Dragonball

S

SSS-Stolica

Гостин
и јас го гледав DRAGON BALL.. ама крајот НА DRAGON BALL Z никогаш не го дознав.. а и имам гледано само 50 епизоди... lol, а сега прв пат слушам за Dragonball GT.. :tapp:
aко сакаш да ги гледаш адни ме на мсн ке ти дадам линк
иначе јас сум до Драгонбол З 70 едпизода
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
сите епизоди од DBZ ги имам и без конкуренција се најдобри (276) а DB GT (64-продолжение од DBZ не се толку многу успешни)
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
патем аватарот ми е Goku Super Saya-jin 3 или Goku SSJ3
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
инаку пред извесно време ги имав стриповите од драгонбол и драгонбол 3 ама за жал ги избришав, а патем ги имам новите од Драгонбол Аф(направено од фановите) и драгонбол рн (исто така од фановите)
 
H

HCL

Гостин
инаку пред извесно време ги имав стриповите од драгонбол и драгонбол 3 ама за жал ги избришав, а патем ги имам новите од Драгонбол Аф(направено од фановите) и драгонбол рн (исто така од фановите)
Добро де Енергичен не можеше да кликнеш на "измени" опција на првиот пост наместо 4 поста еден по друг да напишеш во рок од 6 минути?
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Добро де Енергичен не можеше да кликнеш на "измени" опција на првиот пост наместо 4 поста еден по друг да напишеш во рок од 6 минути?
добро де што има врска па сега како ми текнуваше така пишував

пс:пола година немав напишано некој пост па сега време е да се распишам за да надополнам :icon_lol:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.591
Поени од реакции
13.279
Да се нафати некој да ми ги прати "Z" и "GT" по пошта, пошо сум од Прилеп, а јас ќе му пратам пари колку што е потребно? (Интернетот ми е шит за даунлоад) Кој е заинтересиран, нека ме исконтактира.
Фала.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Добар е, многу е добар стварно, но го гледав кога бев помал и ништо не се ссеќавам мора од некаде да го најдам од нет е 40 гига, многу е толку ми е цел компјутер а ке треба епизода по епизода изгледа така е многу глупо, кој ги има на ЦД или сл, нека каже да се договориме да ги купам валјда на заем да ги даде
Ајт
 
H

HCL

Гостин
Јас ги имам сите епизоди. Ама како real media па секоја епизода зафаќа по 36MB. Се на се некои 4 DVD-а фаќа се од драгон бол.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Незнам што да кажам освен - закон цртан. Кој го има гледано знае, кој не веројатно има погрешно мислење. :)

Знае ли некој каде може да се симнат сите епизоди на јапонски со англиски превод?
 
Член од
3 август 2008
Мислења
250
Поени од реакции
2
najjak crtan na site vreminja... koj saka moze da sere ! Zakon e :wink:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ги иам сите епизоди и сите аниме долгометражни драгон бол З и ГТ и обично :) Кој сака нека ме контактира на профил...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom