некој свој Лено.
Овој Жаре каде го фатил ова, не знам, пошо е прилично помлад, мада Лено до пред неколку години беше активен (сега има свој youtube канал посветен на огромната автомобилска и мото колекција).
Сега ги пуштам од време на време помладиве. Jimmy Fallon ми е поинтересен од Kimmel, пошо вториов е веќе опседнат со Trump и само со него се бави. Fallon и добро пее, а и The Roots се многу харизматични и одлични музичари.
Сеа, кај нашиов, ок е со желбата да се напраи нешто, меѓутоа не морал буквално. Graham Norton (не знам од кој британски канал е) практично истиот концепт го има, со тоа што си е седнат со луѓето у гарнитура и целиот дизајн на студиото е прилагоден за англиски вкус, што делува малку пооригинално. Жаре дури и фурнирот го бирал како кај Fallon.
Генерално, нашиот проблем со ваков тип програма е шо неаме celebrity некој да кажеш, да има група луѓе шо не ти е скурчено од нив и нон-стоп ги има (бејби, Тамара, Тијана....преку стојан од истите). Еве, оваа Ристеска ја поглеав 3 минути, у кои 5 пати се смееше со некое гримаси, долго кљафтање со кое го "умира" муабетот. Своевремено, гостувањата на Џим Кери, Крис Фарли и такви будалетини кај Лено, се прераскажувале на големо. На Жаре исто промашен му е и терминот и тоа што малку не се труди да внесе и сериозност - не мислам на траорна, тажна атмосфера за плачење, туку да вклучи и поширока, повозрасна публика. Сега и со форите, прераскажувања на твитер статуси, ко да е фокусиран на средношколци и ништо повеќе што делуе ко пародија да е, ко да праи мајтап на Лено.
Има доволно убави луѓе вредни за викање во емисија, ама Жаре дали од мрза дали од што сака да го гледаат и баби и првоодделенци вика дебили во емисија, Миа пример. Што ќе ти каже Миа? Кај да одиш на фризер или кај има најубав восок за депилација? Или Брена :facepalm:. Раскажува како ја кревала ногата 78-ма на концерт. Вау. Приказна и пол.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.567
Поени од реакции
81.068
Го гледав вчера или завчера 5 минути.... со оној "хумор" што го практикува, јас незнам како некој му дозволил 10 сезони да ја води емисијава.
Ранко Рангелов и Жаре, тоа се тие богови на хуморот.
 
Член од
11 февруари 2016
Мислења
37
Поени од реакции
9
Ок бе MARCELLO ајде нека да се ви поблиски србите, хрватите и босанците.тоа не е темата.И јас гледам српска телевизија, но не се разбирам од јазикот.А шоу програмите за мене се им глупави,зошто не слушам поп "турбо" фолк.Затоа барам да гледам македонски шоу програми и серјали.!) затоа што 100% ви разбирам.Но и овој водителот на еден на еден,мај е озрачен од chalga парти интернационал :/
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.023
Гостите што ги носи се добри и прави добри дијалози.Ама хуморов што го практикува е ОЧАЈ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom