Dragonball

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
idragonball.com

Незнам дали е спомнат сајтов на темава. Овде ги имате сите епизоди на стрим.
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
moze nekoj da mi kaze kako se vika pesnata okolu 0:40 . BLAGODARAM :pipi:
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
по саутпарк овие ми се омилени цртани ги имам сите 500 епизоди гледано и ги имам сите дома.
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
danke.

Иначе може некој да ми каже који се тие АF епизоди ? Што се зворува во нив прв пат слушам а сум драгонбал фнатик сите епизоди од Z и GT ги имам изгледано. :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.398
Поени од реакции
21.971
Јас ги симнав сите епизоди од Z сега симнувам од GT .. Само не ми е јасно колку епизоди се од Z јас симнав 276..
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
db se 153, dbz so 291, dbgt se 64.
Ti ako si simnal 276 si ja simnal USA edit, ima dosta epizodi izvadeno.
GT nema potreba da ja siminjas, tesko razocaruvanje, ama i ne e za cudenje bidejki GT e nova prikazana t.e. pravena e od tipcite sto go pravat aimeto, ne e od Akira Toriyama. Na Akira Toriyama mangata zavrsuva so DBZ, gt ne e od nego.

I ako siminjas DBZ siminjaj gi remastered, em site ep gi ima em se so epten dobra slika(plus widescreeen ^ ^)

AF nema epizodi, AF e doujinshi, te nekoj fan sam si pisuval prikazna/manga so DB likovte.

EDIT
Za site novi i stari fanovi ^ ^ siminjajte gi i Dragonball Kai, mnogu e jako, DBZ epizodite(291) se seceni, remastered, novi dijalog, i se ocekuva da bidat pod 100EP te celata prikazna od DBZ ke ja stisnat u pomalku od 100ep(no fillers, od druga strana pak samo na DBZ filerite mi bile interesni)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
gi iam site izgleano use pred 5-6 god.

Najinteresna saga spored mene a i spored mnogu drugi e Buu sagata... i filmovite gi iam isto taka izgleano, so Cooler,Bruly.... i onie speacial episodes so bardock(tatkoto na goku) i vtorata - legendata za Trunks...

gleam nigde nemate spomnato koj spored vas e najak lik.... spored mene se ovie:

1.Goku
2.Omega Sheronn
3.Gohan
4.Buu
5.Trunks
6.Vegeta
7.Goten
8.Cell
9.Frieza
10.android 18

znaci vaka izgleda listata no dokolku ne se racunaat fuziite, a dokolku i fuziite se smetaat za luge togas...

1.Gogeta
2.Vegito
3.Goku
4.Gotenks
5.Gohan

inace AF ne postoi i ne se obiduvajte da barate... nekoj tip si prai neoficijalni novi prikazni kako sto kaza nekoj prethodno Goku zaminuva so Goten i Trunks vo drug univerzum kade sto ke se transformira Goku vo ssj6... teski gluposti... inace filmot bese sranje tesko ic ne mi se svigase.
 

Qwerty!

Knowledge is power:O
Член од
28 јуни 2008
Мислења
803
Поени од реакции
11
еден од најдобрите цртани што го имам гледано,верувам дека така и ќе остане:)
 
S

smart ass

Гостин
Бе дајте мајке му...па том и џери се 1000 пати подобри од овакви....никакви:smir:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Најдобра цртана серија EVER !!!
Немам пропуштено епизода од Dragon Ball,Dragon Ball Z и Dragon Ball GT.
Последниот дел од серијата не е толку интересен како првите два.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom