Dragonball

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Дај некој нека се најде да ја каже целата приказна во еден дел. Како се случува се од почетокот, па се до крајот на ГТ. И да не заборави, најважна ми е стеблото на фамилијата, никако да го разберам. Ги имам изгледано скоро сите епизоди но испревтено на нет. Баш не ми е јасно, кај е Гоку во ГТ? се бара некој да бојасни ... :)
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
goku во GT ке биде смален ко дете... еден глуп ке посакат гоку да е смален и така одет сеа низ цела галаксија со трункс и она малана ги барает ДБС...
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Јас го обожаваф ДрагонБол кога го даваја на А1, дури и некогаш бегав од последен час за да го гледам...:pos2: Го гледав се додека не отидоја на планетата Намек и од таму престанаја да го даваат на А1... :(
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.445
Поени од реакции
22.060
Јас го обожаваф ДрагонБол кога го даваја на А1, дури и некогаш бегав од последен час за да го гледам...:pos2: Го гледав се додека не отидоја на планетата Намек и од таму престанаја да го даваат на А1... :(


И јас до таму го гледав а на интернет не можам да ги најдам другите епизоди ...т.е.незнам кој е која ..
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
Јас го обожаваф ДрагонБол кога го даваја на А1, дури и некогаш бегав од последен час за да го гледам...:pos2: Го гледав се додека не отидоја на планетата Намек и од таму престанаја да го даваат на А1... :(
И јас до таму го гледав а на интернет не можам да ги најдам другите епизоди ...т.е.незнам кој е која ..
Eve lista od Dragon Ball Z epizodite, na A1 gi imaat davano do Namek Saga ili Ginyu Saga, ne sum siguren.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Абе џабе јас дури и подзаборавив малку и од приказната таму од намек, и да почнам да гледам од кај што сум застанал нема се да сфатам.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.370
Поени од реакции
25.099
Абе џабе јас дури и подзаборавив малку и од приказната таму од намек, и да почнам да гледам од кај што сум застанал нема се да сфатам.
Хмм, не е тешко за сфаќање колку што мислам јас. Ги гледав порано, стигнав до 150-та епизода од DBZ, па после прекинав, немав време. На неколку пати ги гледав GT, ама некако глупави ми беа тие епизоди.
Незнам дали од тоа што начекав некоја епизода од понапред, а треба да се изгледа од почеток скроз.
Аниме не сум гледал од DBZ кога ги гледав... од пред 2-3 години...
Ама оригиналното DB, оние почетоци што беа, најмногу ми се свиѓаше.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Хмм, не е тешко за сфаќање колку што мислам јас. Ги гледав порано, стигнав до 150-та епизода од DBZ, па после прекинав, немав време. На неколку пати ги гледав GT, ама некако глупави ми беа тие епизоди.
Незнам дали од тоа што начекав некоја епизода од понапред, а треба да се изгледа од почеток скроз.
Аниме не сум гледал од DBZ кога ги гледав... од пред 2-3 години...
Ама оригиналното DB, оние почетоци што беа, најмногу ми се свиѓаше.
хаха, да, оние епизоди кога Гоку беше мал, кога тренираше кај стариот :pos2: и учевствуваше на турнирите за боречки вештини.. ама пак овие епизоди ми се некако “подетски“ сепак би го избрал драгонбол зет...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.370
Поени од реакции
25.099
Да, ама тогаш повеќе се отсвртуваа на некоја приказна, вака во зет многу се отсвртија на тепачка. И некако глупаво ми беше една тепачка да трае 30 епизоди :S
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Jas sum golem fan na Dragonbal,nema kraj na ovie epizodi,imase kraj na osledniov del kade ke umre zasekogas sun-goku
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.542
Поени од реакции
43.006
И јас го обожавав Драгонбол кога го даваа на А1,а + тоаш бев и мало детенце..(не дека сега сум големо)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.445
Поени од реакции
22.060
Почнав да ги симнувам епизодите...Ќе има што да се гледа летово..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom